Dovolenka na vlastnú päsť s deťmi

maryem
31. máj 2013

Zorganizovali ste si dovolenku na vlastnu past - nemyslim teraz autom.. Skor by som chcela vediet, ci ste mali odvahu aj s detmi zorganizovat letecku dopravu, ubytovanie, transfer z letiska v krajine do hotela, prip. prenajatie auta a pod.. Vyslo vas to v konecnom dosledku lacnejsie? Dakujem za postrehy🙂

tehulka2011
31. máj 2013

@maryem No, nepises ake velke deti, kam...

maryem
autor
31. máj 2013

@tehulka2011 nepisala som konkretne krajinu, pretoze by som obmedzila pisanie diskutujucich, v podstate je to jedno. Ci Grecko, Bulharsko, juh Talianska, ostrovy.. Pisem s detmi vseobecne-samozrejme nie s dospelymi, tie si poradia uz sami 🙂 - od co ja viem, napr. od 2? Kedze reagujes, asi mas nejake konkretne skusenosti? Mozes sa podelit? Dik.

bubelko
31. máj 2013

@maryem my sme boli so starsim synom, ked mal 16 mesiacov takto na mallorce - boli sme na fince na vychode ostrova, auto aj so sedackou som organizovala v ramci bookovania letenky. boli sme takto na 18 dni. na fince sme si doplatili ranajky a ostatne sme si varili alebo restiky. bolo to v pohode 😉

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryem
autor
31. máj 2013

@bubelko Dakujem, takze to auto sprostredkovala letecka spolocnost? Asi sa blbo pytam, ale neviem v tomto vobec chodit, tak sa pytam.. Myslis, ze sa vam to vyplatilo financne?
@tominko2612 uvedomujem si, ze lasty su nieekdy velmi vyhodne, vyuzivali sme len tie, este mam v zalohe aj iny plan, ak by sme niekde sli.. ale ked tento rok pocitam, je to pre nas velmi velmi vela i tak. Takze sondujem aj tento sposob.

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehulka2011
31. máj 2013

@maryem nemam zatial taketo skusenosti, priprava takejto dovolenky zaberie ovela viac casu ako kupa lastminute ponuky, a vacsinou sa financne neoplati. Cestovky nakupuju vo velkom, preto maju lepsie ceny, hlavne ked najdes dobru ponuku. A uplne naslepo by som urcite nikam nesla, nieto este s detmi 🙂

bubelko
31. máj 2013

@maryem nie, auto nezabezpecila letecka spolocnost. len v ramci bookovacieho programu, bola moznost zarezervovat aj auto. ale presne ti uz nepoviem, ako to bolo, pretoze je to par rokov dozadu.
a ci sa to oplatilo? tazko povedat. my sme vtedy nechceli ist do hotela, fincu som poznala a muz tiez, chceli sme ist skratka tam. takze sme ani neporovnavali ceny a nehladali last-minute.

hexena
31. máj 2013

ano a financne to bolo ovela lacnejsie, ale isli sme do destinacie kde sme uz raz boli ako slobodni a bezdetni a ako-tak sme to tam poznali

mirage
31. máj 2013

Ano, a takato dovolenka je ovela krajsia ale aj ovela drahsia ako dovolenka AI cez cestovku.

maznacik007
31. máj 2013

@maryem my sme tak chodili s dcerou ... este ked bola skyeurope... kupila som lacne letenky zabookovala hotel ... ten som hladala tak aby bol dostupny mhd, v danej krajine ... pochodili sme tak pariz, rim, boli sme tak v UK a v holandsku ... uplne v pohode ... dcera mala od cca dva a pol do sest rokov.... teraz s malym uz nie ... to chodime s autom, objednavam ale apartmany cez miestne agentury a v pohode...

to prenajatie auta je podla mna dost drahe ... a vo velkych metropolach sa da v pohode pohybovat metrom a pod... akurat teda pariz je katastrofa pre kocik ... bezbarierovy pristup velmi slaby ... ale inak v pohode....

ale je to skor take poznavacie a tak ... ked myslim klasicku dovolenku pri mori .. lazo leharo... tak skor by som sla cez zahranicnu cestovku tak sa moc neoplati bookovat samostatne ... podla mna je celkom fajn odletiet do frankfurtu a pockat si na volny last minute ultra a hned letiet ... napr. na kubu alebo inak do karibiku ... ale to asi vacie deti tak 10 plus ... ako vekovo...
ja planujem tak o dva roky ked uz maly bude prvak taku cestu po taliansku ... uz mam aj predstavu kde sa zastavit prejst ho skrz naskrz... ale s autom ... mozno aj so stanom po kempoch ... a po zaujimavych miestach ...

fra
31. máj 2013

jasne, bola som s 3 deťmi 4-10r so skyeurope na sicilii a sardinii, ale chodili sme tam vlakom a trajektom, lebo som mala problem s kartou- mala som nevhodnu kartu a nechceli mi požičať auto... a odvtedy sme boli so všetkymi 4 deťmi s ryanairom ešte aj na mallorke.... a ešte na sicilii, sardinii, a v paríži ... vyšlo nas to jednoznačne lacnejšie, myslím že minimalne dvojnasobne lacnejšie, letenky pre jedneho boli- ako kedy- v cene 10-50€, ubytko už nebolo drahé a strava cca to čo u nás ... pri takom počte detí je to vlastne jediny sposob, akym si na dovolenku k nejakemu vzdialenejšiemu moru možeme dovoliť isť, v chorvatsku je mi zima...

maryem
autor
31. máj 2013

@tehulka2011 Nechcem ist naslepo, planovanie dovolenky mimo CK nie je naslepo.. Len chcem porovnat skusenosti inych..
@maznacik007 super namety, dik. Este pre nas velmi neaktualne, ale ked raz budeme vsetci velki... 😀 Dcera musi byt z takej akcnej mamy nadsena 🙂

maryem
autor
31. máj 2013

@fra , dik za info. Byvas na SK? Mam dojem, ze ta registrujem aj od inokadial, ak sa nemylim..
Ubytovanie si hladala cez aku stranku? A ako ste si poradili s transferom do hotela, volali ste taxi az priamo na letisku, alebo ste mali nieco zabookovane vopred?

sisaka
31. máj 2013

@maryem robim to kazdy rok + chodime aj AI, mame dve deti, chodime od miminka. Neviem aku odvahu na to treba? Normalne si vsetko zabezpecim cez internet - letenka, pozicanie auta, hotel zvavcsa hladame az na mieste, ale urobim si vzdy mensi prieskum po com sa mam obzerat. Takto zabezpecujem ja to volam poznavacie dovolenky - kde spoznavame nove miesta a nestojime na jednom mieste. Z toho vyplyva, ze tieto dovolenky su aj financne narocnejsie - letenky, auto, ubytovanie, strava, vstupenky na atrakcie, muzea, narod, parky .... to je vzdy par tisic. AI chodime do karibskej oblasti, kedze to vyjde lacnejsie ako kupit letenku a k tomu hladat ubytovanie, zhanat potraviny.... V ramci Europy to ale moze byt opacne, tiez zalezi od vasej narocnosti. V detoch problem nevidim, nase su zvyknute a nemaju problem presediet hodiny v lietadle, ci aute 😀

kvetinka211
31. máj 2013

@maryem ja mam skusenost ze taka pekna vec ako si clovek dokaze zorganizovat sam (hlavne ak nemusi velmi davy ludi) by s cestovkou vyslo podstatne drahsie .. ale na druhej strane to vyjde drahsie nez klasicky zajazd s cestovkou - kedze oni nakupuju vo velkom, chartrovy let, autobus na transfer atd. ... ja som take par krat pomahala vyberat a dopadlo to super, ale nebola som investor 😉 Bolo tam aj vacsie dieta. Ale vzdy som mala nervy aby nebol nejaky problem. Treba ist cez spolahlivu stranku (napr. homeaway.co.uk, mat kreditku s dostatocnym limitom, auto je v pohode, akurat si treba odsledovat poskodenia na zaciatku prenajmu a v juznejsich krajinach sa pripravit na dlhsie cakanie aj u renomovanych znaciek (komu by sa chcelo v teple robit 🙂 Strava sa da pekne nakupit, na ostrovoch byva o nieco drahsia. Ak nechces varit, tak sa to urcite v restikach dost predrazi oproti cene od cestovky. Hotely sa podla mna velmi neoplatia, skor apartmany a domy .. tie co su pekne su ale vacsinou vhodne pre vacsie rodiny alebo ked sa da viac rodin dokopy ...
Vlastne aj tento rok ideme takto, ibaze nie na juh, ale do hôr .. dufam ze bude vsetko ok ...

maryem
autor
31. máj 2013

@sisaka dik za postreh. Hladam hlavne lacnejsiu dovolenku, ako poskytuju CK. I ked samozrejme viem, ze existuju last minuty aj den pred odletom. Ale teda zvazujem.. MOzes napisat aj konkretne, na akych strankach hladas letenky (skusala som niektore, ale lacne teda neboli..) To auto az na mieste, ci tiez cez net? Mozno by som viac uprednostnovala europske krajiny, ale nie je podmienka. Zatial nie poznavacky, skor tie typicke pobytove.. Nase deti sice dost casto prevazame..no nei je to zrovna ich najoblubenejsia cinnost. Ale tak tu dovolenku musia/musime prezit..
Ak ti nerobi problem napisat, kolko vas cca vysla s detmi? Kludne aj do IP, ak nehcces tuna..

billam
31. máj 2013

@maryem len letenka Vas vyjde podstatne drahšie....a myslím, že aj hotel...stačí si to overiť na www.booking.com

maryem
autor
31. máj 2013

@billam prave tu stranku poznam, myslela som, ci niekto neobjednava aj cez ine
Klasicke lety su drahe, to mi je jasne, skor ak sa da vymaknut nejaka dobra cena a tomu prisposobit ubytovanie.. Ci to je prilis velka utopia?

billam
31. máj 2013

@maryem normalny let je drahy, ale ak by si išla do cestovky a opytala sa ich, že chces u nich kúpiť len letenku napr.na Kretu /co maju, lebo predavaju tam zájazd a napĺňajú lietadlo/, tak ti ju predaju za približne rovnaku cenu /ak nie viac/ ako nechartrovy let....v tomto su dost vychcaní. Ak vies, ze zájazd stojí napr. 1000eur - co je cena za všetko /ubytovanie, ALL, letenka, poplatky/ a povies, že ty chces len letenku + poplatky, tak len ta letenka s poplatkami Ťa bude stat cca 800eur

nivi
1. jún 2013

ja tak chodievam. Turecko, Bulharsko, Anglicko a chcela by som pozriet takto aj juh Francuzska a ine ale neda sa vsetko naraz :D
ak idete ako rodina s detmi je lepsie pozerat apartman lebo vychadza lacnejsie. a neviem ci chcete varit alebo s pol, celou penziou alebo all ale da sa najst.
booking.com nieje najlacnjsie.
lepsie ceny su hoteopia.com alebo swisshalley.com (tu sa treba registrovat, ale mas tam aj ine vyhody).
turecke hotely napriklad. http://www.tatilbudur.com/ , http://www.tatilsepeti.com/ a ine.
alebo aj napr. TUI alebo niektere nemecke cestovky ponukaju len ubytko a tak dalej......

letenky treba hladat u nizkonakladoviek. Niekedy maju dobre ceny aj bezne spolocnosti.
rayinar, berairline, sunexpress, flypegasus....., turkishairlines, Smartwings, wizzair, Laudaair, a pod, ono ale chce to viac casu na organizaciu.

Auto sa da pozicat priamo na letisku alebo pocas bookovania letenky ponukaju aj tieto sluzby. Transfer sa tiez da v pohode zohnat a to bud ponuka priamo hotel alebo aj cez net sa da najst (stranku naspamat neviem ale mozem kuknut). Pripadne sla som aj normal busom a pohoda.
inak sa da transfer zabezpecit aj cez tu swisshalley.com, tam sa da aj letenka ale teraz je tam nejaky vypadok neviem kedy im to bude fungovat.

A ano vyjde ma to lacnejsie lebo chodim na viac dni. samozrejme moze ma to vyjst aj drahsie zalezi co najdem 🙂 ale zas vzdy nieco najdem.

maryem
autor
1. jún 2013

@nivi super, dik, mrknem.

nivi
2. jún 2013

@maryem neni zac, snad trosku pomohlo.
chyba mi tam l na ta stranka je hotelopia.com

maryem
autor
2. jún 2013

@nivi 😀a vyhodilo mi to niečo divné,ja ze i tam sa treba registrovat🙂 ale pozerám aj iné diskusie a vidim,ze ty mas s Tureckom iné skúsenosti ako my občasni dovolenkári🙂

nivi
2. jún 2013

@maryem myslis hotelopia.com tam netreba registraciu. ja som tu stranku predtym zle napisala 🙂 pardonik obcas mi tu skacu a vynechavaju pismenka na laptope.