Dovolenka po rozchode - iba s deťmi

14. máj 2022

Ahojte, hlavne rozvedene maminky. Bude prvé leto po rozchode-konečne 😊 a chcem ísť s deťmi 14 a 11 na dovolenku,ideálne do zahraničia, a pôjdeme prvý krát v trojici. Mám trochu obavy. Nie, že nás okradnú, alebo niečo podobné, Neviem to veľmi vysvetliť, taký zvláštny pocit, možno to bude tým že roky sme chodili s mužom a reraz buden ja jediný dospelak. Na jednej strane sa na dovolenku veľmi teším ,ale na druhej strane mám obavy 🤷‍♀️ to isté,keď máme ísť na výlet mimo mesta autom. Auto mám, šoférujem denne, ale doteraz nás viezol vždy muž. Dievčatá, mali ste niečo podobné? JE to len nová zmena a prejde to samo po prvej dovolenke 😊

luccija
14. máj 2022

Áno, prejde vieš, že si teraz za všetko zodpovedná ty a z toho je ten pocit🙂

namornicka
14. máj 2022

To je len pocit, nemas sa coho bat. My chodime na dovolenky s muzom, ale bola som uz aj sama, ked som isla napr s jednym dietatom, alebo ked muz nemohol, mimo sezony, lietadlom. A to boli deti mensie. Teraz su uz vacsie, ako aj tvoje, treba ich zapojit -“chod kupit do obchodu toto, opytaj sa tamto, dones mi zmrzlinu” 😀. Prevezmu cas zodpovednosti a uvidis aku budu mat radost ked sa dohovoria v cudzom jazyku.

vroni
14. máj 2022

Je to len nezvyk. Chodím už roky (aj) sama s deckami, občas s kamoškou, občas načisto sami a je to úplne v pohode. Tento rok ide prvýkrát muž s nami na celý týždeň a škriatok, ze: "To tam nebudeme mat ani chvíľu pokoj? " (otca miluje a majú výborný vzťah, ale kým ja som lezerna a nevadí mi, ak sa celý deň rochnia v bazéne, mori ci v kaviarni, môjho muža by piclo a stále musí niekam akčne poletovat)

sense
14. máj 2022

To je len zmena... U nás vždy šoféroval ex hoci šoférujem denne a teraz som šla s auto 800km a zvládla som to v pohode, keď bolo treba dali sme si pauzu, v nemeckú som sa nehrala na hrdinu a stačilo mi ísť aj 140km/h na diaľnici, ved som sa ne ponáhľala

stanulienkat
14. máj 2022

Ahoj, baby máš už našťastie veľké, takže budete tri parťáčky. Neboj sa, skvelo si to užijete, budete mať babskú jazdu. A ak by sa ti nechcelo šoférovať, je veľa cestovných kancelárií, ktoré vás privezú aj odvezú, alebo na Makarskú chodí odtiaľto autobus. Nemáš kde zablúdiť a budete mať skvelú dovolenku.

pribinak
14. máj 2022

No a neviete sa dohodnúť tak že by ste šli spolu len na tu dovcu? Či nemáte taký vzťah po rozvode?

janinah
14. máj 2022

To zvládneš,len si veci dopodrobna naplánuj,aby ťa nič nezaskočilo.Pri dnešných GPS môžeš ísť autom doslova hocikam,ale na tvojom mieste uprednostním let.Alebo kombinácia,dôjdeš autom trebárs na letisko v budapesti,odletíte na grecky ostrov a potom znova autom domov.Cestovaním mimo cestoviek vieš dosť ušetriť,bývaním cez airbnb alebo booking tiež.Nie je na tom nič strašné,deti sú veľké,už i pomôžu.Hlavne sa nastaviť,že je to dobrodružstvo s deťmi a nie trápenie,ktoré dáko treba prežiť.

h2
14. máj 2022

A nemôžeš, alebo nechceš zobrať so sebou ešte napríklad svojich rodičov? Alebo aspoň mamu? Ja mamu beriem, odkedy otec zomrel, lebo ináč by sama nikam nešla. My obe máme radi hory a turistiku, môj muž až tak veľmi nie. Čiže aspoň na pár dní idem s mamou a so synom, bez muža.

autor
15. máj 2022

Ahojte, Ďakujem všetkým za odpoveď 😊

@pribinak určite nie, stačilo mi s ním, chlastat môže doma

@janinah presne tak, chceme ísť cez arbnb, ale skôr letecky, deti vybrali Taliansko a myslím že tam sa dá dobre "hýbať " ich dopravou. A s tou poslednou vetou máš recht, hlavne k večeru, jak začal popíjať, som len tlačila čas

@h2 áno, rada by som šla, ale naši už nežijú

autor
15. máj 2022

A vôbec, máte pravdu, nervózna by som bola akurát z neho, takto si urobíme program podľa seba a nikto nebude nervózny, bliakat za somariny atď atď 😁😁🤭

virginia
15. máj 2022

Uzijes si to a budes to spatne vnimat ako jednu zo svojich najkrajsich dovoleniek vobec, slubujem 😉

matapo
19. máj 2022

...ja idem sama s troma detmi a to ma nejmensi len 4 roky. Uzijeme si to dobre aj sami.