Dovolenka s dvojročným

ivanka0645
29. mar 2022

Ahojte, malý má 2 roky ešte sme s ním neboli na žiadnej dovolenke keďže sa deje vo svete to čo sa deje ale chceli by sme v lete niekam zájsť no neviem aké to je cestovať s tak malým dieťaťom nejaké rady? Skúsenosti ďakujem.

miadi
29. mar 2022

@ivanka0645 nas maly tiez nikde Nebol vdaka covid dobe a od nas sa moc nedalo cestovat zavreli letiska a potom zas karantena v drahom hoteli atd blbosti .. ale o 3m pojdeme na Svk a do nessebar sunny beach 😎s malou som chodila od 8m . Dovolenka s dietatom je fajn len vsetko Sa prisposobuje potrebam dietata tak ako doma .. idete Snad dvaja s muzom tak ti bude jednoduche. Len nebud premotivovana nechaj ocka nech beha za malym 😊doma snim je urcite najviac mama na dovci nech si dieta uzije aj otec 😀urcite ste niekde boli aspon v hoteli ? Nas maly miluje hotel motel holiday in spieva ked ideme 😂deti prezivaju dovolenky tak ako sa nastavis ked si stastna a smejes sa tak aj oni. Vsetko co potrebujes vsade zozenies ak nejdes niekde do amazonskej dzungle.. Takze Hlavne klud.

ivanka0645
autor
29. mar 2022

@miadi Ejhaa Vy sa máte! Tak to si poriadne užite! Vieš čo fakt sme s ním ešte nikde neboli na dovolenke ani na hotely vlastne raz sme boli na chate ako všetko OK ja sa nebojím toho že ako to bude počas dovolenky lebo áno všetko sa mu prispôsobí ako aj doma ja sa skôr bojím tej cesty autom :( vieš chceli sme ísť niekam k mory a to bude dlho trvať autom takže z toho sa trošku obávam ako bude znášať tú cestu a načo by som sa mala pripraviť

miadi
29. mar 2022

@ivanka0645 nemozete letiet? Lepsie ako autom. Nas maly ok 4h v aute mala zvykla v jeho veku poslednu hodku revat 😎ako znasa auto vas drobec?

miadi
29. mar 2022

Vies v aute musia byt cely cas priputani v autosedacke v lietadle aj tych 8h cez ocean 🌊 lepsie znesu Lebo mozu sa hybat ritky ich nebolia od sedenia tak.. ak pojdete v Eu tak ten let by bol kratky 2h -3h

ivanka0645
autor
29. mar 2022

@miadi Manžel má panický strach takže asi ťažko letieť to by sa musel veľmi prekonať takže ho k tomu skúsim dokopať 😀 a v pohode len tak tiež keď už ideme dlhšie ako hodinku tak sa mu už nechce sedieť chce behať.. hrať sa atď... takže z toho mám obavy a prebaľovanie ahh.. nakoniec asi ďalší rok budeme doma 🤦‍♀️😄 ale musím dokopať manžela nech to prekoná lebo ako vidím s autom s ním nepôjdeme veru to by musel robiť aj časté prestávky a fakt neviem potom kedy by sme došli 😅možno na otočku a naspäť domov 😅

miadi
29. mar 2022

Do auta zober jeho oblubene mlsky kazde 2h prestavku niekde na pumpe trochu ho vyvencit knizku novu nejaku hracku do ruky ( co mu sto krat padne) a v case nudze tablet s rozpravkou ..

natalala
29. mar 2022

@ivanka0645 moja mala ma tiez 2 roky a 1x sme s nou boli ked mala 4-5 mesiacov, to bolo autom Slovinsko a odvtedy uz niekolkokrat aj lietadlom, nemali sme ziaden problem. Zalezi asi aj od dietata, ale vo vseobecnosti plati, ak budes v pohode a kludna ty, tak aj dieta bude ok 🤷🏼‍♀️ Nasa zboznuje more, tak ideme vzdy ked sa da 🙂 Za mna s takymto dietatkom 2 rocnym by som urcite radsej isla lietadlom, ako autom sa niekam terigat 8 a viac hodin.

mamkalentedkova
29. mar 2022

Tak by som skúsila cestovať v noci ..možno nejakú dobrú polohovateľná autosedačku ....my teda na dovolenky nechodíme ,ale teta cestovala s deťmi od mala dosť veľa autom z Ostravy,do Humenneho .Robila častejšie prestávku po ceste šli niečo pozrieť ,alebo ozaj skúsiť cestu v noci .

amelia89
29. mar 2022

Praveze uplne super je cestovat s takym dietatom, ak chcete ist autom tak chodte v noci - ved tak by som sla aj bez dietata. Ono spi- vy mate prazdne cesty. A ak lietadlom tiez by som vyberala nocny let nech daco prespi,potom knizky,hry,jedlo,prinajhorsom nachvilku aj tablet s rozpravkou.
Je to o vasom nastavení, kazdopadne 99.9% deti milije more,bazeny,takze si to len uzije 🙂

akinom0077
29. mar 2022

@ivanka0645 vyjadrim sa len k cestovaniu s dietatom. Zalezi ako ho mate zvyknute, naucene. Kazde dieta je ine. Ale urcite je to aj o tom ako ho k cestovaniu vediete. So mnou rodicia cestovali od narodenia , najskor kratsie vylety po Sk jednodnove( vzdy mali radi cestovanie a chceli v tom pokracovat) neskor predlzene vikendy, potom normalne tyzdnovky… do 10r som mnou precestovali cele slovensko. Od 10 r sme zacali chodit k moru.. v tom case este letenky neboli take vyhodne ani tolko moznosti tak autobusom, autom… ci uz do apartmanov alebo do hotelov, vsetko som zvladla mama na to casto spomina ze nebol ziadny problem ani to nebolo nijak obmadzujuce pre nich. Nakoniec sa so mna stala milovnicka cestovania🙂
Moja blizka kamaratka/ spoluziacka si pamata ako toto moja mamina vzdy spominala, a odkedy sa jej narodilo dieta isla tym istym smerom od narodenia s malinkou cestovali, teraz ma 4… ked mala 1r dali trip po chorvatsku na 14 dni stahovali sa z miesta na miesto… ked mala 2 … dali trip po italy… neskor boli letecky

cherry_cherry
29. mar 2022

Myslim, ze si to trochu zbytocne cele komplikujes a moc nad tym premyslas. Ak chcete dlhu trasu autom, tak chodte na noc, nech vacsinu prespi a ak kratsiu, tak tiez chodte pocas jeho denneho spanku, tiez trochu pospi, trochu bude hore. A 2 rocne dieta je uz velke, uz sa dokaze v tom aute zabavit. Ja osobne by som k moru nesla autom, ale lietadlom. Ked mala starsia dcera 2.5 roka, isli sme na Menorcu, bol to iba cca 2 hodinovy let, tam sme si pozicali auto a precestovali cely ostrov. Uplne super to bolo. Ked bola este mladsia tak sme boli v Alpach, normalne sme si davali kratsie tury, kopu sme toho videli. Dieta nie je az tak obmedzujuce pri tom cestovani.
A co sa tyka lietadla, ja mam tiez panicky strach. Skusala som tabletky ma ukludnenie, to bolo dost na nic. Co mi trochu pomaha je pol deci tvrdeho pred letom 😅 mna velmi zenie tuzba niekam ist a vidiet nieco nove a viem, ze bez toho lietadla to proste nedam. Takze trpim 😄

lucik194
29. mar 2022

baby ja tomuto nerozumiem .... ako vobec zijete, nechodíte nikam? na dovolenky? na predĺžené vikendy? co s tym dietatom robite? co zazilo okrem navstevy rodiny a ihriska?
ako ma napredovat a ziskavat podnety?
no a co ked bol kovid, teraz vojna.... svet sa neprestal krutit😉
v dvoch rokoch deti sme kazdy mesiac niekde boli, aj more aj chaty, starsia nam vracia kazdu cestu v aute, a co??? budem zavreta doma? kazda cesta naplanovana na dlhsie autom, vsak treba castejsie zastavky, nove hracky do auta, dostatok somariniek na chrumkanie, na počúvanie rozprávky, ...... zivot sa nekonci narodenim dietata ....

natalala
29. mar 2022

@lucik194 ja si myslim, ze to zalezi aj od rodicov, niekto nerad cestuje, nezaujima ho to alebo na to nema cas/peniaze. My sme cestovali vela pred dietatom a cestujeme vela aj s nou, ale nie kazdemu to musi vyhovovat. Ja si tiez myslim, ze pre dieta je to super, spoznavat aj ine kultury, nove miesta a ludi, ze je rozhladenejsie a odvaznejsie, ale niekto je mozno rad doma 🤷🏼‍♀️ nemyslim si, ze by teraz deti kt necestuju nejako extremne stracali, ved dieta sa da stimulovat a podnecovat aj inak.