Dovolenka v Čechách a na Morave. Máte tipy?

susi123
21. feb 2016

Žienky ahojte. Vedeli by ste poradiť nejakú peknú lokalitu v Čechách alebo na Morave na dovolenku s deťmi? Pekné ubytovanie, rôznorodé aktivity...privítam akýkoľvek tip, ideálne ak ste tam boli a máte vlastnú skúsenosť. Ďakujem.

vydrnik
21. feb 2016

@susi123 jsem z Cr a mam par mist kde jsem byla z dcerou kdyz byla malicka,jestli chces hory tak se podivej na horsky hotel Sepetna,je tam ubytko aj v bungalovech,kousek od hotelu je hotel Slunicko,potom skus kuknut hotel Petr Bezruc,v lete jsme 3 roky po sobe byli v kempu v Hranicich na Morave autokemp Pod Hurkou,taky jsme byli na Plumovske prehrade,skoda ze jsi nenapsala jestli chces letni dovolenou nebo jrn kratky pobyt,

h2
21. feb 2016

@susi123 Ahoj, ja som ako malá bola s rodičmi v Moravskom krase, je tam kopec krásnych jaskýň (napríklad v Punkevní jeskyni sa robí prehliadka na loďkách po podzemnej rieke) a priepasť Macocha. Od detstva som tam nebola, ale práve tohto roku sa tam v lete chystáme, tak sa mi tam strašne páčilo, že na to neviem zabudnúť. Je to kúsok od Brna, obec Blansko a okolie.

vydrnik
21. feb 2016

Anebo Ratiborice taky pekny vylet,je toho dost co se da videt zazit,zalezi jakou mas predstavu

sendy1977
21. feb 2016

aj ja odporúčam Moravský kras a ako h2 aj ja sa tam určite vrátim. Ale pokiaľ chcete isť do Punkevní jaskyni objednajte si lístky telefonicky vopred. My sme chceli ísť 1. mája ale nakoniec sme išli až 8. mája kvôli vstupenkám. Oni majú vstupenky na víkend a volne dni rýchlo vypredané.

susi123
autor
22. feb 2016

@vydrnik
@h2
@sendy1977 Dakujem moc za tipy.

susi123
autor
22. feb 2016

@vydrnik Mala som na mysli letnu dovolenku, tak tyzden az desat dni, s tromi deti vo veku 3, 8 a 11 rokov. Chceli by sme z kazdeho rozku trosku, turistika, kupanie, trosku kultura. Ak by ta este nieco napadlo, budem velmi povdacna 🙂

vydrnik
22. feb 2016

@susi123 jasne napisu,

vydrnik
22. feb 2016

@susi123 mozem pisat aj slovensky skus pozriet na stranku cestujeme zdetmi.cz najdes tam typy na rozne vylety,zabavu kupanie atd.

anesim
23. feb 2016

@susi123 My sme minulý rok boli v Krkonošiach. Ubytovaní sme boli v Jánskych Lázňach, priamo tam je lanový park, lanovka, navštívili sme Pec pod snezkou -kopec aktivít, ZOO Dvur Králové, Ratiborice - Babičkino údolie, adršpaské skaly. Kúsok odtiaľ je do Poľska. Ani jeden deň sme sa nenudili. Ak máš chlapcov tak blízko Náchoda je vojenská pevnosť Dobrošov, to by sa im tiež mohlo páčiť

cervikpepik
23. feb 2016

@susi123 ahoj,mam starych rodicov v hranicnom moravskom meste Mikulov ...nadherne vinarsko putnicke miesto,Mikulov ma kupalisko,cca 10km akvapark Moravia a taku istu vzdialenost ma Pavlovska priehrada
Priamo v Mikulove v centre mesta je mikulovsky prekrasny zamok so zamockou zahradou,nad mestom je, ,Svaty kopecek,,putnicke miesto s kostolikom na hore
Kopec hotelov,nadherne namestie a 70km do Viedne...pozri si to na internete,iste sa Ti zapaci 😉

susi123
autor
23. feb 2016

@vydrnik Jejda, dakujem, urcite tu stranku pozriem.
@anesim Waw, skvely tip, diky moc!
@cervikpepik Dakujem, presne takto si predstavujem romanticku dovolenku. Vinarske mestecka na Morave maju podla mna neuveritelne caro 🙂

cervikpepik
23. feb 2016

@susi123 mesto sa nachadza v chranenej krajinnej oblasti Palava,50km je Brno...proste ziadny zapadakov....naozaj nema chybu,som tam dva razy do roka,ale neviem odtial odist 😉 moj syn ma uz 13mesiacov,tak sa v lete isto vystverame ku kostoliku na hore 😉 ....vrelo odporucam 🙂

hors
23. feb 2016

Ja odporucam sleskou hartu je tam krasne uzasne prodtredie hory voda je to moravsky kraj my tam vhodime kedze tam okusok mame svokra :0)

ticaram
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
grimi
23. aug 2016

Koľko majú tvoje deti rokov? Ak viac ako 12, tak by som ti odporučila hotel Alexandria. Je krásny, v okolí je nádherná príroda, a hlavne si poriadne oddýchneš. Ak tvoje deti ale 12 nemajú, podľa mňa všade niečo nájdete. Krásne mesto je napríklad Mikulovo alebo Lednice. My sme boli minulý rok na trip po Morave, a bola som naozaj očarená Punkevnou jaskyňou. Na Slovensku som teda tak krásnu jaskyňu nevidela. V jej okolí sú aj turistické chodníčky, ak by ste sa chceli prejsť 🙂

janocka1
23. aug 2016

@susi123 ahoj my sme boli pred 4 rokmi v ceskych budejoviciach, v samotnych cb je kupalisko, v okoli je vela moznosti, pamiatky (navstivili sme cesky krumlov, zamek hluboka, pri nom sa nachadza mini zoo ohrada spojene s polovnickym muzeom), blizko je tabor, my sme si dali tour de fimove dedinky (hostice, vesnicko ma strediskova), ralativne blizko je rakusko, my sme si dali dachau aj s vyhliadkou pat prstov, chceli sme este salzburg, ale starsia mala v tom obdobi jeden rok a to sme kvoli nej vtedy nechali tak, predsa len by to bolo unavne pre tak male dieta, je tam, ak sa nemylim, sumava, mam sa pacilo

cervikpepik
23. aug 2016

@grimi Mikulov,nie Mikulovo...prepac 🙂v Mikulove som sustavne,je nadherny,mas pravdu 🙂

cervikpepik
23. aug 2016

@ticaram Mikulov-hotel Tanzberg,pripadne Eliska
Lednice aj Valtice,Palavu,Pavlovska priehrada...nadhera,mate co robit aj dva tyzdne 😉

cervikpepik
23. aug 2016

@cervikpepik vsetky tieto miesta mas z Mikulova do max 15km

grimi
24. aug 2016

@cervikpepik Nevadí. ďakujem za opravu! 🙂