Dovolenka v Taliansku

1. aug 2022

Uvazujem, ze pojdeme do IT.Viete mi poradit v com sa lisia strediska Lignano, Caorle, Rimini?ma vyznam ist dalej ci je to vsetko rovnake?Plytke more, dazdnik vedla dazdnika...bola som v Lignane pred 10 r.Syn ma 14 r.Chceme ist co najblizsie kamaratka bola 1100 km a podla opisu to iste co hore.Na plazi sa plati za slnecniky ci, ked pojdeme do hotela zvyknu byt v cene hotela?Ak viete prosim napiste mi cca cenu sa lehatko, slnecnik.Byvaju cez den zatvorene restauracie siesta ci je otvorene?
Nehladam nic specialne len rusno, obchodiky, kde sa najesr poobede...

autor
1. aug 2022

Byvaju kolony?

riskoh
1. aug 2022

Včera sme sa vrátili z cesarola- mestečko medzi Lignanom a Bibione,kolóny absolútne ziadne,máme prechodné od Lignana po Rimini za mňa rozdiel nie je,akurát teraz bol problém pri Rimini s baktériou,krajšie za mňa z IT je Sicília Sardínia....vo väčšine hotelov sú raňajky ,parkovanie a lehátka v cene,,obchodíky ako ktoré,niektoré sú otvorené od 9,10 aj celý deň,niektoré prerušia a otvárajú o 15,16,reštaurácie bývajú otvorené,kamarátka robí v Bibione hotel Golf,viem dať kontakt,more je teplé ,ľudí bolo o dosť menej,teraz však majú domáci dovolenky...

mistymay33
1. aug 2022

Nie je v nich ziadny rozdiel. Je uplne jedno do ktoreho strediska pojdes. Siestu dodrziavaju ako kde, ale mam pocit, ze cim si juznejsie, tym je siesta viac pravdepodobnejsia. My sme boli teraz karavanom v taliansku, boli sme aj na vychodnom ak na zapadnom pobrezi od vrchu az skoro dole. Kolony neboli ziadne, v stediskach bolo uplne plno.

sorciera24
2. aug 2022

my chodievame roky do Lignana, ked chces ist najbližsie, teda sever, tak je to vlastne všetko rovnake...ale nam sa napr. najviac páči Lignano...otázne je, ekdy chcete ist...elbo uz pred letom bolo vlastne vsetko vybookovane, august bude isto.... slnecníky v radoch su stale a tedda v Lignane boli vybookovane aj tie, su hotely, kt. maju svoje rezervovane, my chodime na volnu pláž (free beach) a tam si môžes doniest sovje slnecniky, stany, lehatka a zložiť sa... restiky v meste mavaju siestu,a le napr. pizza pri pláži bola na obed otvorena a potom zas cca od15,30-16tej až do noci...neumriete hladom... kolony sme nikdy nezazili, dokonca tento rok bola cesta uplne ze najprazdnejsia...chodime ale v noci z piatka na sobotu tam a spat z Lignana vyražame o 14tej.....

ummimaryam
2. aug 2022

Oplatí sa ísť čo najjužnejšie. Sever a pláže tam sú o ničom, bohužiaľ. Také bahnité. To už radšej choďte do Chorvátska

sorciera24
2. aug 2022

@ummimaryam toto je bahnitá pláž? (zažila som aj takú, ale práve v HR piesočnú, ale nie v IT)

autor
2. aug 2022

@sorciera24 chceme ist koniec augusta az do septembra, pokym nezacne skola.Viem, ze august byva plny kvoli talianom.Riskneme to HR nechcem uz chceme zmenu nocny zivot, kolotoce.Asi mysli more, ze je mutne a bahnite bola som tam som na to pripravena.Vies mi poradit ubytovanie hladas cez IT agenturu?booking?
Chcem hotel s polpenziou, ale postupne budem upustat od kriterii🤣vies mi povedat kolko priblizne boli poplatky za autostradu?
@riskoh pozriem ten hotel dakujem Ti.Viem, ze juh a stred je krajsi, ale nechcem byt tak dlho v aute, poplatky, benzin...a nesoferujem nechcem, aby muz tolko soferoval sam.

sorciera24
2. aug 2022

tak mutne more je, lebo sa viri piesok, ked v nom ludia skáču, ale s bahnom to nic nema,lebo písala pláž....a ta ma jemny piesok....
chodime len cez IT agentury, ale do apartmanov, ale da sa vyhladat tu podla kriterii aj hotel (to by sa v tom termine dalo hadam este najst): lignano.it (pre lignano), cena myta po zjazd do Lignana je 11,50 tam (spat rovnako)....benzin bol momentalne cenovo ako u nas, Rakusko malo strasne drahy, prvykrat, co sme netankovali v Rakusku, ale az v IT (2,5)

marca12
2. aug 2022

Rozdiel je jedine Caorle altanea,teda Lido di Altanea. To je raj na zemi. To sa neda porovnat s jesolom,lignanom a bibione,kde mas hotel na hoteli a ludi vsade. Altanea su apartmanove domy taka "dedinka" kazdy ma svoj vstup,ihriska,grily,terasy,vecerne programy su tam,v kazdom areali je bazen. Ku kazdemu apartmany su miesta na plazi,lehatka a slnecnik. Plaze nie su preludnene,je tam pomenej ludi. My uz len tam chodime. Bohuzial tento rok sme uz nestihli zabookovat,vsetko sa rychlo vypredalo. A este sa mi pacila cast duna verde,tiez krasne zelene prostredie

sorciera24
2. aug 2022

@marca12 ale nie je to uz akoby kvázi "rezort"? nechyba tam prave ten taky ruch hlavnej ulice, herni, ...? ci to tam je? (nebola som, pytam sa🙂)

marca12
2. aug 2022

@ummimaryam netaraj ziadna bahnita plaz tam nie je. To je piesocnata plaz,bahni vyzera inak. Chorvatsko je teda tiez terno,lezat v kamenoch

sorciera24
2. aug 2022

@marca12 a ešte sa aj obúvať, ked si chces zaplávať:D

marca12
2. aug 2022

@sorciera24 praveze vobec nechyba,lebo aj tam su kaviarne,restauracie,kolotoce,amfiteater,zije to tam vecer a vlastne cely den.

marca12
2. aug 2022

@sorciera24 este ma napadlo,ked sme tam prvykrat isli,aom frflala,ze to budeme tak na okraji od vsetkeho a bude tam nuda a to nebude prava dovolenka a bla bla bla 😀 odvtedy uz nikde inde nechcem ist. Mne sa tam velmi pacilo,malo to svoj ruch a ked si chcela klud,isla si na svoju terasu a tam sme zili. Pre mna je to raj

ivana11155
2. aug 2022

Boli sme v polke jula, 30km pred Rimini. Rusne mensie letovisko, plaz sme mali sukromnu, bola v cene hotela. Za mna plaz super, cista, starali sa, zbierali kazdy vecer spaky a tak, pol slova nemozem povedat, more bez kamenov, na vstupe musle, aj male rybky bolo vidno plavat. Porovnavam s tureckom, ktore nasadilo vysoko latku ale plaz naozaj paradna ako v turecku, a aj teplota vody poobede. Hotel radsej neporovnavam, lebo to sa s 5* v turecku ani porovnat neda. My sme si robili vylety, boli sme v San Marine, v Rimini a v Bologni (cestou spat). Deti uz vacsie (16,14) a pacilo sa im. Porovnat so severom neviem, tam sme nikdy neboli. A este k free plazi - mala som moznost vidiet, podla mna otras, radsej zaplatit sukromnu. Tam mas aj restiky, bary co funguju non-stop az do noci, na sukromnej nic a este k tomu ani nie je cistena, povacsine na konci letoviska.

nikiki29
2. aug 2022

V podstate všade to isté, chodievame Grado, Lignano, Jesolo, Caorle, ale boli sme aj Rimini či Vieste. V podstate všade to isté celé Taliansko. Veľa slnečníkov pokope, niektorý hotel ich má v cene iný nie, cez siestu zatvárajú len menšie obchody, reštiky nie, kolóny ako kedy - ja som išla z IT teraz v nedeľu a stála som asi 20-30 minút na výjazd z diaľnice smer Rakúsko. Ale väčšinou žiadne kolóny a keď áno, skôr cez víkend. Plytké more je všade, niekde viac niekde menej, minuly týždeň v Caorle si mohla ísť snáď donekonečna a stále piesok pod nohami. Veľmi plytko bolo. Rimini odporúčam ak by deti zaujala napr. Mirabilandia, pripadne by ste chceli navštíviť San Marino čo je odtiaľ na skok 😊 inak keď hľadáme dovolenku väčšinou mesto neriešime, chodíme k rodine na sever, ale južnejšie to proste nie je niečo diametrálne odlišné… ak sa nebavíme o Sardínii, či Toskánsku a podobných charakteristických oblastiach.

lusyyy36
2. aug 2022

Bola som pred XY rokmi v Marotta, je to asi 70 km pod Rimini, plaz je tam taka užšia, pekne, menšie mestecko, siesta bola, s ostatnym ale neporadím lebo sme boli v septembri a uz mali asi po sezone lebo bolo všetko pozatvarane

autor
2. aug 2022

@marca12 dakujem to vyzera zaujimavo.My chceme ruch ja nemam rada odlahle plaze potrebujem cez obed ist na kavu, pozriet obchody, kupit si ovocie.
@ivana11155 Viem, ze hotel a strava je skromnejsia ako v HR ci inde, ale boli sme v HR 8x plus Turecko a nemozeme si tento rok dovolit letecku dovolenku.A chceme vidiet aj ine mesta plus muzeum Ferrari,Bolognu sme videli krasna.San Marino mam v plane

sense
2. aug 2022

V Lignano sme boli minulý rok, hotel v kt sme bývali poskytoval slnečník a lehátko na plazí, boli ale aj úseky kde volne, pláž bola piesková ale teda more sa mi viac páčilo v Ligurii. Tento rok sme boli v Levanto, nie je také masovo turistické ako Lignano, ale pláž aj more sa mi páčilo viac. Hotel sme mali síce 800m od mora ale hotel mal aj bazén plus teda mal aj gratis shuttle. A aj v Sestri Levante sa nám pacilo
Ak chceš vyslovene Lignano tak my sme boli spokojní s hotelom Similan

autor
2. aug 2022

@sense nemusi byt len Lignano.Len som rozmyslala ci ma vyznam ist do inych letovisk, ked to je to iste.Priorita je blizko mora, hotel idealne s polpenziou, bonus bazen.

sense
2. aug 2022

Myslím ze tie rušné sú všetky rovnaké plus teda v auguste ešte viac ludi a ešte drahsie