Dovolenka v Thajsku

dasaaa
8. jan 2014

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Chystáme sa s mm na dovolenku individuálne, bez cestovky. Vyberam medzi Koh Phangan alebo Koh Samui vraj sa to tam teraz v poslednej dobe dosť mení a už to nie je čo kedysi. Príspevky na nete sú skoro všetky staršieho dáta tak zháňam dáke aktuálnejšie info. Vie niekto poradiť, ktorý ostrov vybrať ak chceme nie veľmi preľudnené miesto a ubytovanie na pláži za slušnú cenu? Koh Samui údajne dosť zdražel a prerástol rezortami???? Kedy kupovať letenku? Niekto radí pol roka dopredu, niekto dva mesiace.....chceli by sme priamy let cez Eva air.....letel niekto s nimi? Máte niekto skúsenosti s indi-vindi cestou? Budem vďačná za každú radu 😉

fiffinkaa
8. jan 2014

my sme šli tak do Egypta, letenky som kupovala vo februáry aj so stornom a hotel tiež v tom čase nejak, boli dobré ceny..nebol problem, do hotela sme sa dostali taxi bez problemov...moja skúsenosť.

dasaaa
autor
8. jan 2014

fiffinkaa ďakujem za info kupovala si letenky vo februári na december? Mne sa teraz v takom predstihu nedá booknuť let.

julianna78
8. jan 2014

@dasaaa my sme prave v thajsku. kedy chcete letiet? ja som letenky na zaciatok decembra kupovala v july, inak netreba tak dopredu, len dec. je najsilnejsi mesiac. s evair sme leteli niekolkokrat, letenky som kupovala cez setwings. sk su zastupcovia evaair na sk ak letime inou spolocnostou kupujem vacsinou cez studentagency. evaair su dobra spolocnost, ak vsak chces letiet na samui tak v bkk mas prestup.ak kludnejsie miesto tak jednoznacne koh phangan, kym ho este neskupia rusaci🙂lebo uz aj tam sa zacina vystavba. phangan ma vela peknych plazi, na samui sa mi pacila len jedna plaz.ubytovanie najdes bez problemov, neviem na ako dlho sa chystate, my sme mali na phangane dom priamo na plazi za 10 000bht, teraz sli ceny trosku hore cca 12-15000bht zozenies v pohode dom na mesiac. samui je drahsie. pekne je aj na phukete , niekolko peknych plazi len si treba pozicat motorku, tak isto aj na phangane.z phuketu vies ist pozriet krabi, phi phi, ko lantu, ko lipe...z phanganu je pekny vylet na kho nang yuan.

caculiq
8. jan 2014

Ahoj, ja som bola zatial v Thajsku 2x. Brali sme to ako "beznu" dovolenku. Cize sme necestovali po krajine, ale len 12 dni sme sa zdrzali na jednom mieste. Pobyty sme kupovali cez cestovku.
V sept. 2012 som bola na Phuket-e. Je to industrialnejsi vacsi ostrov. Cenovo nie velmi drahy.
V juni 2013 som bola na Koh Phangan-e. Je to malicky ostrov, velmi pokojny a podla mna stale velmi naturalny (nezniceny vystavbami atd atd.) Letisko na nom nie je, treba sa dopravit lodou na Koh Samui. Z Koh Samui sa lieta do Bangkoku ccr. kazdu hodinu a pol. Phangan je cenovo podla mna tiez dostupny, Hotely su blizko plaze (nas bol priamo na plazi), alebo sa da byvat aj v malych bungalovoch. Najdrahsia cast sa nachadza na vychodnej strane juzneho pobrezia. V mieste kde sa kona Full moon party. Po celom ostrove sme sa presuvali na skutri. Nie je problem ho pozicat, pozicovne su na kazdom kroku.
Kedze sme dovolenkovali cez cestovku, neviem ti poradit ako s letenkami a tak, ale ak by si potrebovala viac info o Phangane, tak rada pomozem 🙂

salomuska
8. jan 2014

Ahoj, my sme si takto s manželom precestovali Thajsko vrámci svadobnej cesty. Konkrétne na týchto dvoch ostrovoch sme neboli, ale navstivili sme Ko Lantu, Krabi, Phi Phi...osobne sa mi najviac pacilo severne Thajsko, ak mate moznost, chodte sa aj tam pozriet. Letenky na november sme kupovali koncom augusta (Emirates s prestupom v Dubaji - dal sa zariadit aj stop-over, ale nemali sme uz dostatok dovolenky), ale predsa len je to uz par rokov dozadu...

dasaaa
autor
9. jan 2014

ste zlate, ďakujem za skúsenosti........
@julianna78 pôvodný plán bol niekde medzi 19.12-08.01. Na dovolenku máme len dákych cca 15 dni.
@caculiq prikláňala som sa skôr k Phanganu ale práve tie fool moon party ma odradili 🙂
@salomuska kde ste boli ubytovaní niekde blízko Krabi, Phi-Phi?
Čím toho viac študujem, tak tým som z toho väčší jeleň. December je dosť vyťažený a keďže je to hlavná sezóna, tak aj ceny idú hore, aj ľudí je viac. Čo sa týka tých dvoch ostrovov, tak mi mm zas zmenil plán, že jemu hlavne ide o prírodu aká je na Krabi, Phi-Phi, Phang Nga a podobne, takže skaly trčiace z mora 🙂 a k tomu pekné a lacné ubytovanie na pláži a menej ľudí. Krabi je dosť vychytené, takže preľudnené a dosť drahé a ubytovanie nie priamo pri pláži. Rozmýšľala som ešte nad ubytovaním v Phukete nakoľko sa tam dá nájsť aj osamotenejšie ubytovanie na pláži a urobiť výlet na spomínané skaly. Tie sú však dosť drahé cca 50-100€ za jeden výlet na osobu podľa info na webe(možno priamo na mieste to je lacnejšie). Na Krabi sú tie ceny výletov podstatne lacnejšie. Takže som dostala asi nesplniteľné kritériá a z niečoho budeme musieť ubrať na úkor druhého. Nájsť ubytovanie aj lacno, aj menej ľudí, aj na peknej pláži a blízko k výletom typu Krabi a Phang Nga myslíte, že to je reálne? Keď som si pozrela ceny letov do Phuketu, tak vychádzajú ešte lacnejšie ako do Suri Thami (nakoľko to je súkromné letisko a držia ceny hore) samozrejme cez AirAsia, takže to by sa cenovo dalo aj keď to je v podstate ešte ďalej.

pingu1
9. jan 2014

hlavne si kupujte letenky az tam v bangkoku. je tam milion vselijakych agentur. my sme si kupovali letenku len do bangkoku a domov cez net. vsetko ostatne sme riesili tam. aj hotel ked si zajednas tam, tak je to lacnejsie nez cez net

salomuska
9. jan 2014

@dasaaa my sme si nezajednávali dopredu ubytko, až na mieste, podľa toho, kde sa nám páčilo a ceny. boli to obvykle menšie penzióny...medzi ostrovami je spojenie loďkami, takže sme to riešili spôsobom dva dni tu, tri dni tam...ako sa nám páčilo

caculiq
9. jan 2014

Ak ta od Phanganu odradza len Full moon party, tak to skus este prehodnotit 🙂 Party je len jednu noc. My sme tam doleteli asi tyzden po nej a uuuplna pohoda 🙂

Z Phuketu na Phi Phi trva cesta nieco menej ako hodinku. Vylety sa robia z pristavu a ide sa malou rychlolodkou. My sme mali zaplateny pod dnovy vylet, kde sme boli na Phi Phi, Monkey Beach, snorchlovanie niekde medzi ostrovmi a presli sme este nejake dalsie ostrovceky. Od celodenneho sa sa velmi neodlisoval. Rozdiel bol asi 2 hodiny casu.
Cenu si uz velmi nepamatam. Bookli sme to priamo v hoteli a z neho nas aj odviezli do pristavu. Z pristavu taktiez naspat do hotela.

caculiq
9. jan 2014

* pol dnovy vylet tam malo byt 🙂

Inak ceny hotelov sa odlisuju aj podla plaze, ku ktorej patria.
Nasa plaz bola Karon Beach. Hotel bol asi 5 min od nej. Nebol najluxusnejsi, ale nam vyhovoval. Patri pod velku siet hotelov a nemali sme s nicim problem. Ak chces, tak kukni "Best Western Phuket Ocean Resort". Na youtube najdes aj prezentacne video.

dasaaa
autor
9. jan 2014

@pingu1 a podarilo sa ti to zosúladiť tak, že ti lety nadväzovali alebo ste prespali v BKK? Väčšina radí prespať v BKK a až potom letieť ďalej. Ja by som rada hneď na miesto.

dasaaa
autor
9. jan 2014

@salomuska tiež som uvažovala presúvať sa ale neviem či sa to pri dvoch týždňoch oplatí aby sme neboli viac na cestách ako na dovolenke, možno sa mi to len zdá a dva týždne sú úplne dosť 🙂 to asi uvidím až tam

salomuska
9. jan 2014

@dasaaa neboj, stihnete toho dost. my sme boli na tri tyzdne a presli sme aj malajziu a singapur (s jednym vopred zakupenym preletom chiang mai - singapur). zbalte si toho so sebou co najmenej, aby ste sa vedeli rychlo zbalit a pohodlne presuvat...ale samozrejme zalezi na Vas, co Vám bude viac vyhovovat 😉

dasaaa
autor
9. jan 2014

@caculiq pozerm to dik 🙂

julianna78
9. jan 2014

@dasaaa a aky mas budget na ubytko? najdrahsie je na phukete, mozes sa vsak ubytovat v phuket towne prenajat motorku a pozriet vsetky plaze. Krabi je tiez najlacnejsou variantou ostat v meste a okolie pobehat motorkou. najlacnejsie je na koh phangane, full moon party neries to sa tam dovalia ludia na dva dni a potom je klud.tie vylety za 50-150 eur su pre korejcov a rusov🙂 z phuketu na phi phi ide velka lod za 500 bht a priamo na phi phi vylet longtail boatom na maya, monkey beach stoji cca 500bht. ak nechces masovku tak phi phi nie je pre vas , bolo krasne pred 10r ked sme tam boli 1 krat, vlani som ostala zhrozena.noo, ale byt v thajsku a nekuknut maya beach asi nie je ono🙂Aj z krabi ide lod na phi phi cena tiez okolo 500bht.ubytovanie lacne zacina od 500bht, za 1000-1500 zozeniez hocikde. Z bangkoku mozes ist dole do surat thani aj nocnym lozkovym vlakom odchadza o 7ej a skoro rano je v surat thani, ak by si nestihla pripoj na let dole, tak nemusis zbytocne trcat 1 noc v bkk a pozor niektore nizkonakladovky tusim uz aj air asia lietaju z don muang letiska.listok 1 trieda 1200bht a druha 600 bht.zo surat thani mozes ist jak na vychodne tak na zapadne pobrezie, lodne spoje nadvazuju na vlaky.Letenky na dec treba kupovat jun, jul ... sleduj ceny ak najdes priamy let do 600 eur to je super, za 500-550 lieta aeroflot, egyptair a finnair mava tiez nizke ceny, ten leti aj na koh samui prestup je v helsinkach.

dasaaa
autor
9. jan 2014

@julianna78 na ubytko by som dala tak max 1500 thb všetko to záleží od ostatných cien napr. letenky a tak.... neviem či sa nám podarí vmestiť do 2000€ na dvoch na tých 15 dní to by bolo fajn ale nie je to až tak podstatné aby som kôli tomu vynechala dáky výlet ktorý sa mi bude páčiť. Presne ako hovoríš, aj ja mám dojem podľa toho čo som prečítala, že už to nie je to, čo to bývalo pred 7-10 rokmi čo je veľká škoda. Teraz v sezóne sa cez Evaair pohybovali najlacnejsie okolo 673,- . Aké mesiace sa ešte oplatia okrem sezóny napr. apríl - máj? nie len z hľadiska cien ale aj počasia..... nevieš ešte ako je to s liekmi? ak musíme zo sebou brat lieky netreba k tomu dáky papier od lekára alebo takéto veci ich nezaujímajú?

dasaaa
autor
9. jan 2014

@salomuska to je super lebo každý tvrdí, že to je na Thajsko dosť málo dva týždne
Ešte možno taká hlúpa otázka, ale ako ste riešili odchod napr. v decembri a teplé veci? Išli ste na letisko na ľahšie bez teplej bundy len vrstvy, sveter alebo ako? Lebo neviem si predstaviť tam ťahať také hrubé rárohy 😀 Moja predstava sú len krosná je to také šikovnejšie ako kufre...to sa mi zdá trochu na obtiaž. A čo s vami urobila 35 stupňová zmena klímy? Vraj je častá angína ale asi kôli prehnanej klíme??

dasaaa
autor
9. jan 2014

@julianna78 tých 600-1200 thb je jednsmerný? teraz mi cez net vychádza najlacnejší na Krabi 890thb za jednosmerný z DMK a na Surat Thani dokonca ešte viac a pritom je to bližšie. Môže ten rozdiel cez net byť až taký? tie ceny sú pohyblivé podľa sezóny? asi hlavná je január až december?

julianna78
9. jan 2014

@dasaaa do 2000 eur skor nie ako ano.Do 1500 bht si nelam hlavu nad ubytovanim to najdes naozaj vsade za tu sumu.velmi sa to tu meni, take menej turisticke su este ko lipe, ko bubo ... tam kde jazdia cestovky je to uz horsie, ale este stale uzasne🙂 ja mam na thajsko slabost. najlacnejsiu letenku som kupovala za 550 od evair mali v lete akciu, ale odlet do 7 dec potom im zacina hlavna sezona. ja by som na vasom mieste kludne letela finnai ak sa usetri 200 eur 🙂 a neriesila by som priamy let.My sme v thajsku vzdy len dec, jan, februar... pocasie april- maj uz moze prsat, ale uz aj pocasie sa meni, prsalo nam v kuse 3t uz aj v hlavnej sezone, ked malo byt sucho, teraz tu bola tyzden v noci zima co sa nam za celu dobu nestalo, aby som spala v dlhorukacovom triku, bolo len 18-19st.ak chces brat lieky na palubu tak je mozno dobre mat potvrdenie, ale v batozine ti ich nikto riesit nebude. ja som tiez brala lieky. pozri cestovatelsku stranku hedvabnastezka. cz tam najdes tiez kopec info o thajsku.

salomuska
9. jan 2014

@dasaaa podla mna to bol najkrajsi november aky som zazila 🙂 namiesto sychraveho pocasia prijemne teplucko...isli sme nalahko, len s batozkami, bundy sme neprali, len nejaku mikinu a tenku a lahko zbalitelnu sustiacku, to sme na seba nahodili aj po prichode. na anginu ani nemysli. ano, v tychto krajinach niekedy radi pustaju klimu na takych 18C, si spominam ako sme cestovali nocnym vlakom zo singapuru a drkotali sa od zimy. ale nic nam z toho nebolo, ja si dopredu choroby nepripustam. Co sa tyka 2 tyzdnov, jasne, mesiac, dva alebo pol roka by bolo urcite lepsich 😉 To vsak neznamena, ze kus z neho neuvidite aj pocas 2 tyzdnov. Mne sa tam velmi pacilo, krasna krajina, strasne mili ludia, este by som sa tam chcela vratit.

julianna78
9. jan 2014

@dasaaa a myslis teraz leteku alebo vlak, ja som pisala vlak je to jednosmerny listok, ale presnu cenu ti vem pisnut zajtra albo pozajtra ideme kupit listky bkk- surat thani, ja vzdy kupujem tu, cenu na nete neviem.ak sa rozhodnete pre phangan a z bkk ist vlakom tam mozes vystupit aj v chumpone a odtial lodou na phangan a cestou sa stavit na ko tao.

dasaaa
autor
9. jan 2014

@julianna78 pozerala som letenku. Si zlatá každému infu sa poteším len ťa nechcem oberať o čas..... Tak dnes už poslednú 😉 mimo sezóny (dec-jan) by si odporučila aké obdobie?

julianna78
9. jan 2014

v pohode, ja tu mam kopec casu🙂 Februar, marec a max april popripade november

dasaaa
autor
10. jan 2014

@salomuska super pristup, tak to má byť. Už sa teším, inak dodržiavali ste vyzúvanie sa pred domami 🙂 a ako je to s návštevou chrámov? Dlhé nohavice a rukávy? Dodržiava sa to striktne?

dasaaa
autor
10. jan 2014

Ako je to tam s angličtinou lebo som počula, že je taká zvláštna, že namiesto r hovoria L? dá sa im rozumieť?

julianna78
11. jan 2014

@dasaaa cena listku surat thani - bk 1170 a 1254 v 1 triede , cestou tam ideme len po chumpon a odtial lod ko thao a potom phangan.vyzuvat pred chramom sa treba a takisto zena by mala mat zahalene ramena, ale bola som aj v kratasoch a triku. skor tu uz zacina prevladat rustina, anglictinu musis pouzivat velmi jednoduchu, r vedia vyslovit oni slovicka skor sekaju akoby hlaskovali. len si treba dat pozor, napr. ak sa opytas ci je obchod tym smerom tak bude tvrdit, ze hej aj ked nerozumel ani makke f... zo slusnosti nehovoria nie🙂

dasaaa
autor
11. jan 2014

@julianna78 tak to ma pobavilo 😀

dasaaa
autor
12. jan 2014

Ešte taká technická otázka aký faktor tam používate? Pre našinca taká 50-tka, či stačí aj menej?

pingu1
12. jan 2014

@dasaaa jasne, tam vsade lietaju lietadla kazdu hodinu. my sme pred odletom domov boli v bkk, lebo nahoda je blbec, chceli sme sa vyvarovat nahodnemu nestihnutiu lietadla

dasaaa
autor
20. jan 2014

Ahojte, ešte by som mala na vás jednu otázku, chodíte tam s cestovným poistením alebo nie?