Egypt verzus Tunis

simimata
1. feb 2023

Prosím vas,bol niekto minulý rok v Egypte, alebo Tunise? Alebo chysta sa toho roku niekto? Boli sme aj,aj. Len uz dávnejšie...a zaujímalo by ma,ze ako to tam vyzerá teraz,čo sa týka stravy a hygieny (celkovo aj po covide) + tie brušné nevoľnosti. Ďakujem

jan510
1. feb 2023

Boli sme Tunis konkretne Djerba a vela ludi spominalo ze je to horsie so sluzbami po covide

maca1984
1. feb 2023

V Egypte min.rok, aj v r.2021.a ideme aj tento rok.
Brušné problémy ešte nikdy (chodíme tam roky).
V 2021 sme" pocítili "občas že situácia je aká je (vtedy), nebolo toĺko ovocia na výber,ani toĺko jedla na výber ako býva zvykom napr.Leštili stále čosi, striekali dezinfekciu atď.Ale zasa ani hotel nebol full, a nám teda naozaj nevadí že miesto 10 druhov ovocia bolo len 5,ani že neboli tony jedla na výber, vždy sme si našli.
Min.rok už všetko bolo zasa ako pred covidom.Ovocia habadej, stravy na výber kvantum,upratovali stále,len už neliali litre dezinfekcie všade 😁
Tento rok okrem toho že ceny dovoleniek šli hore tak šli aj ceny v Egy (potraviny atď)hore, obrovský prepad eg.libry, a predpokladám že aj výlety pôjdu hore.
2021-Hurghada htl.Titanic palace,2022 Sahl Hasheesh htl.Pyramisa

zooeynka
12. máj 2024

@maca1984 ahoj, prosim ta ten pyramisa hotel ma ake more? Tiez je tam odliv a more odide daleko? Bolo tam nieco extra dobre a nieco co to vadilo?

maca1984
12. máj 2024

@zooeynka odliv tam takmer nie je vidieť/cítiť. Môžem ti poslať foto.
Vadili mi rusi, ale tí mi vadia všade. Teda nie všeobecne rusi, len tí, čo sa nevedia vpratať do kože.
A "extra dobré " je to, že je to v Sahl a tam je kľud, nie ako dakde v centre Hurghady. Proste pohoda.

zooeynka
12. máj 2024

@maca1984 sa pytam, lebo som prave prisla zo Sahl z Tropitel a tam bol odliv poriadny. Aj v pyramisa trebalo topanky do vody? A ano posli fotos, dakujem

mclissa
12. máj 2024

Egypt tyzden do zadu. Super dovolenka. Novy hotel. Top cistota. Ziadne brusne problemy. Kludne by som sa vratila hoci kedy.
V Egypte musis vychytat hotel, nie je 5* ako 5*.

zooeynka
12. máj 2024

@mclissa kde presne si bola? A ake bolo more? Odliv bol?

mclissa
12. máj 2024

@zooeynka boli sme v Pickalbatros White Beach. Ano more pre deti bolo super. Nas ma tri a kracal daaaleko a mal po krk.

mclissa
12. máj 2024

@zooeynka plaz sukromna. Z kazdej strany security, nikoho tam nepustili.

zooeynka
12. máj 2024

@mclissa parada. Trebalo topanky do vody?

mclissa
12. máj 2024

@zooeynka nie netrebalo topanky. Piesok bol. Sem tam v mori kamienok ale to nic.
Ono aj ked nebol odliv tak more bolo pozvolne.

zooeynka
12. máj 2024

@mclissa a plavanie? Ked voda plytka....je tam molo?

mclissa
12. máj 2024

@zooeynka ano je tam aj molo, a potom ked si dlho kracala tak zrazu bol akokeby skok, a tam uz ani manzel nedociahol, co je vysoky. Bola tam vo vode aj akokeby trampolina vyvysena odtial sa skakalo a dalo vyblaznit.

pohodacka03
12. máj 2024

@mclissa prosim ta, more bolo teple? Ja mam obavu stale ist v maji, ze bude chladne more 🙈

zooeynka
12. máj 2024

@mclissa a tusim je to uplne blizko letiska, ze? Zvazovali sme aj tento hotel, nakonie sme isli do Tropitel, tiez minuly tyzden ako vy. More teple kde bolo plytke, kde sa uz dalo plavat bolo chladnejsie. Cize ked bol odliv tak sa dalo kupat len v tej chladnejsej. U vas sa dalo snorchlovat? Bolo tam co pozerat pod vodou?

zooeynka
12. máj 2024

@mclissa a este, boli u vas bazeny vyhrievane?

maca1984
12. máj 2024

@zooeynka v Tropiteli je veru odliv veliký.
My ideme o 2 týždne vedľa Pyramisa do V luxury, pláž je jedna a tá istá.Topánky treba, niekde je koralové podložie (bez koralov) hneď pri brehu, niekde čistý piesok ale hlavne, kadečo je v mori a riskovať, že stupím na niečo jedovaté..

maca1984
12. máj 2024

@zooeynka nemám už lepšiu foto,ale tu aspoň trochu vidno tie podložia .

maca1984
12. máj 2024

Keby ste chceli, tak máme tu sk.o Egy s info a fotkami.
https://www.modrykonik.sk/group/12245/

mircalla
12. máj 2024

Radsej Egypt. Tunis bola u mna bezkokurencne najhorsia dovolenka a tom sme boli v 5* a mam toho pochodeneho ozaj dost. Strasna chudoba vsade a spina mimo hotela. More tiez nic moc

mclissa
12. máj 2024

@zooeynka ano je kusok od letiska, ani nie 10 minut. Bazeny vsetky boli vyhrievane, okrem jedneho plaveckeho.
More bolo paradne aj v hlbke. Studene urcite nie, a zas nebolo ani ako vo vani. My sme nesnorchlovali pri hotely tak neviem ti povedat, ale potapali sa ludia tak asi ano bolo nieco vidiet dalej.