First Moment alebo Last Minute?

monikapalo
29. dec 2011

Mamicky -cestovatelky, chcela by som sa opytat na Vas nazor a skusenosti. Chceme ist tento rok s nasim v lete uz 2,5 rocnym synom k moru , asi to bude Turecko a nevieme sa rozhodnut, co by bolo pre nas lepsie. Mame obavy, ze ked si nieco zakupime v predstihu, moze sa stat, ze pre chorobu nebudeme moct odcestovat a nie kazda cestovka vrati peniaze spat. No zasa pri dovolenke na poslednu chvilu mozeme dostat iba tie najhorsie ubytovania 😒 Fakt netusim, ako sa zariadit. Budem vdacna za kazdu radu. 🙂

damiankad
29. dec 2011

Ahoj my ideme v lete tiež na dovolenku...zatiaľ čo sme vždy boli sme si kúpili v predstihu s last minute sa vraj ťááážko zháňa ubytko...raz sme šli s manželom aj s chrípkou 🙂 😉 a za dva dni bolo po nej...Tento rok ideme s drobcom v lete má 2 roky...som zvedavá ako ideme zvládať cestu aj celkovo ibé prostredie...verím že dobre 😝 😅 Uvidíme...ja osobne by som zakúpila v predstihu a zistiť si u cestovky že ak ochoriete či sa nebude dať presunúť termín na neskôr alebo my sme mali ísť raz so švagrovcami...nedalo sa im vycestovať tak išli namiesto nich moji rodičia...peniaze im dali a dovolenku si užili ked teda mladí nemohli...je to fakt ťažké rozhodovanie,ked je v rodinke menšie dieťatko 🤐

bosoriak
29. dec 2011

Vzhladom na politicku a spolocensku situaciu v dovolenkovych destinaciach by som radsej volila last-minute. Za maly uplatok ti na kazdej recepcii hotela daju lepsiu izbu, odskusane 🙂 Uzite si dovolenku.

rainee
29. dec 2011

Presne ako pises, nikdy nevies co sa moze vyskytnut (hlavne pri malom dietati). My uz roky chodime iba na lastminute dovolenku a neviem si vynachvalit. Stale je v ponuke dost kvalitnych hotelov sa vybornu cenu takze sa neboj ze zozenies zle ubytovanie.

adinam
29. dec 2011

Dá sa poistiť aj "storno zájazdu",takže,ak si pozisťuješ v CK čo všetko máš zahrnuté v poistení,nemáš čo stratiť.Moja osobná skúsenosť je,že sa nám minulý rok oplatil "first minute" 😉 Zatiaľ. 🙂

abbie
30. dec 2011

s dietatom jednoznacne Last minute 😉

kvetinqa
30. dec 2011

Last minute

jeny
30. dec 2011

ja mam taku istu dilemu tento rok 🙂 uz raz sme mali zaplatenu dovolenku first minute a museli sme ju zrusit pretoze mala ochorela prisli sme o 15%zo sumy zajazdu o rok sme sli preto na last minute ale vyber bol slaby, tie najlepsie hotely sa vypredaju rychlo, hlavne terminy v sezone si uz ludia rezervuju aj teraz takze tento rok som znovu rozhodnuta pre first minute 😉

michaela80
30. dec 2011

Jednoznacne last minute... ked mal syn 3,5 roka tak sme v nedelu poobede kupili zajazd a v pondelok vecer sme uz boli v destinacii . cize krkolomny termin .. a ze nie su dobre hotely? boli sme vtedy v strede sezony v Egypte v Golden 5 all inclusive za 17 000 na osobu.. no neber to za taku cenu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anjelicek26
30. dec 2011

No ja som proti last minute, vzdy preplatie a nakoniec musime volit ine alternativy, ako sme chceli. Chodime vzdy 5 hviezdiciek, fakt dobre hotely, ale normalne ceny uz byvaju davno vybookovane, teraz v oktobri sme nemohli uz ani all inclusive booknut, lebo uz nebolo v ponuke, izby normalne uz neboli, len nadstandard, co nas na tyzden stalo +900€ k normalnej cene, co je dost teda...

ako pise @jeny - vyber je slabsi, kriteria, ktore si zadas, uz nemusia byt splnene, pre narocnejsich to moze byt problem a ja ked idem na dovolenku - predsalen je to v roku tak tyzden zimnej a tyzden letnej dovolenky, inak drahy moc nemoze kvoli praci - tak si to chcem uzit naplno a nie ako sibnuta pred odletom dva tyzdne hladat nieco, co by ako tak zodpovedalo tomu, co chceme... lebo fakt vsetky dobre hotely boli vybookovane alebo mimo toho, co sme my chceli...

stanislavao
30. dec 2011

v pripade first moment mate vacsiu moznost vyberu hotela, ako v last moment, lebo v last moment vyberate uz len z toho, co zostalo. ale preco turecko? moze sa este do leta vselico stat, nepokoje, arabi, turci, vsetko jedna banda a nikdy neviete, co sa moze stat. samozrejme, to je teraz aj v grecku take kadejake, ale ak chcete nieco pekne, tak odporucam jednoznacne grecke ostrovy korfu, kreta, a pod. ale tiez by som asi radsej volila last moment. first moment urcite nie. sice mate ponukane veeeelke zlavy, ale v konecnom dosledku az take velke neni su a last minute ma vzdy lepsie ceny, ako first moment.

jaaty
30. dec 2011

zvykla som kupovať výlučne first momenty, ale vzhľadom na veľmi nejasnú politickú či ekonomickú situáciu v mnohých dovolenkových destináciách volíme tento rok last minute

kwetinka1
3. jan 2012

minuly rok som bola na last moment dovolenke. bol velmi slaby vyber, ale nastastie sme mali krasny hotel v grecku a bolo super. chceli sme turecko, ale bolo to bez sance nieco vhodne najst. a este sme boli na dalsej dovolenke tiez last moment a s malou som 3 dni pred odchodom skoncila v nemocnici. takze nenavyberas si. treba dbat na to, aby si mala storno poistene a niektore cestovky ponukaju aj pripoistenie. taktiez kamoske sa stalo, ze mali last moment dovolenku nejake 3 dni pred odletom kupovali a maly den pred odletom schytal kiahne ci co to bolo.
tento rok sme si uz kupili dovolenku do turecka, ale rezort kam sme chceli ist a termin aky sme chceli uz cez slovensku ck bol vypredany, tak sme vybrali iny.
turecko je dost v kurze, moja skusenost je radsej first moment a mas moznost vyberu a keby nahodou nieco, tak treba si zaplatit poistenie proti stornu, tusim slovenske ck to musia mat.
co sa tyka nejasnej politickej situacie alebo pod, tak seriozna cestovka v pripade nejakeho problemu ta tam neposle.

sssimi
3. jan 2012

My sme boli tento rok s dvojročnou na Mallorke formou Last Minute. Obsadenosť hotela bola úplná čiže zmena izby nehrozila. Izba bola zariadená v poriadku, čistá. Bohužial ako prizemná izba nám prechádzala cez izbu odpadová rúra, ktorá bola iba za drevennou stenou. No a keďže nad nami boli ešte ďalšie 4 izby s obsadenosťou cca 4 osoby a zväčša každí išiel na izbu o 24hod. a automaticky použil toaletu, tak sme sa asi do 00:30 dívali do stropu a rátali spláchnutia 😠 . Našťastie to bolo zlé len prvé 2 dni, potom sme už aj my chodili spávať až o polnoci. Inak všetko ostatné bolo perfektné.

usacek79
3. jan 2012

ja chodim drvivu vacsinu Last minute, kedze mam flexibilnu pracu, kde si viem rozmysliet dovolenku aj na poslednu chvilu 🙂 nikdy som nemala problem si vybrat, som absolutne zamilovana do Grecka, bola som tam snad 15x, skoro vzdy ine miesto a nikdy som nebola sklamana 🙂 hoci osobne preferujem studia bez stravy (chodim na dovolenku k moru kvoli moru, nie kvoli zbytocnym tonam jedla, ani kvoli super bazenom..) , bola som tam aj v 5* hoteloch a v oboch pripadoch vzdy spokojnost (hotel so stravou je s detmi zrejme lepsia volba, no isto to nemusi byt nejaky super sto hviezdovy rezort, ak si teda na takych neficite) 🙂
a teda pri LM je dolezite, kedy chcete ist - my chodime dva krat do roka zvacsa - v polovici juna a koncom septembra, vtedy byva obrovsky vyber LM, najma jun faaakt za 5korun sa da 😉 jasne, ze pri first minute mas ale vacsi vyber, lebo vlastne nie je este nic predane poriadne, no hovorim, ak nechces ist zasadne len jul-august, tak potom sa oplati pockat na LM 🙂
robila som v cestovke 4 roky a teda moja skusenost je takato 🙂

alenanr
5. máj 2014

ak cestovat s detmi, da sa najst aj last minute, ale skor vyberas z toho co ostalo ako z toho co chces.
odporucam http://first-minute.edovolenky.sk/
🙂
aspon budes mat istotu, ze budes mat napr delene izby atd

merise
19. jún 2014

po mojich takmer 10rocnych skusenostiach v cestovnej kancelarii si dovolim skonstatovat ze sa last minute ani moc neoplati, kupujete to co ostalo, skor by som volila first moment, kde mate zvyhodnene deticky dokonca aj dve zadarmo...ale vzdy je to kapacitovo obmedzene, na kazdy termin len zopar izieb, takze kupa dovolenky uz v januari je pre rodiny s detmi vyhodnejsia ako par dni pred odletom 🙂 ak budete mat nejake otazky mamicky, rada pomozem, poradim s vyberom 😉

muriel21
1. sep 2014

Ahojte baby vedeli by ste mi poradit alebo ktora ma z vas skusenosti co sa tyka dovolenky ...
Ide o to ze som pocula ze sa da aj tak urobit ze pridete do MNICHOVA na letisko do cestovnej kancelarie poviete co chcete alebo co hladate a najdu lacnejsiu dovolenku pretoze odletite hned alebo na druhy den...Moja znama to tak stale robi ze si zbali kufor peniaze pride na letisko povie Destinaciu kam chce ist a daju jej ponuky a ze cim skor sa leti tym to je este lacnejsie...Poradte mi ci je to fakt take lahke nechcem zazit ze to aj my z partnerom skusime a budeme na letisku 3 dni cakat...
DAKUJEM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂