Ísť či neísť na dovolenku do Chorvátska?

17. júl 2021

Ahojte,chceli sme ísť na dovolenku do Chorvátska. No od štvrtka je Chorvátsko už oranžové. A práve v regióne,kde máme ísť je najviac nakazených. Išli by ste, či to radšej zrušiť?

elenajezova
17. júl 2021

Ja by som to zrušila a nešla...

janai1
17. júl 2021

Išla

simsalabim
17. júl 2021

Ak sa obavas nakazy, tak podla toho, ako by ste tam travili dovolenku. My sme sa vratili vo stvrtok - byvali sme v kludnom apartmane, chodili na malo navstevovane plaze, varili si sami alebo nosili zabalene jedlo z restauracie. Odpustili sme si zvycajnu navstevu rusnych miest, trhov, atrakcii, muzei... v okolo bolo vela Rusov aj Anglicanov, radsej sme sa im vyhybali (dcera ma zdravotne problemy). Oddychli sme si, nacerpali silu, pozitivnu energiu aj vit D na imunitu.

sasa1310
17. júl 2021

jasné, že by som išla. Keď bolo celé Slovensko červené, tiež si nesedela doma na zadku, či

zafir01
17. júl 2021

Poprosím ta kde uverejňujú aktuálne farby, vôbec to neviem nájsť

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabsisi
17. júl 2021

A kam idete? My dme teraz v Tucepi a je tu poloprazdno . Sme na apartmáne čiže žiadny hotel.... strava vonku na vzduchu, individuálna doprava. Uuuplna pohodka

jaroe
17. júl 2021

Išla by som podľa toho, či by to bol "osamelý" apartmán alebo frekventovany hotel...D vitamín ale treba🙂

pininka1
17. júl 2021

My tiez ideme o tyzden odchadzame, nakazit sa uz mozme aj tu,hocikde.

autor
17. júl 2021

My máme zajednaný apartmán, to by bolo v poriadku. Ale chystáme sa do Biogradu a teda tam na pláži býva riadna plnka.

autor
17. júl 2021

Tiež sa obávam aj tej cesty a tiež toho, čo naša vláda zase vymyslí z jedného dňa na druhý.

queen_mary
17. júl 2021

Ja by som isla. Ste na apartmane, na plazi si to viete ako tak ustrazit. Myslim, ze vlada minimalne do 2.8, alebo do polky aigista nebude menit nic. Ak ste zaockovani, tak pptom by som vobec nevidela problem.

euka210
17. júl 2021

Nie

cariad
17. júl 2021

My sme momentálne v oranžovej krajine. Let 11+ hodín. Úplne v pohode. Išla by som. Veľa šťastia pri rozhodovaní. 🍀🎈

ddd333
17. júl 2021

Ísť

sono2
17. júl 2021

My sme aktuálne. Super tu je
Fakt nikto nič nerieši
Ale sme očko s dvomi malými deťmi tie samozrejme niesú

kikulienkadd
17. júl 2021

Ahojte,máme ísť koncom júla. Stále uvažujem, rátam za a proti. Prosím Vás, kde ste našli,že Chorvátsko je oranžové? Ak muž mi to včera vravel,ale neviem to nájsť. Ďakujem za odpoveď! Veľmi by som chcela ísť, mám 3r syna,ktorý bol 2 mesiace v škôlke a každý 2.týždeň bol doma chorý. Aj nám ostatným by to padlo vhod, naposledy sme boli pri mori 2019. Prajem veľa šťastia pri rozhodovaní a peknú dovolenku všetkým (nech už je to kdekoľvek, ale hlavne s tými, ktorých ľúbite)🍀🏖❤🌞

janinka007
18. júl 2021

@kikulienkadd stačí do guglu napísať a hneď prvý odkaz https://www.aktuality.sk/clanok/908155/chorvats...

arasidka123
18. júl 2021

My sme boli prvý júlový týždeň na ostrove Rab v meste Lopar 😊 mali sme mobilný domček v kempe... pláž nebola vôbec preplnená..a bolo super😁 určite odporúčam pre rodinky s deťmi 😉

michalka4193
18. júl 2021

@sono2 to ze ste ocko neznamená ze si covid nemôžte doniesť

canerko
18. júl 2021

Tak mi sme tu domaci a drzime si na plazi odstup aj mimo covidu.Nikto nema rad abi mu niekto sedel na osuske.My ideme 8.8. a neviem ako bude lebo v mediach stale hovoria ze sezonna bude rychlo ukoncena.Co pozeram po skupinach tak app mozete najst akykolvek.Ze teraz pojdete uz mozete najst ubytovanie.Strasne vela vypovedi ubytovania.Aj mi ideme sukromne a budeme dodrziavat co sa musi a moze a neni sme ockovany.

kikulienkadd
18. júl 2021

@janinka007 ďakujem, ale spolieham sa na slovenské oficiálne zdroje- ministerstvo zahraničných vecí. Lebo asi 2 týždne dozadu som takto na stránke ta3 prečítala, že deti od 6 r musia mať do Chorvátska antigénový test a nebola to pravda (potom stiahli zo stránky ta3),písala som si s veľvyslanectvom a odporučili mi sledovať stránku MZV SR.

sono2
18. júl 2021

@michalka4193 prosím ťa.
Tak isto ho môžem chytiť aj tam, kde žijem. Na kúpalisku, ihrisku, atď atd.
A keď sme nemali doteraz covid a žili sme absolútne normálne tak sa ho teraz bojím najmenej.
Treba si uvedomiť, že covid tu už bude stále.
Veď ty kľudne buď doma

michalka4193
18. júl 2021

@sono2 tak asi si nepochopila co som ti písala ze to napíšeš ze ste ocko akokeby ste nwm ako boli chránený to mi prišlo vtipné ja doma nesedím ani nebudem žijem v podstate normálne a ze tu covid je a bude je jasne ako sú aj iné choroby. Ja som chcela poukázať nato ze človek keď je Očkovany tak neznamená ze sa nenakazí alebo ho neprenesie preto sú vtipne tie celé výhody očkovanych

sono2
18. júl 2021

@michalka4193 ale pochopila

juliana255
19. júl 2021

@gabsisi zdravím, fakt sú tam poloprázdne pláže? My sa tiež chystáme, nikdy sme v Tučepi neboli. Práve preto sa trochu obávam, či tam nie je veľa ľudí. Na akej pláži ste prosím? Ďakujem

gabsisi
19. júl 2021

@juliana255 dnes nadránom sme sa vrátili, skúšali sme viaceré pláže a super. Keď sme šli k moru ráno okolo 8;30 často sa stavalo že sme boli v mori jediný v okruhu 100 m( vľavo od prístavu). Keď porovnám Tucepi spred 6 rokov tak teraz polovičné množstvo diek na plážach ( všetkých) a samozrejme nie vždy boli všetci na plazí takze fakt pohodka.

Inak ak pôjdete a budete chcieť plavbu lodou tak odporúčam lod Stella Polaris. Bolo na nej perfektne, oveľa lepšie ako na Makarskom Jadrane. Strava vonku s to tiež okolo 11:30 poloprázdne restiky. Tucepi za mna top s tot sme už boli všelikde

gabsisi
19. júl 2021

@juliana255 ešte dodám že ruska sa nosili maximálne v potravinách. Ani obsluha v restikach zvyčajne nenosila tuska.... vo vonkajších restikach.

A ak by ste by chceli spraviť výlet tak odporúčam medzi Brela asi pol hodku autom od Tucepi .... tiež nádherná promenáda s pláže.

juliana255
19. júl 2021

@gabsisi ďakujem veľmi krásne za referencie aj tipy. Potešili ste ma. 🥰

juliana255
19. júl 2021

@gabsisi ešte sa opýtam na komáre 😆. Ako to tam s nimi vyzerá?