Je v Chorvátsku piesková pláž?

janet24
8. feb 2013

Ahojte babulky chcela by som sa opytat ci existuje dakde v chorvatsku alebo v taliansku nejaka krasna pieskova plaz alebo male kamienky ,vhodnu pre deti.Minuly rok sme boli v Povljane a tam bolo uplne blato.Alebo daky komplex aj s detskymi vodnymi atrakciami

slniecko41
8. feb 2013

V Chorvátsku na ostrove Brač je jedna z najkrajších pláži v Európe volá sa Zlatni rat, plážLumbarda na Korčuli a pre rodiny s deťmi je to hlavne na ostrove Rab tkzv. Rajská pláž.....

peggy589
8. feb 2013

na ostrove Murter je pekna pieskova plaz ,vola sa slanica.

horana
8. feb 2013

Nechcem sa nikoho dotknut ale Zlatni rat sa sice foti do katalogov, nicmenej je krajsi z vtacej perspektivy nez priamo z dola a navyse si treba najist realny pohlad v sezone ako je to preplnene dekami ze sa tam pohnut nejde, to romantiku dost ze zrusi.
A Rajska plaz na Rabe je tiez kopec znechutenych a sklamanych ludi, ze nechceli to bahno miesto piesku, tiez radim realne otuknut ci by take nieco vyhovovalo, lebo nie kazdemu...

sisus123
9. feb 2013

Poradim Zadar,blizko je destinacia Vrsi-Zukve a tu je krasna piesocnata plaz...Zadar ma viacero krasnych plazi..Viem to zijem tu 🙂

tamia
9. feb 2013

@sisus123 ahoj sisus,
vyberám dov. v chorvátskua chcela by som pieskovú pláž, nie blatovú, poradiš niečo dobré? je ich neskutočné množTvo a neviem si vybrať. podľa obrázkov na nete to všetko vyzerá ako keby to bolo blato. vlani sme boli v bibione tak to porovnávam s pieskom v bibi.

sorciera24
9. feb 2013

@tamia v Chorvatsku taku uplne piescitu plaz nenajdes ako je v TAlianku...asi najlepsiu som nasla na Pagu...ziadne, blato, piesok.....ale ked porovnam s IT....tak taky jemny piesok fakt nenajdes....zda sa mi prilis drsny (preto ja s dietaom jedine do Talianska.....)

sorciera24
9. feb 2013

@janet24 tak potom rozhodne Taliansko...Lignano, Bibione, Caorle.....vela na vyber (Chorvatsko a piesocna palz proste nejde dokopy 😉 )

alias313
9. feb 2013

@tamia mne sa najviac pacila plaz na Rabe-Sahara a vedla nej bola este Rajska plaz....Bola velka a dlha dlha plytčina, pre deti to bolo idealne 😉 a este celkom usla aj na Murteri,lenze tam bola plaz malinka a bola tam hlava na hlave 😒

simanjelicek
9. feb 2013

my sme boli pri Splite v dedinke Omiš a tam bola piesočna plaž,žiadne preplnene dekami bolo tam krasne

inffinity
9. feb 2013

Presne jako pise @simanjelicek Omiš je tam krasne neni tam moc lidi, kousek do Splitu a cca 100km?na Makarskou...bylo to moc krasne plaz je uplne piscita a voda je krasna videt az na dno . Idealni pro deti 🙂

sisus123
9. feb 2013

@tamia ..Ahoj...No ja radim..Vrsi.Zukve..tam je velmi pekna piesocnata plaz,je to blizko mesta Zadar,a tu v okoli je kazdych 5 km plaz 🙂 Samozrejme ze nie su plaze ako v Talinsku,sem sa piesok nanasa,ale zato je krasne cista priezracna voda...Keby si chcela kludne s amozes ozvat na moj mail: silviavuletic123@gmail.com,vo Vrsi maju muzovi rodiacia 500 metrou od mora apartmany za velmi dobre ceny..
A este podotykam na Pagu som bola niekolko krat ale piesocnatu plaz som tam este nevidela pretoze Pag je znamy tym ze tam nenajdes ani kusok zeme,len samy kamen 🙂

silviami
9. feb 2013

@janet24 ja si tiež myslím, že Chorvátsko a piesočná pláž nejde dokopy, ale nemám prelezené všetko. Ja som hľadala piesočnú pláž, ,keď mala malá jeden rok, nakoniec sme dali Pakoštane, vraj piesočná pláž. Bolo to také divné sivé blato, všade plno ľudí, ten akože piesok bol len asi na pol kilometri, ledva sme tam vždy našli miesto na ležanie, aj to na betóne. Po týždni sme sa presťahovali do Nemiri, krásne malé kamienky, priezračná voda, úplne super. Boli sme sa kúpať aj jeden deň v Omiši, niektorý to tiež charakterizujú ako piesočnatá pláž, ale zase hrôza. Boli to skôr také drobné drvené kamienky, stavať sa z toho veľmi nedalo, na chodenie celkom príjemné, hnedé, všade veľa ľudí, my máme radi skôr pokoj, takže nám to vôbec nevyhovovalo, neodporúčam. A inak malé deti sa skvele vyhrajú na kamienkových plážach na Makarskej, deti celý deń zvládnu prekladať kamienky do kýblika, a keď sme boli na Hvare s dvojročnou, samé skaly, tak pohoda, celý deň polievala kraba a bol pokoj. Ale hlavne tam nebolo ľudí, čo nám vyhovovalo.

horana
9. feb 2013

@sisus123 : Na Pagu su pieskove plaze, napr. plaz Pljanka, je to cisty piesok zlty na stavanie hradov a babovciciek, nicmenej navezeny, nie je to povodne podlozie toho miesta, aj ked laik to asi nespozna, je to pekne od kraja ku kraju aj hlboko do vody, ale inak je to navezne na velke kamene, je to proste "umela plaz", ako vsetky s takym typom piesku ako z pieskoviska v Chorvatsku...

sofia2008
9. feb 2013

Ano, je na Brele, je tam nadherne...mozem poslat fotky 🙂

simonka16
9. feb 2013

Najkrajsia a najlepsia pre detičky Chorvátsko Zaton 🙂 ale ak chces napiš mi do pošty poznam vela ... aj na Rabe je inak 🙂

fra
9. feb 2013

Piesočna plaž v Chorvatsku? Nin nedaleko Zadaru ... su tam síce nedaleko aj ložiská liečiveho bahna, ale mne sa zdala v pohode piesková, len na moj vkus príliš plytká voda...

fra
9. feb 2013

a v Taliansku? skoro všade ... cela Sardinia napríklad... alebo celé východné pobrežie.. Bibione a okolie je príliš masovka, vobec sa mi tam nepáčilo, ale všade južnejšie... my sme sa parkrat kupali napriklad v Giulianova, uplne idealna piesková pláž

renatka100
9. feb 2013

Nechapem preco este ludia jazdia do Chorvatska a dokonca tam hladaju piesocnatu plaz! Chorvatsku bolo proste nadelene hlavne kameniste a skaliste podlozie a plaze s tou trochou piesku su skutocne rarita a tam su v sezone masy ludi. Sluzby v Chorvatsku sa nedaju porovnat s urovnou sluzieb hlavne na severe talianska al aj nizsie. Cim idete nizsie tym sa to nepatrne zhorsuje. S dietatom jedine lignano, caorle, lido di jesolo. Su tam krasne plaze pre deti ako stvorene, v caorle je aj mnozstvo musliciek, zabavne parky a hlavne vsade je vsetko pripravene pre navstevu s detmi. V chorvatsku su klzke chodniky v mesteckach, vsetko je strme, vsade same schody a ludia povdzme si to na rovinu su taki ako na Slovensku - iba na ludoch zarobit. Bola som mnohokrat v Chorvatsku ale s dietatom jedine do Talianska (prip Egypt, Turecko).

fra
10. feb 2013

Egyptu by som sa s malymi deťmi radšej vyhla- more je tam krásne, koraly a rybičky úžasné, len dosť veľké hygienické odlišnosti ... poznam velmi malo ludí ktorí aspon deň- dva v Egypte nevracali 😝 (hoci ak človek bude cielene jesť iba ovocie ktoré si sám ošúpe a jedlá ktoré mu podajú priamo z ohna, može sa črevnym príhodám vyhnúť )... a na pohode nepridajú ani miestni ľudia, ktorí aby dostali bakšiš dokažu za človekom pomaly vliezť aj do WC kabínky 😀

beruska113
10. feb 2013

My sme boli min. rok na Rabe v Chorvvátsku. Uplne super pre deti je že asi 150m do mora bola voda po kolena, tťeda super tepla. Plaži tam bolo strašne vela, na jednej super piesok, ale na niektorých bol taky hnusny jemny piesok, že sme ho mali nalepeny uplne všade, ked fukol vietor išiel až do oči. NEdal sa porovnat s kvalitou piesku napr. v Grecku a Turecku.

miggi83
15. feb 2013

Taliansko pokial viem ma len pieskove plaze, idealne pre deti je rosolina mare, na plazi je kopec detskych atrakcii, zadarmo (hojdacky, trampoliny, rozne domceky, hrady plastové, bar na plazi)

kika1981
15. feb 2013

v Omiši je tiež piesočnatá plaž tiež sme tam chceli ist, ale ako sme tam došli,hned si rozmysleli a išlo na osvedčené miesto už 5x ) Tučepi sice kamenné pláže ale s vtedy už 5 r. dieťatom to nebol až taký problém, boli sme nadšení aj ked to tam už poznáme 🙂

stanafran
19. feb 2013

@horana
Súhlasím, na Pagu sú krásne piesočné pláže. Boli sme v Povljane na Pagu (http://www.novalja.sk/chorvatsko/letoviska/leto...) s malými deťmi, piesočná pláž po ruke, žiadne blato! Pekný jemný piesok, deťom sa to veľmi páčilo .. Nie je pravda, že v Chorvátsku nenájdete piesočnú pláž!

luubkaa
23. feb 2013

Pieskové pláže sú aj v okolí Ninu, Privlaky a Sabunike, pár km od Zadaru.

miriamab
3. aug 2015

@sisus123 je tato plaz vhodna pre male deti? myslim, ci je z brehu plytka voda. dakujem 🙂

momka
3. aug 2015

@horana Súhlasím, minulý týždeň som videla na vlastné oči a nehovoriac o tom, že Zlatni rat má od pieskovej pláže ďaleko, je to čisto kamienková pláž, inak je tam nádherná voda, ale preplnené a pláž je omnoho menšia ako pôsobí na fotkách.

zuzkap221
19. feb 2016

Nema niekto kontakt na ubytovanie v pakostane.dakujem

tinka00
20. apr 2018

@peggy589 Dobry den, mozem sa spytat, boli ste tam, v akom apartmane ste byvali? Piesok neni bahnovity? Dakujem pekne 🙂

tinka00
20. apr 2018

@stanafran DObry den, v akom apartmane ste prosim byvali? Hladame a nevieme sa rozhodnut, ci Pag alebo Murter. Dakujem 🙂

jaja20
20. apr 2018

@janet24 Ahoj,piesocna plaz aj s muslickami je v Sabunike,ale je velmi spinava,same spaky...Rajska plaz na Rabe/Lopare je otras,udupany,tvrdy,hnedy piesok,ale plaz Livacina v Lopare je naozaj krasna,klasicky sypky,zlty piesok,aj v mori,ako v Taliansku alebo Grecku.Ak by si chcela,mozem poslat fotky vsetkych 3 plazi.