Kam idete tento rok na dovolenku k moru?

cukroska
21. jún 2015

Kam sa chystáte tento rok na dovolenku k moru? Respektive kde ste boli?Podeľte sa o svoje dojmy,zážitky,pridajte recenzie, tipy na výlety a miesta ktoré sa určite oplatí vidieť a spoznať.Akú ste mali cestu autom,v akom termíne je najlepšie ísť,aby ste nezastihli na hranici Turkov.Ďakujem za každú recenziu,zážitky,dojmy,poteší každá rada či skúsenosť a prajem všetkým tú najkrajšiu a zároveň pokojnú dovolenku 🙂

lulana79
23. jún 2015

@deniss111 do 80 eur sme to mali tusim aj s navigaciou. a take mensie, tusim ford fiesta sme mali, nie uplne najnovsi model

ena70
23. jún 2015

@deniss111 my ideme ATH Las Salinas Park....takto nejako sa to vola... a vy?

deniss111
23. jún 2015

@lulana79 na modeli mi v podst. nezáleží😀 len premýšľam,či dať peniaze za výlet do Granady /66e na osobu/ alebo si požičať auto a pochodiť okolie..
@ena70 Las Salinas je vlastne Colonial Mar, tento sme si nevybrali kvoli recenziam...My ideme Mediterraneo...Kedy letíte?

ena70
23. jún 2015

@lulana79 a boli na mori vlny? lebo malý sa rád hádže do vln, proste radi blbneme vo vlnach...on nema rad pokojne more. preto volim radsej hotel kde su tobogany,a v pripade "nudneho" pokojného mora 🙂

deniss111
23. jún 2015

@ena70 ked to človek zistí naozaj až ked tam bude...dufam,že more bude mať aspon 22stupnov,píšu 23stup. tak som zvedava...výlety planujete?

deniss111
23. jún 2015

@ena70 ja zas vlny nechcem😀

ena70
23. jún 2015

@deniss111 letime 15.7., niekedy je tazko podla recenzii vyberat. lebo niekedy tam fakt pisu niektori koniny, a fotia len tie zle veci, ako napr. odpadnuta kachlicka na jednom schode. proste ja cestujem uz roky k moru, a poznam ze vsetkym sa vyhoviet neda a kto chce, ten si dovolenku znechuti sam. asi 3 roky dozadu sme boli na Korfu,mne sa pacil hotel aj vsetko, a suseda co tam bola, tak ta bola nespokojna so vsetkym. no ale ked clovek nevie jazyk, tazko si nieco vybavi vsakze? 😀 ja s tym problem nemam, a ked sme pottrebovali vymenit pristelku, tak za polhodku bola druha. zabudla som si lieky doma, recepcna zavolala do lekarne, a lieky mi doviezli. no problem 😀 ta moja suseda je ale skor orientovana na Turecko, čačky mačky a tak...a ja zas gýče nemusím 😀 ... u mňa jednoznačne hrajú prím grécke ostrovy, no španielsko mám rada tiež. bola som v Andalúzii, oblasť Fuengirola, ale to bolo pred 20 rokmi 😀 ...

deniss111
23. jún 2015

@ena70 mojim naj snom je dominikánska rep., ale španielsko tiež a vravím si kedy ked nie teraz? ideme ako na svadobnu cestu...tak hadam nebudeme sklamaní...A na Korfu šla včera svokra,

deniss111
23. jún 2015

@ena70 tak so,m zvedava čo povie...

lulana79
23. jún 2015

@ena70 nemali sme vlny... tak ako som ani raz v Chorvatsku nezazila vlny, tak ani tu... Vlny su na gréckych ostrovoch, take, do ktorých sa da hadzat... ale teraz pozeram, ze to pomenili v tom hotely... Asi ako sa premenoval, tak do neho aj investovali, lebo tobogany, ked sme my boli, tak tam neboli a ani v tom malom bazene ta palma ci rybka... trosku inak to tam vyzera... Ale izby su mega velke - zatial najvacsie, ake som na dovo zazila...

silvik1
23. jún 2015

@deniss111 ahoj. bola som pred tromi rokmi v Andalúzii v tom hoteli. A ak môžem poradiť, určite si zaplať výlet do Granady, ak je v ňom aj prehliadka Alhambry, cez cestovku aj so sprievodcom. Nám vraveli, že individuálne nemáme šancu sa tam dostať a naozaj to stojí zato. Tá pevnosť je nádherná a bol to náš najväčší zážitok. Inak more studené, veterno, vlny a medúzy - to ma sklamalo.

lulana79
23. jún 2015

@ena70 a presne ako pises... dovolenka je vzdy taka, aku si ju spravis ty sama... ak sa nechas znechutit nejakou hlupostou, tak potom si neodnesies pekne zazitky... ja na kazdu dovolenku spominam v dobrom ale napr. ani na jedno miesto, na ktorom som uz bola, by som sa znova nevratila 🙂 Preco??? Lebo nech sa mi tam akokolvek paci, tak chcem vidiet zas nieco nove/ine... 🙂 A chcem toho vidiet co najviac

deniss111
23. jún 2015

@silvik1 ano,tam plánujeme,to som písala vyššie...Neviem čo je to studene more,aj chorvatsko sme zažili ,že malo more 22stupnov a nemali sme s tým problem. Na teple more nie som zvyknutá 😀 S hotelom ste boli spokojní? Aká bola strava a izby?

deniss111
23. jún 2015

@lulana79 taka istá som aj ja,na to iste miesto už nechcem ísť aj keby tam bolo super 😉

lulana79
23. jún 2015

@deniss111 tak potom ti more nebude studene, ked 22 stupnove je fajn... 🙂

silvik1
23. jún 2015

@deniss111 mne vyhovovalo more v Turecku 🙂 Hotel v pohode, strava tiež, akurát mi tiež trošku vadil personál - mal nás dosť v paži. ako ja nepotrebujem aby mi niekto bozkával ruky-nohy a pchal sa mi do zadku, ale tváriť sa, že turistov nepotrebujú tiež nie je nič moc. Odmietali rozprávať po nemecky alebo anglicky. ešteže sme mali slovník a vedeli si vypýtať pivo alebo kávu (inak káva v hoteli nič moc - slaná 😀 ). ale na promenáde bolo viacej menších barov a tam problém nebol. takže večer sme zvykli vybehnúť tam.
ale celkovo hodnotím dovolenku ako dobrú. u mňa zatiaľ vedie Turecko (boli sme tam dva krát), druhé miesto Andalúzia a nakopon Zakynthos.
Tento rok ideme radšej na poznávačku - do Salzburgu 😎

hori
23. jún 2015

@nevelyn prosim ta, mas skusenosti s pobytom pri Lago di Garda? vies odporucit nejake konkretne stredisko? my mozeme iba v sezone, ale ludia a ruch mi nevadi... este som tam nebola a som z toho trochu jelen, to sa v tom jazere akoze da aj kupat? chceli by sme buduci rok spojit tyzden v Lignane a tyzden v Lago di Garda, tak uz pomaly zhanam nejake infosky... mozes aj ip.

deniss111
23. jún 2015

@silvik1 a Zakznthos ťa neoslovil? lebo aj ten sme zvažovali,ale veľmi som tužila po Špan. kava bola slana kde, v ES alebo TR?

silvik1
23. jún 2015

@deniss111 zakynthos moc nie - možno to bolo hotelom (som si všimla, že potom ho cestovka vyškrtla zo svojho portfólia). no káva v Andalúzii bola slaná, pretože napriek tomu, že oni prefiltrovávajú vodu aj z vodovodného kohútika nám tiekla pre nás slaná voda. Ale keď sme boli v Lorret de Mar tam slaná nebola.

deniss111
23. jún 2015

@silvik1 a more sa ti páčilo? promenada, obchodíkz, program večerný...?

ena70
23. jún 2015

@lulana79 no ani na gréckych ostrovoch neboli vzdy vlny. ako som vravela, na kréte sme boli 3x, ale vzdy iná oblast kréty...je to krásny a rozlahlý ostrov...furt si clovek iné nájde...ale jediné vlny sme mali minulý rok, to bola oblast Hersonissos hotel Lyttos Beach... ten bol super.... ale drahý jak šlak 🙂 ..ale zas vela zelene prírody, nízke budovy, taká dedinka akoby...a bolo tam ozaj vsetko co sme potrebovali...nemám jedinej výtky.. ked sme boli v oblasti Malia, tak tam vlny neboli vôbec. pre malého nuda. a ani v Ammoudare neboli. este som chcela íst na juh kréty, tam je taký čierny piesok, ale tranfer je dlhý, a ja mám rada ked som max. do hodinky na hoteli, viac nie 😉 inak sme vzali auto a prejazdili krétu hore dole, ale i tak sme všetko neprešli.

ena70
23. jún 2015

@deniss111 Korfu je fajn, ale najlepsie je zapadne pobrezie, tam je samy piesok...na vychodnom pobrezi su hotely situovane na kopci, musi sa ist cez cestu k plazi...tak to sa mi nepacilo. urobili sme si vylet do Kerkyry, hlavného mesta, to bolo super. je to mensi ostrov oproti kréte, ale mesto Kerkyra ma očarilo viac ako Heraklion. Kaviarničky na posedenie, ale aj krásna pevnosť, no a nakúpiť sa dá veľmi dobre a veľmi pekné veci. Ja sa na španielsko celkom teším, i keď ktovie či mi voda nebude studená.... no veď uvidíme. ale stále lepšie ako sedieť tu na slovensku a pozerať z okna ako vonku prší. a v chorvátsku na každom rohu samý paštikár 😀

silvik1
23. jún 2015

@deniss111 ako som písala - more bolo pre mňa trochu sklamanie. keďže bolo každý deň dosť veterno, tak boli dosť vlny a tie "prinášali" k brehu medúzy. po pravde v mori som bola asi len dvakrát aj to len po kolená - ja som posero čo sa týka morských "príšer" 😀 večerný program bol väčšinou v španielčine, takže sme sa skôr chodili prejsť po promenáde a zastavili v nejakej kaviarničke. jeden večer sme si zaplatili flamenco - to bolo tiež super. bolo to v takom "priestore", ktorý bol v skale a bolo to to tradičné flamenco, nie to komerčné.
animačný program pre deti neviem aký bol, ale každé doobedie som si zacvičila aqua aerobic 😎

lulana79
23. jún 2015

@ena70 v Ammoudare sme boli aj my, 3 roky dozadu. Ale maly bol maly, mal 3 roky, tak sme nechodili velmi, akurat do Heraklionu sme sa isli pozriet.Tiez pozeram na to, ako je dlhy transfer z letiska a max do 30km od letiska vzdy... Akurat minuly rok, v Tunisku sme isli dlhsie, mozno hodinku. Inak neviem ako ty, ale ja, ked si zadam vsetky poziadavky, ktore od dovolenky ocakavam, tak vela toho na vyber nemam...

deniss111
23. jún 2015

@silvik1 ano,aj aerobic tam bol??? v tomto hoteli? to bz bolo skvele..

silvik1
23. jún 2015

@deniss111 áno aqua aerobic - doobeda aj pobede. síce sa to stále opakovalo ale to mi nevadilo. ja mám rada tie "stupidné" tančeky 😀 a viem, že vo vedľajšom to napríklad vôbec nemali.

ena70
23. jún 2015

@deniss111 do Alhambry isto chodte...ja som tam bola pred 20 rokmi a bolo to úzasnéé...aj pevnosť, aj záhrady tam boli také zelené, akoby zivý plot a také kocky....som tam vyfotená, dodnes na to spomínam ako na super dovolenku... ak idete ako na svadobnu cestu, treba pobehat a vidiet co najviac 😉 ...malému sa moc po výletoch uz behat nechce, ten sa radsej mága vo vode a na toboganoch.... ale ked ste len dvaja, tak sup sup do Alhambry. Este mi kolegyna vravela ze sa opalti ist to mesta Almeria...tam aj priletíme...tak sa chcem ist pozriet. a v Roquetas de Mar je vraj cosi ako koloseum, a tam su programy kazdodenne...

ena70
23. jún 2015

@lulana79 aj ja pozeram minimalny transfer 😀 zrejme som ako ty, a narocna som veru tiez. all inclusive musi byt, tobogany kvôli malému tiez, dáka herňa, biliard, alebo aj minigolf. píšu že na tomto hoteli je herňa. sú tam dáke hry ako napr. ten fúkací hokej, alebo dáky basket ked sa hádže do koša lopta, proste aby sa malý večer zabavil? má 12 rokov, to je taký vek, už nie moc dieťa, začínajúca puberta 😀 ... a bar bol daleko od pláže? programy boli dobré*? inak si myslím že je riadne vylepšený ten hotel, ale mne pripadá ako fajn hotel. ten hrubozrnný piesok mi nevadí, lebo ten klasický ti vlezie aj ..... 😀 a hrozne páli... vo vode neboli kamene?

deniss111
23. jún 2015

@silvik1 och super,ja milujem pohyb vo forme tanca,tak hadam to bude stať za to...

deniss111
23. jún 2015

@ena70 to koloseum vieš ako sa volá? Moj chlap je taký,že ked ide k moru,tak chce oddychovať a viac ako na jeden výlet ho nedostanem...radšej spolu pochodíme to čo bude na okolí...