Lieky na letisku a v lietadle

ja2122
15. mar 2023

dobrý deň, chcem sa Vás spýtať ako to funguje na letisku keď si chcem na dovolenku vziať lieky, konkrétne ide o spreje do nosa a také tie bežné lieky na kašeľ a chrípku pripadne teplotu. ci to mam pred kontrolou na letisku všetko povytahovat aby videli alebo jednoducho to nechať v batožine alebo v príručnej batožine. veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem pekný zvyšok dna.

mimi3008
15. mar 2023

@ja2122 Ked sme v letebleteli do Turecka z Viedne, take lieky, co pre pripad kazdy bali na dovolenku, som mala vo velkej batozine. Starsi syn este ale vtedy doberal antibiotika, kvapky, sirupy, to som mala teda v prirucnej, museli sme to vybalit na pas a kazde mat zvlast zabalene v tom uzatvaratelnom sacku. Aj sa pytali, na co su to lieky

ja2122
autor
15. mar 2023

@mimi3008 veľmi pekne dakujeeem dám to teda všetko čo veľkej batožiny a hotovo

mimi3008
15. mar 2023

@ja2122 ak tie lieky pocas letu nepotrebujes, tak to bude pre teba najjednoduchsie

maranco
15. mar 2023

@ja2122 tekuté lieky máš v samostatnom uzatvárateľnom sáčku kde sú aj ostatné tekutiny, max na jednu nádobku 100 ml, spolu 1 l. Spreje nesmú byť tlakové len mechanické. Sáčok s tekutinami vyložíš s príručnej na pás.
K liekom si nechaj v krabičke aj letáčik ak by chceli vedieť čo to je.

ja2122
autor
15. mar 2023

@maranco ďakujem Vám veľmi pekne

maranco
16. mar 2023

@ja2122 ešte počítaj s tým že ťa možno zastavia a budú robiť stery zo šiat, a tašiek. Takou "lepiacou páskou" a potom to dajú do stroja na rozbor. Neviem či to skúmajú drogy alebo výbušniny.
U nás tak bolo, keď jedna v skupine mala zo sebou "lekáreň" na všetky možné situácie.

radolina
16. mar 2023

@maranco toto sa inak mne stalo uz niekolko krat, ze mi robili taketo stery. Clovek sa sice citi chvilu trapne, no nie je jediny.