Ostrov Rab - Lopar

nikaslusna
27. jún 2014

Ahojte, máte nejaké skusenosti s ostrovom Rab? Planujeme dovolenku vlastnym autom a pri vybere destinacie mna konkretne oslovil Lopar. Mám 4 rocnu dcerku takze hlavne koli piesocnatej plazi, citala som diskusie a velmi si ich v Lopare chvalia. Len ma dost zaujima ako je to s ubytovanim, či sa nemusim bat tam ist a dufat ze nieco najdeme 🙂 dakujem za kazdu radu, info alebo tip :D

zuzika82
27. jún 2014

ahoj my sme sa vratili pred tyzdnom z Barbatu to je tiez mestecko na ostrove Rab.Lopar bol vzdialeny par km boli sme tam kazdy den a mozem len chvalit 🙂 my mame 3rocneho syna a v Lopari na piesocnatej plazi si to velmi uzival 🙂 ak by si mala nejake otazky kludne napis IP 🙂

lalus
29. jún 2014

@zuzika82 prečo ste nebývali priamo v Lopare, keď ste tam každý deň chodili? nebolo ubytko? pýtam sa, lebo aj my ho zvažujeme tento rok a chceme ísť na slepo.

denda83
29. jún 2014

Ja neviem ci by som sla naslepo...ako bolo tam dost ceduliek ze maju volno, len teraz zacne sezona tak neviem. My sme sa odtial dnes vratili a fakt som velmi spokojna bolo suprovo...cize ako destinaciu urcite aaaaaano odporucam🙂

zuzika82
29. jún 2014

My sme natrafili na ubytko v Barbate za velmi dobru cenu .takze preto .a tiez by som na slepo s dietatom v hlavnej sezone asi nesla..pokukaj na internete urcite na nieco natrafis skusim pohladat link na miesto kde sme boli my http://www.booking.com/hotel/hr/villa-olga.sk.html spokojnost velka mily domaci krasny penzion a my sme este vychytali aj super cenu...

nikaslusna
autor
5. júl 2014

@zuzika82 isli ste na slepo alebo ste mali nieco rezervovane? a aka tam je ta pieskova plaz? moja polovicka ma od toho dost odhovara ze uz to nie je plaz ale skor bahno....tak neviem 🙂

rena40
5. júl 2014

@nikaslusna
čauko,my vyrážame o týžden na Rab-Supetarska Draga-časť Gonar...aj tam by mala byť piesková pláž.Na Rabe je ich vraj vela,nie iba známa Rajská...treba pokukať 😉

rena40
5. júl 2014

@zuzika82
villa Olga je krásna...až na tú cenu 😢

bimba01
5. júl 2014

@zuzika82 ahoj, krasna vilka. chcem sa spytat. podla foto vidiet, ze vyhlad je na more s tym, ze hned oproti je pevnina. je tam niekde aj pohlad na naozajstne sire otvorene more, ci je to ako pri jazere vsade? Dakujem ti.

lucisha1
5. júl 2014

My sme boli na Lopare uz 3x tento rok ideme zase - ubytko uz mame rezervovane od januara, najlepsie rezervovat dopredu, posiela sa 100€ zaloha a maš istotu, v hlavnej sezone to je s ubytovanim o držku, raz sme isli na blind (dcera mala vtedy 7 rokov)- ubytko sme sice našli, ale po tej ceste to bolo niečo hrozne, na viacerych apartmanoch maju cedulku FREE - ale vacsinou su to apartmany ktore maju volne mimo - alebo teda dohadzuju si medzi sebou. Uz by som takto nešla
skus pozriet na tejto stranke http://www.lopar.sk/apartmani_lopar/klara.html
alebo tu http://www.lopar-apartment.com/sk/
orientuj sa podla vzdialenosti nie kolko je od mora ale kolko je k tej ikonke šport - to je sportovy areal ktory je priamo na plazi - (vacsinou to vychadza popisne čisla domu cca 450-600) tak aby si to mala priamo na plaz 5-10min cesty peso 😉

lucisha1
5. júl 2014

@nikaslusna zabudla som dat zavinač - narychlo som nasla aj jednu foto ak ti pomoze aky tam je piesok
http://prntscr.com/3zl1f0
a opravujem vrchny link http://www.lopar.sk/apartmany_v_lopare.html

mejjus
5. júl 2014

@nikaslusna ahoj my sme boli 2x , super miesto pre deti , úbytko sme mali vopred zabezpečené , ale bolo tam veľa voľných apartmánov...podľa mňa si nájdete aj na mieste, a aspoň budete vidieť či vám vyhovuje...zase keď chceš ísť na isto , tak ti viem pohladať link kde sme boli naposledy..pár metrov od pláže San Marino(ktoré je stvorené pre deti..piesok , teplá voda , po kolená až 300 metrov. , čistota...)

zuzika82
6. júl 2014

@rena40 ta cena teraz a vtedy ked sme si to my objednavali je trosinku odlisna 🙂 objednavali sme zacatkom maja mozno koncom aprila a cena bola pre 4 osoby +moj syncek okolo 360eur🙂 o 2 tyzdne sme zo zvedavosti pozerali na ten isty datum /16.6-20.6/ bola okolo 960 eur.takze my sme mali stastie..krasne miesto mily domaci... ako fakt mozem len odporucit🙂

zuzika82
6. júl 2014

@bimba01 je to ako na jazere oproti mas pevninu🙂 ale toto je Barbat o par km je Lopar sire moze krasne miesto... cely ostrov Rab ma cca.20km krasne miiesto ...

ewinecka
6. júl 2014

Ahoj my sme boli dvakrat sice este bez baby ale urcite dobre miesto ak chcete piesok v chorvatsku a ubytko si zaj najdite vopred je to tam v hlavnej sezone dost plne,my sme si hladali a bolo nas aj vela preto sme museli brat co bolo volne a vlastne to bola jedina moznost ale s dietatom by som do toho nesla a pozerajte vzdialenost od plaze lebo sme boli na druhom konci a bolo to trda dost peso chodit ku plazi.

michalka007
20. júl 2014

ahojte dievcata, prave sme na Rabe - Banjol. Ze vraj tu v Banjol je pekna kamienkova plaz, no nevieme ju najst. Nechce sa nam kazdy den chodit do Loparu (na dvakrat, kedze dcerka este pocas obedu spi - a to len na posteli - nikde inde). Viete mi poradit. Vopred dakujem, MK

libusena1
16. mar 2016

ahojte....prosím neviete poradiť dajaké ubytko na ostrove Rab?

modrofuzik11
16. mar 2016

urcite tam nechodte v hlavnej sezone, je to hlava na hlave. jun alebo september.

mita30
16. mar 2016

@libusena1 skus si najst Jadranka - Skaric 556, boli sme tam 2 krát po sebe, je to priamo na pláži. Len neviem či ešte bude mať volné. my sme to vždy niekedy v decembri obj. Inak je tam užasne a pre malé deti ako stvorené.

eliska07
10. máj 2016

Ahojte,

chcela by som sa opýtať, či ak ste niekto boli v oblasti Lopar na Rabe, či ste boli aj na nejakých výletoch, ak áno, tak kde. A ešte - sú tam niekde "herne pre deti" ako napr. v Taliansku v Lignane? Myslím tie malé kolotoče a rôzne atrakcie.

Ďakujem za každú odpoveď 🙂

frisnica26
2. mar 2017

@zuzika82 ahoj, môžem sa opýtať, bola tam fakt tepla voda oprotiinym destinaciam v chorvátsku? viete mám male detičky a rozmýšľalme biograd alebo rab lopar

majloo
2. mar 2017

@frisnica26 Podla mna je na Rabe taka normalna teplota vody ako aj inde v Chorvatsku, nikdy nebola studena ani extremne tepla - ba vlastne raz bola fakt tepla, ale to boli horucavy vsade v EU. Ja som tam bola 4 krat. Konkretne v Lopare sa mne osobne zdala voda studensia ako v inych castiach Rabu, najma preto, ze Lopar je viac natoceny smerom k pevnine odkial fuka bora. Inak plaz Lopar je taka, ze kym sa dospely dostane do hlbky, kde moze plavat, tak si pocka.🙂 Ale pre decka na cvachtanie ok. I ked my sme nasli ovela krajsie plaze s teplejsou vodou na Rabe. A pre nudistov, je tam krasna nudaplaz.🙂))

eliska07
2. mar 2017

@frisnica26 Ahojky,

ak môžem. My sme boli na Rabe - časť Lopar minulý rok prvýkrát. Neviem to porovnať s inými destináciami v rámci Chorvátska, dokonca ani na Rabe sme sa inde kúpať neboli, ale v porovnaní s predošlými 6-timi rokmi v Taliansku - bola voda tu v Lopare - konkrétne Rajská pláž - teplučká a čistá. Plytká, pre malé deti úplne ideálna. Naše deti, čo sa inokedy v IT osmeľovali do vody aj 2-3 dni tu išli hneď v prvý deň príchodu na pláž priamo do vody. Dlho, dlho bola plytučká, takže som sa nebála "samého" pustiť ani dvojročného do vody, že som nestála vždy priamo za ním. Pre plavcov asi nič moc - keďže musíš možno naozaj reálne aj 200 m, keď sa chceš dostať do hlbšej vody, ale nám to vyhovovalo. Pláž bola veľká a priestranná. My sme boli spokojní veľmi a tento rok ideme na toto isté miesto opäť.

Čo sa týka úrovne služieb - trošku sklamanie oproti Taliansku. A tiež všade okolo stromy - niekedy som sa cítila ako v Podhájskej 😉 ale deti si to tam užili, aj čo sa mora týka, kúpania sa a aj večerných atrakcií, tak sme ani nemali veľmi nad čím rozmýšľať. A hlavne my sme napr. chceli piesok, nie kamene, štrk alebo betónové dosky...

Kebyže ideme bez detí, tak si túto destináciu určite nevyberieme, ale pre deti mi to príde naozaj ideálne.

A historické mesto Rab je tiež krásne. Určite sa oplatí vidieť aj to.

frisnica26
2. mar 2017

@zuzika82 môžem porposť kontakt prosím vás? potrebujeme dva apartmany, jeden pre moju rodinku a jeden maly pre kmotrovcov

frisnica26
2. mar 2017

@majloo a kde bola ta teplejšia voda teda ak nie lopar? dakujem, viete aby aj kmotroci sa zabavili čiže aj trochu rušnejšia destinácia nie len klud a dedinka.

majloo
2. mar 2017

@frisnica26 Tak my sme byvali vzdy priamo v meste Rab, aby bol okolo nas krasny starobyly ruch, vecerne tulacky mestom a tak, babo bolo male a kazdy rok vacsie, a vzdy sme nieco nasli, aby sa aj jemu pacilo. Ale cez den sme chodili autom na vsetky mozne plaze (suha punta atd..) a ked sme sa vratili, potom navecer sme sa sli kupat pod hradby v meste Rab alebo do Banjolu este, aby sme cely ostrovcek presli. Na Lopar sme nechodili, lebo sa nam tam nepacilo, ale to je len nas nazor, chapem, preco tam chodia rodicia s detmi, ake to ma vyhody 🙂 A zrovna, ked sme tam boli, bola na Lopare studena voda, a inde tepla, ale hovorim, mozno fakt len viac fukalo od pevniny, niektore roky tam bola voda teplejsia, niektore studensia. Celkovo Rab milujem a je to idealny ostrov pre rodinky s detmi. V miestnej turistickej kancelarii vam daju mapku s plazami a mozete objavovat, na kazdu sme chodili s malym chlapcekom a vsade sa skvelo vyhral a vsade boli nejake deticky.🙂

frisnica26
6. mar 2017

@denda83 ahoj , chem sa opýtať, je to pravda že reštiky a tie aktivity na volný čas su tam riadne predražené? ako vychádza porsím ťa jedlo. našla som ubytko hned na pláži rajskej, je drahšie, a preto sa pýtaťm ako je to s jedlom, či je to fakt take drahé ? lebo ak áno tak potom asi radšej lacnejšie to ubytko pohľadám.

evkapu
10. jún 2018

@zuzika82 ahoj mozem sa spytat na plaz v Barbate aka bola?

slniecko87
26. jan 2019

@mejjus ak si ešte pamätáte názov ubytovania v Lopare, budem vďačná za tip ;)

martina8995
28. feb 2024

@majloo pamatame si este cca nazov tych tepkwjsich plazi prosim na Rabe?

majloo
28. feb 2024

@martina8995 myslis teplejsich plazi? V podstate asi vsetky ostatne, ktore nie su natocene na pevninu. To su skoro vsetky. Ja mam pocit, ze posledne roky je v Chorvatsku stale teplejsia voda