Pet pas

6. aug 2023

Ahoj .. bola tu nedávno téma o pet pase .. cestujeme na 3 týždne do NL zajtra Ale nemáme pet pas myslite ze keby to riskneme bez neho bol by veľký problém? Kartičku s údajmi a ze je zacikovaná by som zobrala. Ale ze psík potrebuje pet pas som zistila až včera. Je to malinke plemeno

anonymanonym
6. aug 2023

Je uplne jedno ako velky/maly psik je. Ja by som to neriskovala, pride mi to totalne nezodpovedne.

pietra
6. aug 2023

Ja by som neriskovala, to mas to iste, ako keby si sa spytala, co sa stane, ak pocestuje clovek bez platneho cestovneho dokladu.
Petpas vam veterinar vystavi na pockanie. Neviem, ako je to s ockovaniami teraz, v minulosti nam ich prepisal tam podla ockovaku.

autor
6. aug 2023

@anonymanonym
@pietra
Ja viem ach baby :( ... moja chyba mala som to zisťovať skôr

misinka0611
6. aug 2023

Zviera ak cestuje cez hranice tiež potrebuje doklad, tzv. PET PAS. Či je zacipované je jedna vec, ďalšia vec je ako preukazes že má potrebné očkovania ktoré daná krajina vyžaduje? Ak idete lietadlom, kontrolovať zviera budú.

stellarstar
6. aug 2023

Ty by si šla bez CP alebo OP do NL? Mne sa už rozum zastavuje nad týmito otázkami 🙈

autor
6. aug 2023
pietra
6. aug 2023

vsak zbehni rano na veterinu a nechaj si petpas vystavit

anonymanonym
6. aug 2023

Vsak zajtra rano skocte na najblizsiu veterinu (alebo sa este na svk cestou autom zastavte) a problem vyrieseny.

stellarstar
6. aug 2023

A ešte dodám do NL idete až o 3 t petpas je do 1 m hotový to nie je tak ako u nás s CP alebo s OP ze dlho trvá 🙈

colsami
6. aug 2023

Ved chod rano hned na najblizsiu veterinu, alebo na akukolvek cestou. Daj vystavit petpas na poziadanie. A ockovak prilozis. Oficialne ma byt vsetko naporiadku v pase, ale lepsie ako toto "pasovanie psa" bez pasu, niekedy su kontroly ok no a niekedy zakon schvalnosti a mas problem...

Je jedno aky velky ten pes je, pravidla platia pre vsetkych rovnake.

pietra
6. aug 2023

@stellarstar odchádzajú zajtra, ale ostanú tam tri týždne 😉

Každopádne to autorka zistila včera, už dnes mohli mať petpas vybavený alebo minimálne zistené, kedy veterinár najbližší alebo po ceste začína ordinovať

autor
6. aug 2023

@stellarstar
@stellarstar na 3 týždne nie o 3 .. ja som absolútne netušila že psík potrebuje pas.. zacipovana je všetko má v preukaze.

autor
6. aug 2023

@pietra volala som dnes od rána nás veterinár nerobí a pohotovosť zverolekárka ze keďže je nedeľa tak ta ze len akútne prípady.. pet pasy cez týždeň

pietra
6. aug 2023

autorka, choď si vygoogliť veterinárov. Je to naozaj záležitosť pár minút a pár eur. neriskuj. Možno žiadnu kontrolu za celý čas mať nebudete, ale náhoda je blbec

stellarstar
6. aug 2023

@pietra vďaka za opravu to som nejak nevšimla
Tak autorka hneď zajtra ráno smer veterina alebo nechať psa doma u rodiny

autor
6. aug 2023

@pietra ja viem ach bucham si hlavu ze prečo ma toto nenapadlo skôr...keby mi to blikne v piatok tak by sa to dalo

stellarstar
6. aug 2023

To je dosť smutné že si netusila že pes potrebuje pas a všetky očko ma kde zapísané? My máme 2 psov a obaja majú EÚ Pet pas a tam maju všetko pekne zapísané

misinka0611
6. aug 2023

Ďalšia vec je čo vyžaduje Holandsko aké očkovania. Ja si pamätám že som toto riešila ( iná krajina ) a tam čo sa týka očkovania museli byt rôzne lehoty splnené. Ale bolo to mimo EÚ.

pietra
6. aug 2023

autorka, hlavu hore, stáva sa. Ale je to ľahko riešiteľná vec. Pre istotu pozri aj podmienky vstupu do Holandska, ale myslím, že stačí len ten petpas a platné očkovania, keďže je to vrámci EÚ

bessie12
6. aug 2023

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/ca...

Autorka, precitaj si to. Mas tam vsetky potrebne info ohladom cestovania so zvieratami v EU.

pietra
6. aug 2023

@stellarstar človek, ktorý necestuje so psom, môže mať len očkovací preukaz. Povinnosť je mať psa začipovaného a zaočkovaného, petpas nie je povinnosť.

autor
6. aug 2023

@pietra ďakujem. 🙂

stellarstar
6. aug 2023

@pietra neviem ako to je na sk, ja žijem v AT a som si myslela že všade rovnako. Vďaka za vysvetlenie