Sozopol a Obzor

milanchemik
15. jún 2015

Ľudia, ktorí ste už boli v Sozopole, alebo Obzore, napíšte mi prosím svoje názory a postrehy. Zaujíma ma hlavne pláž a to, či je po večeroch sa kade prechádzať tak ako napríklad v Prímorsku, kde je obrovský trh. Tiež ma trošku prekvapilo, že na stránkach bookingu je takmer pri každom hoteli či v Obzore, či v Sozopole vypísané, že v mojom termíne (25.7. - 4.8.) je už hotel obsadený, alebo ak ešte majú izby, tak za ne pýtajú strašné prachy - 300 euro na 10 nocí pre dvoch a 400 euro za 2+2 (chcem ísť aj s kolegom a jeho rodinou). Takže by ma zaujímalo, či je tam uprostred sezóny dosť penziónov, resp. hotelíkov, ktoré majú voľné izby a stačí ísť na blind a cenu na mieste ešte zjednať (V Prímorsku som to vybavil zakaždým do polhodiny a cena pre 2+1 na 10 nocí od 200 do 250 eur). Vďaka

lenka674
15. jún 2015

My sme boli v obzore pred dvoma rokmi. kedze sme boli iba s priatelom sami dvaja, tak mi to vyhovavalo, je to take klidne, ziaden ruch, ale ak si chces uzit zabavy a zivot tak nic moc. je to ozaj take rodinne, na vecerne prechadzky. oproti slnecnemu urcite cistejsie a menej preplnene plaze. Obchody su tam tiez, ale nie take mnozstvo ako na slnecnom, je to sustredene na takom namesti, ale nakupili sme dost. kazdy vecer tam behaju nejake postavicky, hra tam hudba... ale vravim take klidne na oddychnutie

milanchemik
autor
15. jún 2015

a ceny? dá sa ľahko nájsť voľný penzión?

nicolle21
15. jún 2015

v sozopole mame (akoze nie ja, ale otcov bratranec) penzion, robila som tam nieco ako delegatku pre slovenskych turistov, ktori unho boli, resp bola som len na zavolanie.. obzor nepoznam, len som odtial prechadzala, ale k sozopolu sa mozem vyjadrit len tolko, ze kto tam bol, sa tam aj vratil.. velmi ale zalezi, kde ste ubytovani, urcite sa nebojte ist na blind, domaci bulhari (sofia a ostatne vnutrozemie) dovolenkuju v zasade v auguste, preto si to ti domaci viacmenej setria, na druhej strane oni tiahnu vacsinou este dalej na juh, je tam vacsi klud a menej turistov a navyse chodia povacsine na predlzene vikendy, co sa zase majitelom penzionov neoplati (oplati sa im ubytovat na co najdlhsiu dobu).. dalsi plus dovolenky na blind je - nepaci sa mi, zbalim sa a odidem.. nehadzte sa na prvu ponuku, obidte si viac miest, viac penzionov, pokukajte cez net ktore sa vam pacia a chodte najprv do tych, lebo ono ich je neuveritelne vela..
k cenam - tie ceny, ktore si dal nie su az take nerealne.. ale ked budete na mieste, urcite zjednavajte, obzlast v mensich penzionoch rodinneho typu
k Sozopolu - na prechadzky toooooolko, ze to urcite neobehnete, v starej casti je strasne vela historickych pamiatok, kostolikov, restauracii, jedna velka diskoteka, pristav s lodkami a neviemcim vsetkym, trh, amfik s kadejakymi vystupeniami, proste je toho hruza.. aj tam su take male penzioniky, ale kedze je to tusim aj UNESCO, tak fasady vyzeraju ako kedysi, nedajte sa odradit, aj priamo v starej casti sa da ubytovat za fajn peniaz.. v novej casti je xy hotelov, penzionov, coho chcete.. tam je to viac o jedeni, piti, atrakciach, nakupoch, menej o historii a posedeniach.. plaze su dve - jedna mala v starej casti, to je taky uzatvoreny zalivcek, velmi pozvolny vstup, male vlny, alebo ziadne, druha je plaz Harmanite, v novej casti, tam je ten vstup menej postupny, vlny byvaju poobede, atrakcie su prave tam
peknu dovcu prajem 🙂

milanchemik
autor
16. jún 2015

@nicolle21 Ahoj. Ďakujem za info. Trošku si ma zaskočila tými cenami. Ako som napísal, v Prímorsku som bol 5x a ceny pre 2+1 som mal na 10 nocí vždy medzi 200 a 250 eurami. S ubytovaním v tom "vašom" penzióne to vyzerá ako? Je lepšie si hľadať ubytko v starej časti, alebo v novej? Čo sa týka tej Harmanite, vieš mi zhruba napísať, ako ďaleko človek dokráča, kým má vodu po krk? Tiež aj to, že aká je asi vzdialenosť medzi obomi plážami. Ďakujem 🙂

sashulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicolle21
16. jún 2015

v tom "nasom" vobec neviem ako to je,kedze ja sa s tym uz nezaoberam a ani otec,mali tam dake rodinne nezhody.. ale adresu ti dat mozem,resp poslem fotku ak najdem,posli mi mail do ip. tie plaze su id seba vzdialene cca 15-20 min chodze.zalezi kade ides a ako rychlo.. podla mna je najlepsie zhanat ubytko medzi tymi dvoma plazami,k tym cenam ale pozor.lebo bavili sme sa o penzionoch,tam to proste tak chodi,oni maju kadejake odvody mestu a pod.,pokial si najdes "privat",tak ceny budu nizsie.. druhe pozor je,ze nemozes porovnavat primorsko so sozopolom.. sozopol je historicke mesto,z letovisk sa tam organizuju 1dnove vylety kvoli pamiatkam a kto je tam ubytovany,ma to poruke stale.. aj toto sa odzrkadluje na cene.. no a posledna vec.ze idete priamo v strede sezony letnej.to je myslim vsade drahsie.. neviem aky mate transport,ale nesla by som velmi na juh,obzvlast ak idete lietadlom do burgasu,opravuju tam cesty a bohvie dokedy to bude,od primorska dole je kus cesty aj prepadnuty po zime,tak je to kadejake,aj ked prejazdne,ale isto pocas dna sa.tvoria aj kolony..
jaj no a hlbka.. na tej malej mestskej plazi kracas fakt dllllho dlho,aj 100m a po krk nie si..harmanite je strmejsia.tam ti mozno staci dakych 20m,resp menej.. ja som tam velmi nechodila,len ked su vlny a to ta zaleje hned od kraja 😀

milanchemik
autor
16. jún 2015

@nicolle21 Vždy chodíme do Prímorska, vždy autom a vždy v strede sezóny a vždy od 200 do 250 eur pre troch za 10 nocí v pekných penziónoch, resp. malých hotelíkoch s kapacitou okolo 30-40 izieb 🙂 Tentokrát ideme len s manželkou (syn nás už ignoruje, nakoľko má 15) a s kolegom a jeho rodinou 2+2. Osobne ma história nejako neláka, lebo idem k moru a nie po pamiatkach, ale už by som sa rád pozrel aj niekde inde ako je Prímorsko. Preto rozmýšľam medzi Sozopolom a Obzorom, lebo o nich som čítal celkom dobré recenzie. Ide mi o to, aby v tom letovisku boli po večeroch nejaké väčšie trhy tak ako to je v Prímorsku, nejaké atrakcie a aby to bolo blízko k moru. V Prímorsku si to musíme zakaždým vyšliapnuť na severnú pláž dobrých 500 m. 😒

milanchemik
autor
17. jún 2015

A teraz niečo o Obzore. Kto sa hlási? 🙂

budkahena
17. jún 2015

@milanchemik Obzor mi stačil pred 3 rokmi, malé špinavé mestečko, pre deti na pláži nič, jeden predražený lunapark, maličký parčík, pár uličiek s obchodíkmi, malinké námestíčko, zopár reštaurácií a dosť. Je to skôr pre starších ľudí, pre deti ničovaté nič. Možno sa to za tri roky zmenilo ale ja by som tam už nešla ani zadarmo. Pláž pekná, piesok s drobnými mušličkami, more celkom ok, ale dakedy dosť vlny. A je tam dosť draho, spar supermarket predražený, to radšej v obchodíkoch kupovať a aj ovocie a zelenina ceny ešte vyššie ako u nás- majú tam na to trhovisko. S deťmi tam nechoď, budú sa nudiť už po 2-3 dňoch.

milanchemik
autor
17. jún 2015

@budkahena No super... musím ešte raz prebehnúť to pobrežie, že kam sa nasáčkujeme na desať nocí....

sbear
1. júl 2015

Ideme s malym do Obzoru. Prosim, ake zasuvky su tam?

nicolle21
1. júl 2015

@sbear vsade v bulharsku su normalne europske.. nie ako v anglicku.. teda dufam,ze sa bavime o elektrike

sbear
17. júl 2015

Ja som sa teraz vratila z Bulharska - Obzoru. Prvy krat sme boli v Bulharsku. Syn 17m mal este zadarmo letenku, takze nas to vyslo celkom lacno. Lacnejsie ako preplnene Chorvatsko. V mori boli vlny, ale nie take velke ako na Kapverdach, voda svieza asi 24 stupnov. 1 den boli meduzy, ale vraj neskodne. Hotel Aquamarine mal 2 hviezdicky, ale inac bol na urovni 4 ak to porovnam s Hurgadou napriklad. Nastastie nam dali apartman s kuchynkou, tak sme si mohly varit. Na plaz 10 minut to bolo alebo na taku krajsiu 20 minut. Ludi bolo malo, dakedy aj ziadni. Co sa mi nepacilo, boli smeti, ako u nas na sidlisku porozhadzovane vsade. Ked si clovek nevyzbieral, tak lezal v odpadkoch dakedy. Turistom alebo bulharom to zjavne nevadilo. Lezali hned na zaciatku plaze, kde ich bolo najviac. Pre male deti vhodna dovolenka, vsade piesok, kratky let lietadlom. Ceny mi prisli rovnake ako u nas. My kupujeme hlavne ovocie a zeleninu kedze sme viac menej na raw food.

marshmallow
17. júl 2015

Krasne je tam ale uz by som tam nejedla maso...mala som 40tky teploty a hnacku vracala som....inac pekne tam bolo

milanchemik
autor
21. júl 2015

Je teraz niekto v Obzore? Alebo sa odtiaľ vrátil? Ako to tam vyzerá?

milanchemik
autor
21. júl 2015

Alebo.. ide niekto do Obzoru okolo 25.7.?

alexia11
21. júl 2015

Moja sestra bola par rokov dozadu v obzore.....povedala len to,,ze "dalo sa, ale uz by som tam viackrat nesla" bolo to male...na plazi v obzore byvaju stale velke vlny, neda sa tym padom dobre si zaplavat....a to mi potvrdili aj dve zname, ltore tam boli, teda ohladne tych velkych vln. Ja som bola v Sozopole a urcite mozem len odporucat.....k cenam za indi vindi ubytko sa neviem vyjadrit, my sme boli letecky cez cestovku,male mesto sozopol je krasne. Tiez niesom zrovna pamiatkovy typ, ale to stare mesto naozaj stoji za to....oplati sa to ist tam a prejst sa tymi ulickami....nadhera....byvali sme v novej casti, ale na peso, sme tam sli,,prechadzkou, nie je to velmi daleko. V novej casti je kopec restik barikov, je kam zajst ci uz na pivo, najest sa, dostatok marketov, je sa kde poprechadzat, plaz bola fajn, cista, no my sme boli max.spokojni. Doteraz sme boli na slnecnom pobrezi v nessebare, pomorie a sozopol a jednoznacne z tychto uvedenych bol pre mna top sozopol.
Ako pisem, ceny na sukromi nepoznam, ale mozno ti aj moj prispevok pomoze v rozhodovani medzi obzorom a sozopolom..,,,ak pojdete, prajem krasnu dovolenku....

sbear
22. júl 2015

My sme mali tiez velke vlny v Obzore. Boli sme za kopcom od mesta. Do mesta chodil hotelovy minibus. Neboli tam ziadne obchody ani restauracie, takze taky zapadakov. Na to vyhovovalo, lebo syn sa trepe cudzim ludom na lehatka a tam na jednej casti neboli vobec.

nitusiak
16. jan 2016

V Obzore som bola už 7x a to o niečom svedčí. Milujeme to tam. Pláž, mesto, kultúra, zábava, domáci i kuchyňa. Musíte vedieť, dke sa najesť, kde je najlacnejšie, kde je najlacnejší alkohol a najlepšia zmenáreň. Poznám to tam už naspamäť. Vždy prelom júl- august najteplejšie, najviac turistov a akcie na amfiteátri ( festival). Tri diskotéky veľke, všetko poruke...Ubytovanie sme mali len v penzionoch. Môžem vám k tomu napísať kvantum, lebo to mesto milujem a dobré poznám. Mám aj videá, fotky..tak ak tak napíšte a poskytnem viac info 🙂 Tento rok sa chystáme ale do Sozopolu, že chceme kúsok zmenu ( ale bola som už aj tam) Nie je to proste preľudnené mesto, kde je len kopa barov, diskoték, ale pokojné so všetkým..

xavel
3. júl 2016

@nitusiak prosim ta, kde sa da v ozbore chutne a kvalitne najest? boli sme tam minuly rok, ale sluzby a jedlo v restauraciach pre nas velke sklamanie. navstivili sme len dve a vzdali sme to. (napr. objednala som si zeleninovy salat, priniesli mi ho aj s hlinou, tak som to ukazala casnicke, ze ten salat nie je umyty. bez slova ho vzala a uz sa nevratila a este nam ho aj nauctovali.)
pojdeme tam pravdepodobne opat, zvazujem all inclusive hotel, ale vraj sa to neoplati. Prosim, dala by si mi tipy na konkretne restiky? velke dakujem vopred. a este by ma zaujimalo, co sa tam da robit okrem kupania a prechadzkach po meste - nejake zaujimavosti, atrakcie, turistika?

nitusiak
3. júl 2016

@xavel vieš mi zhruba povedať, kde ste jedli? Za 10 rokov sa mi nič také nestalo, ale treba vedieť, že kde. Najlepšie varia po ceste z pláže, pod supermarketom v prvej reštaurácii - Zlatá rybka..potom oproti nej, keď prejdete cez uličky do ľava..po ľavej strane od mora.. hned prvá odbočka doľava - reštaurácia Lazur..potom po tej ceste od Lazuru pôjdete zase do ľava (smer mesto) a na rohu je česká reštaurácia, veľkým napísané Čedok, tak tam je tiež super..a hlavne tieto reštaurácie sú veľmi lacné. Potom o uličku vyšie...cestou doprava je ďalšia česká reštaurácia.. tieto máme dôverne overené my 🙂 Sú skryté, ale sú dobré a lacné s českým menu 🙂 Najlepšie rizoto, pizzu a cestoviny robia na námesti vedľa bedrocku....ale je tam aj drahšie..Potom nad poštou (ak viete, kde je pošta) je jeden penzion - Lotos. Ten je tiež český a tam tiež výborne varia 🙂 Toľko k jedlu.. Čo sa týka zábavy..tak priamo v Obzore nič také nie je, sú tam hore vzadu v kopcoch nejaké pamiatky a turistika..ale inak nič, jedine že sa prejsť k útesom alebo na koniec promenády.. :( Ak by ešte nejaké info, podrobnejšie. Pokojne napíš..ja to tam ovládam ako domáca :D

nitusiak
3. júl 2016

@xavel prosím ťa, kde ste to vy jedli? 🙂

xavel
9. júl 2016

@nitusiak ahojky, dakujem za odpoved. Aj ked ciest z plaze je tam viacero, nazvy pomozu. Ja vobec netusim, ako sa tie restiky volali. Jedna bola nedaleko od sochy poseidona. V bedrocku sa nam pacili drinky, aj ked na moj vkus presladene. Prosim ta, nemas nahodou nieco pochodene v pirine? Chceme sa tam cestou stavit trosku turistikovat.

nitusiak
10. júl 2016

@xavel vies co..tak ta cesta z plaze tej centralnej..kde je pink bar .resp. uz white bar a koloseum a par..tak po lavej stra e od kolosea 🙂 tam su tie ulicky..co som ti pisala..a vies co..popravde okrem Achtopolu a Obzoru..sa moc nevyznam...i ked na vyletoch som bola hocikde..zial,nepomozem ti 🙂

xavel
11. júl 2016

@nitusiak dakujeem 🙂 a co sa tyka hotela, vedela by si odporucit, ktory je fakt dobry? zvazujem Obzor beach resort, mam ho uz booknuty, ale este par dni stale bezplatne storno.

nitusiak
12. júl 2016

@xavel tak čo sa týka hotela, to už ti vôbec nebudem vedieť poradiť. Mňa len odrádzalo to, že niektoré boli ďaleko od centra. Obzor beach resort je pekný a nie je ani tak ďaleko, aj ich pláž je pekne upravená. Alebo potom Helios je vraj dobrý. To jediné ti viem k tomu povedať :D My sme skôr riešili penzióny a domy..

xavel
12. júl 2016

@nitusiak si milá, ďakujem za všetky reakcie 🙂

jarka52
11. jan 2017

Ahojte milí priatelia,
nakoľko už niektorí z Vás premýšľajú nad letnou dovolenkou, a majú záujem o Bulharsko, tak prenajimame v Obzor beach resorte apartmany.
Rezort sa nachádza v priamej línii pri mori.

https://www.youtube.com/watch?v=KFCoQdqbIFI

Bližšie info cez mail : mamina42@azet.sk

gubka112
23. máj 2017

@nitusiak
Ahoj, vieš mi poradiť, ohľadom hotela Aquamarine Apartments. Aký je?
Nie je ďaleko od mora? Ideme s deťmi. Chcem sa opýtať aj na tie vlny, čo je pravdy na tom, že sú tam stále veľké vlny?
Riasy tam zvyknú byť? Nevieš mi poradiť lokalitu v Bulharsku, kde by tie vlny neboli, prípadne nejaký záliv? Inak si deti vôbec nezaplávajú
Zatiaľ ďakujem za info

gubka112
23. máj 2017

@nitusiak
Ahoj, ešte sa ťa chcem opýtať, či mi vieš dať typ na nejaké ubytovanie. Vyhovoval by nám aj dom, niečo blízko mora, cena do 50 eur na noc pre rodinu s dvoma deťmi 6 a 10 rokov. Sme dve rodiny s rovnakým počtom a vekom detí.