Splnomocnenie na sprevádzanie dcéry do Chorvátska

mirkabed
24. aug 2023

Dobrý deň, dcéra pôjde autom do Chorvátska so starými rodičmi, budú prechádzať cez viaceré krajiny. Naspäť možno inou trasou (so švagrom). Splnomocnenie som chystala už dávnejšie, ale len na cestu do konkrétnej krajiny (ČR). Vtedy mi notárka poradila, aby som pripravila splnomocnenie na cestu v rámci EÚ a nevypisovala konkrétne krajiny. Má niekto takéto tlačivo v angličtine alebo stačí len upraviť to čo je bežne dostupné na nete?
Ďakujem za pomoc

zuzinka888
24. aug 2023

Ano je bezne dostupne v anglictine uplne staci pre celu Eu. Hod len do googlu- sorievid neplniletej osoby a hodi ta to na stranku ministerstva.

hsara99
24. aug 2023

@mirkabed na stránke ministerstva je oficiálne tlačivo ktoré si daj overiť u notára, riešila som presne tento prípad minulý mesiac

mirkabed
autor
24. aug 2023

@hsara99 tlacivo som videla len take, ktore je formulovane na cestu do konkretnej krajiny, nechcem to dokazit ze si to preformulujem na prasaka ako sa mi to hodi. Preto sa pytam, ale ak take neexistuje tak si samozrejme prisposobim…

hsara99
24. aug 2023

@mirkabed Malý tiež cestoval Slovensko-Chorvátsko, išli cez Maďarsko a mala som tam len konečnú destinaciu a notarka mi povedala že to tak je v poriadku :/ tak ma mrzí že som nepomohla

mirkabed
autor
24. aug 2023

@hsara99 dakujem za snahu pomoct 😊

veronikaszabova
24. aug 2023

@mirkabed cez prazdniny sme mali so sebou synovu frajerku v Chorvatsku a aj v Polsku. Od jej rodicov som mala splnomocnenie na styl...

" od....do.... Suhlasim s tym, aby dcera (vsetky jej inicialy) ..... Vycestovala do zahranicia s dolu podpisanou (meno, priezvisko, adresa, č.OP)...

mirkabed
autor
24. aug 2023

@veronikaszabova dakujem za tip 🤗

matkahelka
24. aug 2023

@mirkabed nemusis mat oficialne tlacivo.
Staci, ze napises kto, co, cislo pasu dostava splnomocnenie na cestovanie s tym a tym. prelozene do anj, overene notarom. mali sme tak so sebou 2x dcerinu spoluziacku este pred covidom, ked na hraniciach stali colnoci a kontrolovali to. pozreli, precitali, skontrolovali to dievca, popriali krasnu dovolenku.

mirkabed
autor
24. aug 2023

@matkahelka dakujem skusim si to napisat sama len to tlacivo je uz taka istota ked to ma byt v anglictine. Ale ked sa tak nad tym zamyslam tak colnici v danych statoch nebudu ziadni native speakers 😁