Taliansko Rimini 2015 - delfinárium a park miniatúr

nelinka2009
5. apr 2015

Ahojte mamulky, prosim vas ... ak ste niektore boli v Taliasnku v Rimini na dovolenke autom napiste mi svoje skusenosti. Rada by som aj info o delfinariu a parku miniatur a zabavnom parku, ktore tam su. Ako dlho ste boli na tychto vyletoch co vas stalo ubytovanie a strava... ci je vhodne ist hned zaciatkom jula... Aka bola cesta a ako dlho trvala co vas stala no proste vsetko co si pamatate... Mam 5 rocnu dcerku... Je lepsie ist v noci alebo cez den... Najdeme aj ubytko po prichode... Je to lacnejsie ako ked zarezervujeme... Vsetko vsetko su pre mna uzitocne infa... Su tam aj Slovaci, ci sa mala bude mat s kym hrat na plazi... Ake su plaze... Ci su tam atrakcie pre deti na plazach... Je tam cisto... Moc dakujem

Velmi prosim adminky nech mi to nevymazu... Chcem novsie info a podrobnejsie... Vdaka

jaja1979
5. apr 2015

@nelinka2009 My sme boli v Rimini v tomto hoteli http://www.hotelfabius.com/ .
Blizko more, cca 5 min. pesi, blizko na hlavnu ulicu, kde je vecer kopec atrakcii a predajcov suvenirov, na plazi detske preliezacky, smykacky, trampoliny... V hoteli bazen, vynikajuca strava, mali sme plnu penziu.
Ale boli sme tam v auguste - v tomto termine nikdy viac... Talianom zacnaju dovolenky a vsetko je upchate, milion aut, ludi, poslednych 30 km nam trvalo 3 hodiny!!!
So zabav. parkom skusenost nemam, neboli sme, ale absolvovali sme fakult. vylet do San Marina autobusom - velmi pekne, treba vidiet. More je relat. dost kalne, ale plaze su pieskove, voda dlho plytka, dobre pre male deti a neplavcov.
Dovolenka sice pekna, ale ja mam lepsie skusenosti so severom Tal. - Bibione, Lignano, Caorle...
Krasne mestecka, vela moznosti na vecer, trhoviska, velke pieskove plaze, pozicovne bicyklov a velka vyhoda - cca 8 hodin autom z TN. My chodime vzdy rano okolo siestej, siedmej, cesty su uz volne, nestoji sa na mytniciach, cez den sa nam soferuje lepsie ako v noci a na miesto dorazime vzdy okolo 15.00 a akurat sa ubytujeme, okupeme a caka nas vecera. Ak ta zaujima park miniatur - jeden krasny je po ceste v rakuskom Klagenfurte, je to tak asi na 2-3 hod. prehliadku. Je fakt krasny. Oplati sa pozriet. http://www.minimundus.at/
A vyborny bol hotel v Lignane - v tichej lokalite, 5 min. k moru, pozicovna detskych aj dospel. bicyklov v cene, vynikajuca strava (tiez sme mali plnu penziu), teplucky bazen... http://hotel.invia.sk/taliansko/lignano/old-riv...
Za mna pre rodiny s detmi je sever Talianska idealny, ked chcete ist autom.

jaja1979
5. apr 2015

@nelinka2009 Ale vzdy sme mali dovolenku v Tal. rezervovanu vopred, nikdy sme nesli len tak - mame tri deti,tak radsej neriskujeme. A este ked si na severe - fajn je aj fakult. vylet do Benatok.
Raz sme isli priamo cez tal. agenturu, co prenajima domy - vyslo nas to o dost lacnejsie ako cez slovensku agenturu, ale to uz si treba varit a to sa mi velmi cez dovolenku nechce. A tento rok ideme prvykrat do kempu do bungalovu, tak uvidime.

nelinka2009
autor
5. apr 2015

Ďakujem moc moc... chceli by e ísť tak koncom júna a začiatkom júla... myslíte si že už bude teplé more má kúpanie? Su dráhe potraviny v obchodoch?

jaja1979
5. apr 2015

@nelinka2009 Teple more....to je otazne, zavisi od pocasia, niekedy uz aj v maji byvaju horucavy, niekedy ani v juni este nie je teplo, ale je to urcite lepsie ako byva v Chorvatsku, pretoze v Tal. je more plytke, tym padom sa rychlejsie prehrieva. A potraviny v supermarketoch - porovnatelne ako u nas, o nieco drahsie. Ale urcite drahsie su restauracie, tam je to tak cca dvoj az trojnasobok v porovnani s nami.

nelinka2009
autor
5. apr 2015

Dakujem moc... a myslite , ze by to bolo trapne ak by sla sama mama s 5 rocnou dcerkou? je tam bezpecne?
Nepoznate niekto nejaku cestovku, ktora by sa zameriaala na pobyty matiek s detmi?

jaja1979
5. apr 2015

@nelinka2009 Tak taku cestovku, ktora poriada vylucne nieco take nepoznam, ale myslim, ze ktorakolvek agentura poskytuje dovolenky pre zenu a dieta. A v Tal. je bezpecne, chodime uz niekolky rok po sebe a nikdy sme nemali ziadny problem. Bezne chodievame do centier miest v noci, vtedy je tam najviac stankov, otvorenych obchodikov, vela ludi. Akurat si treba davat pozor na vreckarov, ale to je hadam vsade na svete...

nelinka2009
autor
5. apr 2015

To je ako u nas... nasla som taky zaujimavy hotelik a manzelovi sa moc nechce... Tak uvazujem ze by sme s krpcom dali babsku jazdu... mozno este zlomime babku... Moc dakujem za uzitocne informacie a keby Vas cokolvek napadlo ozvite sa.

helka1
5. apr 2015

Ahoj v Taliansku sme boli uz 3x a spokojnost 😉 . Minuly rok v Riccione a to je vedla Rimini 😉. V delfinariu sme neboli ale v Italia la miniatura ano 😉 . super je na tom to, ze raz zaplatis a v vstupenke potom mozes neobmedzene krat ist do toho parku. boli sme tam 3 x a velmi sa nam tam pacilo 😉 takze odporucam, mam vsak pocit, ze viac to navstevuju domaci 😉 ako cudzinci.
Urcite moze byt fajn aj delfinarium, ale na to uz financie nedovolili.
Na blind by som tam urcite nesla ale cez cestovku, my sme isli autom a z SK sme odchadzali poobede a prisli sme na druhy den doobedu, nebezpecne tam uricte nie je 😉 . Prvy rok ako sme boli v Taliansku si moja mala nasla kamosku talianku a hrali sa spolu aj ked si nerozumeli 😀

sorciera24
5. apr 2015

ja som bola v TAliansku 8krat...tak sme si ho zamilovali 😀 aj ked nie priamo v Rimini, chodime severnejsie, ale velky rozdiel tam nebude...plaz je vsade na tej strane piseocna a more plytka, tym padom rychlo vyhriate 😎 my chodime vzdy na prelome juna/jula, resp. zaciatok jula a vzdy sme mali krasne a teple more......ceny v obchodoch.....vo vacsich supermaketoch ako u nas....je tam LIDL a ten ma dokonca aj mnohe potraviny lacnejsie...ja tam okrem ineho rada kupujem aj modu...... 😉 a taliansky nocny zivot je uuuuzasny.....trakcie, ruch, zmrzlina, vino a ich pizza!.....joj, hned by som sla... 😵

nelinka2009
autor
5. apr 2015

Jeeeej to ste ma moc moc moc potesili... uz asi nazor nezmenim len musim nejak vymysliet to ubytovanie... Manzel trva na apartmane aby sme v spalni dali malu spat a my mohli este vecer pozriet film a tak... Cestovky povacsine ponukaju len hotelove izby... Nenapada Vas nahodou nejaky apartmano komplex? V podstate to Rimini som zacala riesit len kvoli delfinariu a tym miniaturam, ale ak by bolo dobre ubytovanie aj dalej odtial tak na vylety sa autom dopravime. Dakujem

katinka71
7. apr 2015

my sme minuly rok boli vLignane prvy krat v juli pocasie boli uprsane tak sme tam hlavne po zabavnych parkoch pochodili,a v septembri sme isli do Cervie tam sme mali pekne pocasie to ze na palzach su super ihriska a moj potom obsedi na plazi a hra sa tam ale ked tam nic nieje tam po polhodine ho mozeme nahat a chce ist odtial prec,mm ten chce ist iba do hotela s plnou penziou na priamo na plazi iba cez cestu prejdeme sme na hoteli a hlavne ta plaz s tymi atrakciami kvoli comu tam je pre nas naj. my sme na hoteli o polnoci nas ma tolko energie ze este aj zaverecna v zabavnom parku mu nestaci 😀

katinka71
7. apr 2015
nelinka2009
autor
15. júl 2015

bolo neskutocne uzasne... vsetkym maminkam odporucam

itali
21. mar 2016

kde si bola, v ktorom hoteli?

nelinka2009
autor
12. apr 2016

Nakoniec sme mali sukromny privat

cukroska
27. jún 2016

Ako to vyzerá tento rok?Bol niekto už v Rimini poprípade kto tam bol tak nejaké recenzie poprosím.Ďakujem

lienkasta
27. jún 2016

My sme prave v Rimini sli sme busom 15 hod s prestavkami. Pocasie super voda plytka tepla plna penzia strava pestra chutna vela odp.pre rodiny s detmi. V porovnani s Bulharskom, Tureckom, Greckom najlepsia dovolenka vo vsetkych smeroch...🙂

cukroska
28. jún 2016

@lienkasta to faakt najlepsia? Dakujem za info 🙂 My sme boli pred par rokmi sever Talianska,ale zase na Gr nedame dopustit prebilo davno aj Taliansko.Myslim morom,lacne jedlo..obavam sa ze si clovek tam nemoze tolko dovolit aj financne,myslim aquaparky,delfinarium,vylety...ale zase vsade je krasne.Nam sa jedna co najviac vidiet na dovolenke,zažiť,večerne promenády..a v neposlednom rade volime len piesocnate plaze.Turecko to absolutne,aj ked tam vsetci chodia,služby majú na vysokej úrovni,mm nebude v žiadnom pripade Turkov podporovat.Dakujem za info.Vecer je velka promenada?

subica2
28. jún 2016

@lienkasta aj my ideme do Rimini-časť Bellariva-ideme 16.7.-aj sa teším aj sa obávam...ale v dobrom teraz závidím...

itali
4. júl 2016

boli sme v Riccione super,

dajana555
13. jún 2018

@helka1 a kde je to prosím-

Italia la miniatura priamo v Riccione?A cc.vstupné?Vidím,že príspevok je starý,ale aj tak sa pýtam

itali
14. jún 2018

Italia la miniatura je vo Viserbe, Riccione je velky aquapark, delfinarium a v Catollice sme boli v podmorskom svete. My sme mali pri hoteli topogany tak sme neboli v aquaparku ale ostatne bolo super. my Taliansko zboznujeme.

perfecttbeautty
6. júl 2018

@itali any hotel profit Ta

itali
6. júl 2018

nerozumiem

perfecttbeautty
6. júl 2018

@itali prepac pisala som na telefone a nezkontrolovala 🙂 zaujimalo by ma v akom hoteli ste boli??