Anglicko a dieťa s iným priezviskom

svetluska82
4. júl 2015

Ahojte, nasla som super poznavacku do anglicka. CHcem ist sama so synom a zaujimalo ma, ci je potrebny suhlas od ex. SYn ma ine priezvisko ako ja. co roky cestujem do inych statov ziatial som to nepotrebovala. Ex je bezdomovec 300 km daleko, nedokazem sa s nim spojit. Mate realnu skusenost so vstupom do Anglicka? Je to prisne? Dakujem za info.

briketa
4. júl 2015

@svetluska82 zober rodny list prelozeny do anglictiny. Je uplne bezne, ze dieta ma ine meno ako matka.

peneloppe
4. júl 2015

Ja si myslim ze by nemal byt problem. Ved je to uplne bezne ze rodicia dnes ziju v partnersko a nie v manzelskom zvazku, v UK obzvlast. V najhorsom pripade ti polozia zopar otazok. Kolko rokov ma syn?

svetluska82
autor
4. júl 2015

@peneloppe syn ma13 rokov

peneloppe
4. júl 2015

Tak to sa vobec neboj.Ved to mozes cestovat aj s cudzim dietatom.Je to velke dieta,ide s tebou dobrovolne.Stari rodicia bravaju vnucata na prazdniny z UK co mam kamosky a no problem.

svetluska82
autor
4. júl 2015

@peneloppe a nepotrebovali ziaden suhlas?

jeemima
4. júl 2015

ahoj ja som robila aupair v anglicku cca 5 rokov dozadu a s malym som sama cestovala aj na slovensko aj do spanielska mala som jeho pas viac nechceli a to ani nebolo moje dieta ...ziaden suhlas nic nik nepotreboval takze sa neboj isto v pohode

uankab
4. júl 2015

Ahoj, nasej znamej raz robili problem, ked babka isla s vnucatom.. Ale nie v anglicku, ale rakusania.. Odvtedy ma vzdy papier z obecneho uradu na povolenie cesty, pre istotu. Lenze ty si matka, ak chces zober rodny list tam je tvoje meno a budes mat srdce na mieste. Nemusis ho prekladat do anglictiny, im bude stacit vidiet meno ak nieco... Predpokladam ze na nasom rodnom liste su aj anglicke / latinske vyrazy, ci nie?

peneloppe
4. júl 2015

@svetluska82
nie, nepotrebovali. ved koniec koncov tvoje dieta je dost velke tak keby nieco opytaju sa rovno jeho.
anglicania nerobia problem. su uplne v pohode.
neboj.

lennkka17
6. júl 2015

urcite treba zobrat rodny list, tam jasne vidno ze si jeho matka. aj ja som ho potrebovala ked som letela do Irska a netreba vobec prelozeny do anglictiny, normalne slovensky

luciayel
6. júl 2015

a nemas ho zapisaneho v pase? Ak ano nemusis brat ani rodny list.

svetluska82
autor
6. júl 2015

@luciayel syn ma vlastny pas

svetluska82
autor
6. júl 2015

@lennkka17 pytali rodny list od teba?

lennkka17
6. júl 2015

@svetluska82 ano pytali, lebo moj syn ma len rok a pol a nema iny doklad totoznosti tak pytali. prvykrat ked som isla som nemala so sebou ale pustili ma s tym ze nabuduce musim mat rodny list tak odvtedy nosim

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...