Boli ste už na Zakynthose?

kurucka93
12. jan 2014

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci ste niektora z Vas boli uz na Zakynthose a ako sa Vam tam pacilo, popripade na inom Greckom ostrove, ktory by ste tiez odporucali, dakujem 🙂

pavlinkaag
15. jan 2014

Ahoj! My sme ešte na Zakynthose neboli, no tento rok sa chystáme a už teraz sa veeeľmi tešíme. Ideme cez Firo do hotela Tsilivi Beach. Ak máte niekto skúsenosti a podelíte sa o ne, budem rada. Minulý rok sme boli na Kréte a bolo výborne. Myslím si, že Grécko nesklame...

sonnnka
21. jan 2014

Ahoj, my sme boli a musim povedat ze je to asi najkrajsie miesto na ktorom som v zivote bola. hlavne ta priroda je tam uzasna, more krasne ciste... a ked tam pojdete urcite chodte na vylet lodou- plaz navagio a takisto okruh po ostrove autobusom. nadhera. odporucam.

snopkulka
21. jan 2014

@kurucka93 Korfu, Zakynthos, Kréta a Thassos - u mňa jednoznačne vyhráva práve Zakynthos a Thassos, odporúčam 😵

martina05
21. jan 2014

My sme takí "grekofili" ...každý rok čo sme s MM spolu sme išli do grécka...teraz máme mini pauzu kvôli deťom, ale tento rok sa znovu chystáme....Kréta- sever aj juh, Rhodos, Zakynthos, Thassos, Lesbos....Jediný čo podľa mňa nie je moc pre deti je asi Lesbos - pláže väčšinou kamenisté , ale nájde sa výnimka. S malými deťmi je super Thassos, Zakynthos a aj Kréta...

kuwait
21. jan 2014

@snopkulka Ako je na Korfu?Mozes trosku opisat?

kurucka93
autor
21. jan 2014

@pavlinkaag Klikni si na tento odkaz, ja si vzdy cez inviu pozeram recenzie 🙂
http://hotel.invia.sk/grecko/zakynthos/tsilivi-...

kurucka93
autor
21. jan 2014

No ja už som bola z toho fakt zúfalá, nevedela som si vybrať, počula som aj že Rhodos čať Kolymbia a Faliraki sú úžasné a z Kréty Chania. Ja som chcela ísť z Rhodosu pozrieť aj Turecko, no ale nakoniec sme sa rozhodli ísť na Zakynthos, ideme cez Aeolus, veľmi príjemná pani nám tam povedala, že nech si najprv popozeráme Iónske ostrovy a že nech až potom ideme bádať aj na tie južnejšie, že tie sú aj ufúkanejšie a tam už je Egejské more. Podľa nej je každý ostrov iný, Kréťania sa vraj berú ako samostatná jednotka, oni si nehovoria Gréci.... No ale tak snáď sme dobre vybrali. Už sa tešííííím Zakynthos, výlety inak samozrejme že podnikať budeme! 🙂

tilly
21. jan 2014

mne sa zdalo, ze tam bolo prilis vela ozratych anglicanov... inak more v pohode a ostrov krasny...

anega79
21. jan 2014

my sme boli zatial len korfu - ciste more, kos more uz bolo dost studene pre mna /boli sme v auguste

horana
21. jan 2014

Aj my sme greckofili 🙂

Mne prave vyhovuju tie juznejsie "ufukane" ostrovy, typicky priklad je Karpathos, uzasny ostrov, sice tam permanentne fuka, ale je tam zaroven velke horko, takze prave ten vietor robi tu klimu znesitelnou a takou akurat, ze sa da uzivat aj "slnecny kupel" v teplych lucoch. Je to najprv nezvyk, prvych par dni ale nie neprijemne, len zvlastne, potom si na to to zvykente a po navrate si nebudete vediet opat zvyknut na tento typ horka v strednej europe kde je nepochopitelne dusno, ja som sa prvych par dni po navrate tu nemohla nadychnut, veru na lepsie sa rychlo zvyka. Zaroven je to uz take hodne "inake" co nam vyhovovalo aj preto ze to uz pocit ze ste ozaj daleko od civilizacie a cestovny ruch sa tam iba rozvija, je to tam pomerne komorne a aj historia dost dycha. Zaroven krasne scenerie a prieracne more.

Najkrajsia tyrkysova voda je na Lefkade, niektori hovoria ze casto byvaju vacsie vlny, my sme iba jeden den take zazili aj to sa vsetci do nich vrhali, bola to krasa. Na Lefkade zarucene najpriezracnejsia voda z celeho Grecka, taka ze zaposobi a prenikne hlboko do spomienok.

Thassos a Korfu su tiez fajn, Thassos taky mensi, komorny, Korfu vsehochut plazi, kazdy si prijde na svoje, nadherne zakutia sa daju najist, napr. okolie Liapades a skryte plaze, alebo dvojstranna plaz.
Na tych severnejsich ostrovoch nie je vzdy taka istota skutocne teplej vody, ako na tych juznejsich.

Kreta na moj vkus velka, zalezi do akej casti, nie je Kreto ako Kreta a podla mna tie prave krasy skor s vacsimi detmi sa daju ocenit, ak pravda nie ste cely cas v rezorte.

Este je krasna aj Kefalonia. Skor nez ostrov ako taky, by bolo treba vzdy spomenut konkretne letovisko a plaze ktore planujete navstivit.

Naopak Zakynthos ma prilis neoslovil, okrem tej Navagio, kde ale nie je normalny pristup bud je fotena zhora alebo lode vypluvaju turnusy kupajucich a zas ich beru, masovka, tam vyslovene pekna plaz mi ani neutkvela.
Ale je to osemetne radit komukovek nejaky ostrov, kazdy ma ine kriteria.

peggy589
21. jan 2014

@kurucka93 a do ktoreho hotela idete?

snopkulka
21. jan 2014

@kuwait bola som s kámoškou cca pred 10-mi rokmi, ale veľmi sme ho nepochodili. Hneď od začiatku sme chytili ponorku a viac sme sa spolu nebavili ako bavili, no dovolenka ako vyšitá, čo ti budem písať 😀 😀 😀 ale ostrov ako taký je krásny, more sme mali čisté 🙂 ak by som si však mala znova vybrať, na celej čiare by to vyhral Zakynthos, bola som s manželom pochodili sme časť ostrova na štvorkolkách a bola to jedna z najlepších dovoleniek 😵

pavlinkaag
21. jan 2014

@kurucka93 Ďakujem za tip. Mám preštudované všetky možné aj nemožné recenzie 🙂 tripadvisor, holidaycheck, booking...

kurucka93
autor
21. jan 2014

@peggy589 Tu je link na ten hotel do ktoreho ideme: http://www.aeolus.sk/grecko/zakynthos/hotel-com...
Ideme na 12 dni-all inclusive, inak tam mali aj taku akciu Kos+Kalymnos na 15 dni, vychadzalo to na cca 2300€

kurucka93
autor
21. jan 2014

Už sa strašne teším na more, a na to grécke jedlo, na ich taverničky.... Neviem sa toho dockat, ideme az na prelome augusta-septembra, ja by som prijala dovolenku aj dvakrat za rok. Keby mám na to peniaze, tak precestujem celý celučičký svet!

marivka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marivka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marivka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkazrakuska
22. jan 2014

moja mamina robila v jednej nemenovanej CK, a keďže tam robila musela si pobehať niektoré štáty, cez infocesty, aby vedela klientom čo ponúkať, a vravela, že keď by mala ísť na dovolenku do Grécka určite by tam nechýbal Zakynthos, a Kos. Sú to že nádherné ostrovy 🙂 Je tam aj veterno, ale krásna voda.

horana
22. jan 2014

@marivka Aby to zas nevyznelo ze Zakynthos zhadzujem, jednak som este zdaleka nebola na vsetkych gr. ostrovoch, aj ked by som chcela ich este velaaa pobehat, aj take menej zname ako napr. Ikaria - sny do buducna, a potom aj z toho co mozem hodnotit je ciste subjektivne podla toho kde sme na co narazili a kde sme co videli by som sice zostavila cisto sukromne a subjektivne iny rebricek uprimnych odporucani, ale uznavam hlavne ked ste mali informacie od miestnych o skrytych miestach tak verim ze to muselo byt uuuzasne.
Ono vsetky grecke ostrovy su super, paci sa mi ze kazdy je akoby svetom samym o sebe, to sa inde v inej krajine zazit neda, ja skratka tu grecku ostrovnu atmosku zboznujem!

marivka
22. jan 2014

@horana tak tak, suhlas..ja som definitivne cisto omylom a nechceno neplanovane skončila na Rhodos, a odvtedy ma veru nikde inde ako do Grecka netaha....je tam toho este vela neobjaveneho, ako pises, aj nekomerčne ostrovy a miesta...preto tam chodime...vzdy sme zatial boli len solo vo dvojici, so syncekom nas to este len caka, bude to zas o poznanie ina skusenost tak uvidime...ale vonkoncom nie sme typy co prelezia celu dovo na hoteli...my sme dokonca konkretne na Zante mali hotel priamo na plaži, a za cely pobyt sme na nej ani neboli 🙂 pre niekoho hriech, ale my sme fakt hladali ine zakutia...napr nas doslova sokovalo, ze jedno z najkrajsich miest tam, jazdou skutrom sme to mali asi 45 minut od hotela a recepcna rodena Zakynthosanka sa nam strasne divila, že sme taku " obrovsku" dialku merali na to miesto, ze ona o tom ani nevedela a nikdy tam nebola 😒 lebo je to daleko...a zije tam cely zivot a ma to na skok ...ja som bola len na 3 ostrovoch, ale ked nabuduce pocestujeme pojdem urcite zas na ZANTE ...

peggy589
22. jan 2014

@marivka ahoj kde je foteny ten prvy obrazok?Je to prenadherne.....

marivka
22. jan 2014

@peggy589 to je jedna z mini tajných pláži, ktoré poznaju len domáci a volá sa XIGIA beach...to nám poradili gréci, vyslovene vyznačili na mape, lebo nie je tak lahke ju najst 🙂

peggy589
22. jan 2014

@marivka a vieš poradit ktora oblast je tam najkrajšia podla teba?Myslim tym najkrajšia plaž s pozvolnym vstupom,kedže mame male dieta....

marivka
22. jan 2014

@peggy589 no napriklad aj tato xigia beach, z jednej strany ta bledšia voda je hlboky vstup ale hned za tou skalou tá čast je pozvolny vstup do mora cca 50 m...🙂 my sme pochodili zvačša malo dostupne miesta tam, preto, že sme neboli s deturencami ...ale aj tu sa da s detičkami fungovat...my sme tam chodili polovicu pobytu a vzdy sme tam stretli jednu nemecku rodinku s detičkami...pri pohlade na nich, som si vtedy este ako slobodná konecne realne vedela urobit obraz ako vyzerá dovolenka s detmi ...

peggy589
22. jan 2014

@marivka ved na tu dovolenku s dietatom som zvedava aj ja 🙂ešte sme s nim pri mori neboli...

pavlinkaag
22. jan 2014

@marivka ďakujem! potešila si ma. máme v pláne prenajať si auto a prejsť si ostrov. aj toto bolo rozhodujúce pri výbere. dcéra bude mať v lete 9 rokov a zvládla by organizovaný výlet, no syn bude mať v lete 3 a autom si výlet budeme organizovať my... vraj je blízko aj aquapark... prijala by som aj mapu ostrova s vyznačenými miestami, ktoré sa oplatí vidieť. ak by niekto vedel poskytnúť, tak by to bolo super. ďakujem!

marivka
23. jan 2014

@pavlinkaag vylety urcite sami, je to lepsie a lacnejsie... zakynthos je maly ostrov, my sme ho presli za 3 dni cely, a potom sme sa uz len vracali na miesta, ktore si to zaslúžli 🙂 boli sme aj na Navagio - lodou cely den, nic pre mna ale je to tam tak krásne, ze nás tam dokonca zabudli aj s partiou slovakov co sme sa zoznamili, a museli nas na gumenych clnoch zachranovat a opat nalodit 😀 ...urcite budete mat krasnu dovolenku ...ten hotel je velmi pekný, a co som videla na ich webe od čias ked sme boli my tam spravili este detske ihriská navyse...je to v tichej lokalite idealne pre rodinky, ktorých tam bolo neurekom počas našho pobytu ...

horana
23. jan 2014

@pavlinkaag :
Mapu ostrova s vyznacenymi plazami mas napr. tu:
http://www.reckovdetailech.cz/cs/oblasti/zakynt...

plaze si poobzeraj na obrazkoch tu:
http://www.greeka.com/ionian/zakynthos/zakyntho...
je tam zoznam plazi na 3 strany, ktore ta zaujmu zakresli si ich polohu do vytlacenej mapky (napr. aj do tej z odkazu hore, keby nebola u niektrorej jasna poloha, google ju podla nazvu najde aj s gps suradnicami)
urobte si plan aspon par najkrajsich podla popisu sa vam hodiacich obehajte pozicanym autom

najist namety na pekne miesta mozes dalej napr. na tomto fore:
http://www.recko.name/diskuze.php - do vyhladavcieho okna vramci stranky vpis Zakynthos aby ti to spravilo filter len na konkretne diskusie

pavlinkaag
23. jan 2014

@horana Ďakujem, ďakujem, ďakujem...