Chorvátsko - Tučepi

vanessm
16. jún 2013

Ahojte maminky, boli ste niektorá v Tučepi? Ideme po prvýkrát, tak uvítam nejaké info, ďakujem

janinka444
16. jún 2013

My sme boli minulý rok, je tam krásne, ale dosť preľudnené.. 🙂

alami
16. jún 2013

@vanessm Boli sme 2 roky po sebe, veľmi sa nám tam páčilo. Pozdĺž celej pláže ide promenáda, kde sa môžeš pohodlne chodiť s kočíkom, ak treba. Pláž lemujú borovice - prirodzený tieň, dalo sa byť na pláži aj do druhej. Všade sú stánočky s plážovými potrebami, somarinkami, hračkami. Potraviny, lekáreň, kaviarničky, pekárne - s vždy čerstvým pečivom, cukrárničky so zmrzkou.... V centre je prístav odkiaľ chodí loď na ostrov Bol a Brač - denné výlety.Obchod je tam podobný našej jednote, ceny takmer ako doma, zelenina, ovocie v stánkoch o niečo drahšie. Pláž oblázková, príjemné stredné kamienky, na samom kraji je nudapláž. More čistulinké. Hore nad cestou - kúsoček je katolícky kostolík, ak ste veriaci,v sobotu večer a v nedeľu tam bola 10minútová omša 😉 Vo vode nie sú žiadne atrakcie pre deti, žiadne nafukovacie hrady a podobne, ale v centre je park pre deti.
Kde budete bývať? Hoď adresu - či je to časť Kamená, alebo Kraj A či ste nad hlavnou cestou, alebo pod. Ak máš akékoľvek otázky, pýtaj sa 🙂

katkaromi
16. jún 2013

@vanessm aj my sme boli v Tučepi, 2x, a ako vravia žienky je tam krásne. Kľudne by som sa tam vrátila, my ideme tento rok 3xpo sebe k Zadaru, máme tam overený hotelík takže už sa veeľmi tešíme. Ale aj v Tučepi je supiš, pár kilometrov odtiaľ je Makarska-dá sa ísť aj tam poprechádzať, a boli sme aj na spomínanej plavbe na Hvar a Brač, v mori sme videli defíny, no nádhera. Oplatí sa vidieť. A na jednom zo spomínaných, myslím na Hvare sme boli kuknúť aj na údajne najkrajšej pláži Chorvátska. Tu je link: http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www...., takže peknú dovolenku želám 🙂

vanessm
autor
16. jún 2013

@alami Sme v časti Kamena 25 A cesta vám koľko trvala?

vanessm
autor
16. jún 2013

@katkaromi A na tej plavbe ste boli aj s malými deťmi? Bavilo ich to?

vanessm
autor
16. jún 2013

@alami
@katkaromi ďakujem potešili ste ma a ak ste boli bez stravy, dáte nejaký tip, kde naozaj dobre varia?

vanessm
autor
16. jún 2013

@alami A prosím ťa aký je to ten park pre deti, čo tam je?

alami
16. jún 2013

@vanessm to ste v nádhernej časti, môj názor najkrajšia časť Tučepi, tichučká, taká nedotknutá. my sme boli na rozhraní Kraj a Kamena, tam aj končia obchodíky a smerom na Kamenu sú už len kde tu, ale pritom to máte do centra blízko. H´ľadám na google map, ale 25ku som nenašla, máte to nad cestou či priamo na pláži. Ak aj nad cestou, dolu je to kúsok. Ke´d budeš pozerať na more od ubytka, tak vľavo už nie je ´daleko na koniec pláže a tam je taký borovicový les - to je nudapláž. Smerom doprava pri pohľade na more sa dostaneš do centra. Tam sa do noci žije. prístav je vlastne samotné centum, rovno za prístavom je vonkašia reštika a pri nej taký park, preliezky také netypické a tam sa dajú aj požičať za poplatok koníky na jazdenie - také hračkárske ale úžasné boli, pridám fotku. ešte za prístavom môžete ísť promenádou ´dalej a ďalej, cca 45minút až na koniec. Po pravej strane sú ešte jedny preliezky, také klasické. Potom už nič také, len ak chceš omrknúť pekné hotely. Pláž je všade rovnaká, nič iné tam nenájdeš, len tam pri vás je taká mierne iná, mladšie stromčeky, sem tam krásna veľká skala. Ráno sme tam chodievali inhalovať (syn je astmatik) Pri veľkých skalách - kúsok pred nudaplážou je úžasný vzduch za rána.

Najbližšiu pekáreň, klasický obchod aj zmenáreň máš cca 5min cesty od vás smerom do centra. V obchode je všetko, ako u nás v Jednote.

Pred centrom je reštika so sedím na promenáde - krásne fialové závesy tam majú - Mala barka sa volá, tam sme milovali chodiť. Tam sa mlžete najesť 🙂 My sme si varili, syn má dietu, nemôžeme sa stravovať.
Na lo´d sme sa my nevybrali, nemala som odvahu s deťmi, ale keď sa plavila, bol to zážitok sledovať - uvidíš 😀
Cesta nám trvala myslím 12hodín, sme z Ružomberka, takže len po Slovensku dosť.

alami
16. jún 2013

koníky na kolieskach

romanknopp
16. jún 2013

aj my ideme tohto roku sem, tak to vyzerá na pekný dovolenku, len nech nám počasie vyjde a bude paráda....

adka12
16. jún 2013

Najkrajšie miesto v Chorvátsku čo sa pláží týka,a to sme už prešli skoro celé chorvátsko. super výber. krásnu dovolenku 😉

vanessm
autor
16. jún 2013

@alami ďakujem za super popis, tá 25ka na google maps nie je označená, ale je to priamo pri pláži.
@adka12 ďakujem, tešíme sa 🙂

alami
16. jún 2013

@vanessm tak to máš super miesto, lepšie si nemohla mať 🙂 krásnu dovolenku prajem

tretiastvrta
16. jún 2013

Naozaj jedno z najkrajších miest v Chorvátsku, pre nás najkrajšie už cca 6 rokov. Kamienkove pláže, more ako z obrázka, sprchy, obchody, vybavenosť super, restiky, všetko potrebné. 🙂

vanessm
autor
17. jún 2013

@alami ďakujem 🙂

vanessm
autor
17. jún 2013

@alami Práve som to pozerala na googli s pandrlákom a pred naším apartmánom sú ešte tie staré borovice a hned za naším apt sú už tie nové malé nasadené. 🙂

katkaromi
17. jún 2013

@vanessm nie, boli sme tam 2x ale ešte kým sme nemali detičky 🙂 S deťmi teraz už tretí rok ideme do Petrčane-pri Zadare. Je to pre nás trošku bližšie a tiež sa nám tam páči. A na loď sa veru chystáme tento rok s detičkami, myslím žeby boli nadšené, len ja som tehulka, tak mám žalúdok na vode aj bez morskej nemoci :D čo sa týka stravy my sme mali polpenziu v Tučepi, ale je tam veľa reštaurácií takže nie je problém,...

kubisovaanna
19. jún 2013

@katkaromi ahoj aj my sa chystame do chor.a hladam niake pekne ubytko idu s nami jedny oni maju postihnute dieta a chcem sa spytat ako je pri tom zadare?dalo by sa tam aj s vozickom?dakujem

katkaromi
19. jún 2013

@kubisovaanna my ideme do Petrčane-to je cca 10 km od Zadaru, do hotela PINIJA. http://www.hotel-pinija.hr/, máme ho overený, keďže už tretí krát ideme sem, myslím žeby nebol určite žiadny problém ani s vozíčkom, teraz mi napadlo že vlani som tam videla rodinu so synom na vozíčku. Tak skúste kuknúť či by vyhovovalo 😉

kubisovaanna
19. jún 2013

@katkaromi dakujem idem kuknut

halit13
23. jún 2013

@vanessm no vidíš, 🙂 , Tučepi dostali aj tu hviezdičky 😀

zuzuj
24. jún 2013

AHojte baby som rada, že ste tu napisali...budem rada ak mi pošlete do IP aj nejake konkretne ubytko , som skor za apartman ako hotel, kde sa dá aj variť a je tam aspon balkon, či terasa...zakryta...kde by som mohla dať spať malého v kočíku....dakujem....

jurinka1
13. aug 2013

@alami
@halit13
@katkaromi
@alami
@vanessm maminky chcem sa opytat nie je v tucepi moc burlive more,my sme minuly rok boli v duce,omis..ta,bolo pozvolne,ale boli sme sa pozriet aj v tucepi a vlny tam tedaboli riadne,ale to sme sa tam zastavili len cestou z medzugorja,a uz bol vecer..ale buduci rok by sme chceli bud tucepi alebo baska voda,len sa toho mora bojim,ci je vhodne pre male deti...a este
@halit13 dakujem ze si ma varovala pred duce,plaze su tam fakt spinave,len skoda ze som ta neposluchla,dovolenka bola super,len to more nic moc...teda plaze...a ten hotel Donat co si mi odporucala uz nie je pre nas,kedze nas je 5 a tam iba pre 4 clennu rodinu 🙂 tak hladame apartmany 🙂

vanessm
autor
13. aug 2013

@jurinka1 Ahoj, my sme boli v júli a vlny boli parádne, ale až navečer od tej piatej pol šiestej každý deň. Do piatej more úplne kludné 🙂 A je tam nádherne

alami
13. aug 2013

@jurinka1 tak ako píše
@vanessm doobedu úplne pokojné more, okolo obeda sa to začína zbierať - trochu vlnky, stále pohoda a k večeru obrie vlny 😉 boli sme 2 roky po sebe, jún a august, oba razy to bolo tak

jurinka1
14. aug 2013

@vanessm
@alami , mooooc dakujem,vedeli by ste mi hodit link na nejake ubytovanie ???

danculka24
14. aug 2013

@jurinka1 skus tam CK More, pan Delič, chodime cez neho kazdy rok

veronka30
15. aug 2013

mohla by som aj ja poprosiť kontakty na ubytko pre 5 osob,Tučepi je krasne miesto,ale aj dalšie miesta po blizku,my sme boli v Kašteli ,ale tam je more špinave,preto už zhanam kontakty na ubytko na dalši rok v tejto oblasti ako Tučepi,dakujem

martinake
25. aug 2013

@veronka30 ahoj my sme tohto roku boli nedaleko tucepi Promajna. boli sme tam v júli aj v auguste. Super dovolenka, podobná Tučepi, kde sme boli tiez dvakrát a zdá sa mi tam lacnejšie.

ultra
26. aug 2013

Baska voda - Brela - Makarska - Tucepy -Podgora ...... to je vsetko Makarska riviera - s nezamenitelnym koloritom pod majestatnym pohorim Biokovo ktore zabezpecuje stalost pocasia. Bolo som tam uz 6 x a o rok tam pojdem urcite zas.
Ubytko kam chodim v Makarskej - cca 100 metrov od plaze ...cca 50 metrov na promenadu.....cca 50 metrov potraviny.....cca 50 metrov pristav ......cca 100 metrov od centra a pritom v tichom prostredi pretoze za apartmanom je hvezdaren s malickym lesikom. S majitelom sa dohovorite aj po Slovensky (Cesky) - prijemny majitelia - odporucam. Myslim ze na Makarku a blizkost takmer vsetkeho za slusnu cenu

http://www.makarska-apartments.org/