Do Bulharska vlakom

drobcek26l
3. jún 2013

Ahojte. Je tu niekto kto bol alebo plánuje ísť vlakom na dovolenku do Bulharska? Zdá sa mi to skvelý nápad, ale vôbec neviem, kde by sa takáto dovolenka dala zajednať, ako to prebieha a hlavne koľko to stojí. Ak s tým máte skúsenosti, budem rada ak sa o ne podelíte. Pekný deň prajem.

kikaber
3. jún 2013

ahoj. ja som bola vlakom a mozem ti povedat ze uz nikdy 🙂 myslim ze cesta tam aj spat na vysla na 1 osobu okolo 80 e ale nechcem klamat..uplne presne si to nepamatam..mozno to bolo menej 🙂 ..cesta bola dlha..vlak bez klimatizacie...rumunsky colnici..to radsej nekomentujem, 🙂 ale keby som mala 18+ - vela piva, flasu vodky, mnozstvo kamaratov a celu cestu by sme prepili tak v pohode..s dietatom nikdy!!! az ked bude mat 18 🙂 je to narocne

kikaber
3. jún 2013

@drobcek26l ale ak by si aj tak chcela ist..tak nejlepsie urobis ked si zavolas na infolinku zsr..tam ti podaju info, alebo sa pozri na ich stranku a najdes to..len to bude chciet vela trpezlivosti..alebo sa opytaj priamo na vlakovej stanici u kienka..mali by ti vediet podat info...vlak isiel cez trasu kuty..ba...bulgaria 🙂 isiel skoro rano fakt uz o nejakej piatej....a potom sme si zajednali byvanie cez bulhara ...www.diva2007.sk uz som tu o nom pisala..tak ak chces vediet viac info ....nieje prolem, len aby to nevyzeralo ze mu robim reklamu..to len mam pozitivnu skusenost 🙂

sherynkamalinka
3. jún 2013

si sa zblaznila? s takym dietatom do bulharska nikdy. ani vlakom ani autobusom ...
@kikaber ti radi dobre...je to velmi velmi narocne na dospeleho cloveka nie to este pre dieta...inak kamoska sla raz nejakym mikrobusom a cestovala 26 hodin 😀 povedala ze to bol jej najhorsi zivotny zazitol

sv
3. jún 2013

Kolko ma tvoje dieta rokov? Cesta vlakom do Bulharska nie je najpohodlnejsia, ale ak si zajednas lozkovy a mas pri sebe dobru partiu kamaratov alebo rodinu, je to aj zazitok. Je to dlhe, ale kedysi sa cestovalo len vlakom alebo autom a vacsinou len do Bulharska a na hraniciach sa stavalo o moc dlhsie, ale dovolenka bola vzdy uzasna! Ja by som skor povedala, ze ak nemas moc malicke dieta, a ak si do partie, cize ak idete viaceri, chod! Nie kazdy si moze dovolit Kanarske ostrovy🙂🙂 niekedy sa treba divat na veci s otvorenou myslou, nie kazda krajina ma idealnu dopravu, ale maju zas nieco ine. Ak je to jediny sposob akym mozes cestovat, nedaj sa odradit - ked tam dojdete, uzijes si slniecka, mora a vynikajucej stravy. Ved nemas 60 rokov 🙂🙂 Ja by som sla. Ale rozhodnutie je na tebe. Pekny den, Silvia

hradnapani
3. jún 2013

@drobcek26l uprimne, neodporucam... V Budapesti vas prelozia do takeho vlaku, ktory je Balkanom na kolesach ... ak chces zazit casy davno minule, tak mozes skusit, ale s dietatom by som urcite nesla. A trva to strasne dlho... Keby tam isli IC vlaky ako pozname od nas, tak nie je problem... ale nechodia a navyse stoja pri kazdom stlpe.

drobcek26l
autor
3. jún 2013

@kikaber
@sherynkamalinka
@sv
@hradnapani Ďakujem baby. Pýtala som sa iba informatívne, lebo svokrovci to plánovali tak ma to zaujímalo. Ale s dieťaťom by som tam určite nešla. My sme tam boli dva roky dozadu autobusom, keď sme ešte nemali malého a cesta tam nám trvala 36 hodín, lebo sme dlho čakali na hraniciach. my sme to zvládli ale s deťmi si to neviem predstaviť. Ďakujem

verion
3. jún 2013

my sme cestovali k moru do Bulharska 3x vlakom, a katastrofa 😀 raz sme cestovali nejakých 36hodín, lebo sa pokazil vlak, raz sme ostali o polnoci v nejakom Rumunskom meste, kde bolo plno cigánov, nejaký pašeráci, ľudia so zbraňami... a to preto, lebo vlak, ktorý nás mal čakať na prestup nás nečakal lebo ho vypravili skôr a ďalší išiel až ráno 😀 ako celkovo zbožňujem cestovať vlakom, spať vo vlaku atď... ale BG je strašne ďaleko... a to Rumunsko je fakt celé zle...

mimi1234567
13. jún 2013

Tak vlakom uz nikdy, mali sme moznost vyskusat, nahovorili nas kamarati, lacne to nebolo, tak 100 eur na osobu, aj so skupinovou zlavou, vlak so slovenskymi voznami - otrasne, stare, hnusne vozne, bez klimy, ide neskutocne pomaly, katastrofa, a to do BG cestujem vsetkymi prostriedkami - autom, lietadlom, busom, vlak lezadlovy katastrofa. Ako niekto napisal: jedine v alko opojeni s veselou partiou. A inak, listok na vlak do Burgasu si musis kupit 1.11.predchadzajuci rok, potom uz nemas sancu, vsetko vykupia Cesi, vlak ide z Prahy, aj CK vykupuju cele vagony a potom to rozpredavaju. Busom to trva cca 22 hodin, minuly rok sme v Burgase boli po 19 hodinach, prestavky kazde 4 hodiny a cas podaktori fajciari riadne predlzovali, miesto 15 minut hulili 40 min, aj tak sme tam dorazili za 19 hodin, z Burgasu este do hotelov asi hodinku, podla toho, do kolkych stredisk rozvazaju. Autom to date za takych 20 hod so vsetkymi bezpecnostnymi pravidlami a prestavkami, teda cez Srbsko. Vlakom to trvalo nekonecnych 31 hodin miesto 28, a to sa ani nepokazil. Nikdy viac!

pianko
21. júl 2013

No..ja mám síce svoj vek a štandard vo všetkom, ale nerozumiem vám. 🙄

Boli sme vlakom v 2011 a nič lepšie sa nám odvtedy nepodarilo. Boli sme partia, aj s deťmi a bola to paráda! Hanba žsr, že zrušili tento vlak z Košíc! Odvtedy sme boli busom v Kitene a TOTO teda ozaj nikdy viac 😖

Verion stretnúť dnes pašerákov v Rumunsku - nemala si ty len zlý sen???? Poznám RO dôverne a zodpovedne prehlasujem, že nás vďaka tomu, že sú v EU a tlačia do nich peniaze, raz dva obehnú životnou úrovňou..

stanka_s
24. júl 2016

Ahojte, niekto s aktuálnou skúsenosťou? Téma a príspevky sú z r. 2013.

cencula
20. máj 2017

My sme boli minuly rok clakom aj tento rok ideme a v pohode. Ked chces spis, ked chces sedis, lezis, prechadzas sa.

vnika
23. máj 2017

@cencula ahoj, prosim mohla by si mi dat blizsie info o ceste vlakom? Svokor nechce do lietadla a jedina moznost ako ho za nami dostat je vlak. No ked som pozerala na stranke zaleznic, tak mi to 4 prestupy hadzalo na trase bratislava- burgas. Idete tak aj tento rok?