Maldivy s 1,5 ročným dieťatkom - skúsenosti

martina25st
4. jún 2014

s manželom sme dostali svadobnú cestu na Maldivy v case, ked som bola tehotna, nechceli sme riskovat, tak sme to prelozili na neskor. ma niektora z. vas skusenost s dlhym letom, prestupmi, casom travenym na letiskach, pripadne s moznou chorobou dietatka z klimy v lietadle? bola by som vdacna za akekolvek rady, ako to zvladnut, aby to aj pre dcerku bol zazitok a nie utrpenie:( dakujem

jadinka
4. jún 2014

Ahoj, ja síce nemám skúsenosť s takou dlhou cestou, no ja mam tiez 15 mesacného a zatial sme sa neodvažili ist ani do Turecka, povodne sme toto leto planovali..Viem, že je tu vela maminiek, ktoré cestuju aj s mladšími, len ja sa toho nejak ešte bojim, meškania letu a pod..Je to asi individuálne, každý ma iné dieťatko, takže toľko len môj názor 🙂 A ak sa rozhodnete cestovať, prajem vam šťastnu cestu a krásnu dovolenku a potom daj vedieť ako ste to zvládli 🙂

zonjushe
4. jún 2014

@martina25st no to by aj mna zaujimalo..sice nasa ma uz 26 mesiacov, ale chceli by sme ist dalej ako do Europy a vobec neviem, ci je to vhodne pre tak male dieta..

roamers
5. jún 2014

Ahoj, my lietame sem a tam do usa, kazde 3 mesiace, maly ma 21 mesiacov. Prvy krat letel ako 9 mesacny. Let z viedne do londyna 2,5 hod. a potom 6 hod. let do montrealu. Vzhladom na narocnost v montrealy prespavame a az druhy den ideme do us ( byvame 2 hodky od montrealu).
Pravda je taka, cim je dieta mensie, tym je to menej narocne. Vyberaj si prelety hlavne v case ked babo spinka. Tz. My letime z viedne o 14 a to je cas, ked maleho ukladam aj doma spat. Vyberaj si airolinky, ktore su na male deti pripravene. My lietame british, na letisku maju lounge pre deti, v lietadle postielky a sedacky. Do lietadla ideme ako prvy. Pri vzlietnuti a pristavani daj babu pit mliecko kvoli tlaku. Ak ho chces trosku ukludnit, fenistilove kvapky. Treba vela zabavky, knizky, rozpravky a pesnicky na tablete ci tel., oblubene hracky. Do 2 rokov su deti zdarma, ale ak mozes, radsej mu zaplat sedadlo. Preletu zdar!!!

roamers
5. jún 2014

Btw. Dieta bude z toho nadsene, to sa neboj 😁, tam ide hlavne aby si to ty zvladla bez ujmy 😁😁.

martina25st
autor
5. jún 2014

dakujem vam 🙂 mam z toho strach, mame ist az v novembri a uz teraz mi to neda spavat. chceli sme to este posunut, len cestovka by si uctovala dost vysoky poplatok, kedze sme to uz raz odlozili a je pravda, ze cim mensie dieta, tym asi mensie problemy... roamers- dakujem za tipy v lietadle ;)

lennicka
5. jún 2014

no my sme tiez cestovali s malou na lyzovacku do salt lake, takze tych prestupov bolo viac a casovy posun 8 hodin. Avsak akoje tu uz spomenute, dieta malo 5 mesiacov a pri navrate 6 mesiacov, takze problem nebol absolutne ziadny. Ked bola nervozna, dala som ju do nosica a prechadzala som sa v lietadle. Akurat v ramci vnutrostatnych letov, z ktorych jeden trval 6 hodin a bol uplne plny, nebol priestor ani na prechadzanie, ani na nic ine. Kazdopadne, my tiez planujeme pravidelnu navstevu USA, aj dovolenky... a myslim, ze ak k tomu pristupujes "v pohode" bude to dobre.... a ked budete na dietatko dvaja, tak sa to da zvladnut. 🙂

velkamama7
5. jún 2014

my sme boli na maledivach, ja by som nedoporučovala ísť s deťmi. Let v pohode sa dá vydržať, ale transport na ostrovy sú hydroplánmi (povinná výbava štuple do uší). Je tam neskutočne teplo. V rezorte, v ktorom sme boli my (Ari atol), okrem bazéna neboli absolútne nič pre deti. Takže neviem si predstaviť, ako stráviť týždeň na tak malom ostrove s dieťaťom. Okrem toho sme sa museli transportovať po ostrove na bicykloch. A leteli sme priamo z Viedne, takže sme neprestupovali.

tenerifka
5. jún 2014

@martina25st na upokojenie ti poviem, ze na Maledivoch som videla aj ovela mensie deti a boli uplne v pohode, a boli to europske deti, takze tiez museli letiet dlhu cestu. Tak nadherne teple more a podnebie inde nenajdes, snad len v Polynezii, ale tam trva let raz tolko.Su ostrovy(vacsinou v atolone Male norte), kde sa da presunut aj lodou, ale hydroplan bol OK, skor by som prihliadla na to, aby bol ostrov mensi, zabudni na Kuredu ci Meeru (tie velke ostrovy su sice ovela lacnejsie, ale vraj ani nemas pocit, ze si na Maledivoch), rezort treba viac ako 4 hviezdy a budete sa citit ako v raji, pre mna boli maledivske dovolenky najkrajsie v mojom zivote, urcite tam pojdem znovu

niki101988
5. jún 2014

@martina25st Ahoj máme podobný problém len ja neriešim dcéru tá lietanie miluje ale mojho 43 ročného chlapa takmer. My nejdeme na Maldivy ale na Seychely a on už teraz pri slove Seychely má triašku, ale prežil let do Thajska, prežil očkovanie tak toto musí zvládnuť 😀
Je pravda, že Maldivy deťom nie sú veľmi uspôsobené čo sa týka vybavenia a programov ale my sme dcéru vedeli zabaviť aj bez nejakých špeci hotelových baby friendly a pod., ona je dosť ukecaná tak jej stačilo, že si našla niekoho kto sa s ňou bavil 😎

sandy84
5. jún 2014

Čo sa týka rezortu, nebudeš mať žiaden problém. Horšie to bude s cestou

luciaalex
6. jún 2014

neboj sa. moje dietatko letelo ako 11 mesacne. my sme isli priamo z viedne, skus sa spytat na takuto moznost. aj nam ck najprv ponukli prestup (a cakanie na letisku) v dubaji, ale to sme nechceli, austrian tam lieta niekolko krat do tyzdna a v cene letenky to spravilo mozno 40 eur. to stoji za to pohodlie. vecer o deviatej vo viedni nasadnes, das si veceru, zaspis a rano o siestej (u nich uz bude 11 doobeda) si tam. my sme mali lokalny transfer lietadlom, nie hydroplanom, takze to uvidis tam. netrap sa tes sa. taku krasnu plaz a podmorsky svet neuvidis len tak hocikde. pokial ide o programy pre deti, pre vas to myslim este nie je aktualne, aj tak tam slnko zapada skor, takze date malu spat a budete si uzivat svadobnu cestu 😀

cigaretka5
11. aug 2015

baby ktory maledivsky ostrov doporucuje?

tenerifka
11. aug 2015

@cigaretka5 Zalezi na tvojom rozpocte, na tyzden ta moze vyjst od 1500 do 30 000 eur na osobu....

Pozri si katalogy, vyber nejake ostrovy podla tvojej predstavy a napis ich sem, nejake poznam osobne a na nejakych boli znami, vela z nich mam aj "prestudovanych" a viem slabe aj silne miesta toho ktoreho ostrova.
Mysli na to, ze cim lacnejsi ostrov a blizsie k Male, tym vacsi predpoklad, ze tam budu Rusi, Cinania, co sa odrazi na tvojom celkovom zazitku z dovolenky

cigaretka5
11. aug 2015

@tenerifka haakura island.
osobne mi Rusi dost nevadia, kedze mam svokru priamo z Moskvy

cigaretka5
11. aug 2015

@tenerifka este otazocka. Pocasie v decembri?

blackcrystal
11. aug 2015

@cigaretka5 teplo, cca 26-30st urcite. Vacsinu casu by malo byt slnecno, no priprav sa aj na variantu, ze bude uprsano a burky. Avsak ked prsi, tak rychlo vyjde opat slnko a ocean byva napriek tomu pokojny. Pocasie sa tam rychlo meni, no teplo je stale.

tenerifka
11. aug 2015

@cigaretka5 Na zaciatku decembra moze prsat, koncom by uz nemalo....
Nam zaciatkom decembra prsalo den a pol z celej dovolenky. Horuco je ale po cely rok vo dne v noci rovnako.

Rezort co si uviedla(ak mas na mysli Hakuraa Huraa), ma svoje plusy a minusy (bola som na vedlajsom Medhufushi).
Je dost daleko od Male(co je dobre, cesta cca 40 minut), takze tam je klud,nijake premavanie lodi hore-dole, obcas pocut nejaky hydroplan(na ostrov sa leti hydroplanom, co je zazitok sam o sebe).Je to hotel skor pre dospelych, lebo vacsina ubytovania je v OW bungalovoch a tam deti do 12 rokov spravidla neubytuju.
Nevyhoda je, ze nema vlastny reef na snorchlovanie, ale urcite robia zadarmo vylety lodou.
Takisto pri velkom pocte OW je vyhhlad z jednej strany plaze na more limitovany

tenerifka
11. aug 2015

@cigaretka5 kazdopadne, ak to bude tvoja prva cesta na Maldivy( a vyhnes sa lacnym 3* rezortom), budes unesena v kazdom rezorte, uchvati ta hned na zaciatku to ticho a pokoj, a taka zvlastna vona co sala z piesku a kokosov. Ale ak ma rezort svoj reef, je to velke plus

danielle799
11. aug 2015

@martina25st Overte si ci tam moze ist male babo...ja som bola na Maldivach..cesta je narocna velmi...boli sme na ostrove Kuramathi..deti do 7 rokov nemohli ist...cestuje sa na ostrov hydroplanom...a ten nas vysadil v oceane na takej plti a prisla po nas lod...pre deti nevhodna cesta a z bezpecnostnych dovodov deti ani neberu.

tenerifka
11. aug 2015

@danielle799 Niektore ostrovy neubytuvaju deti kvoli tomu, aby zabezpecili ostatnym klientom klud, nie kvoli hydroplanu a plataforme. My sme na takej uprostred mora na inom ostrove vystupovali s detmi, a dalsich xyz ludi....dokonca tam bolo aj trojmesacne babo

danielle799
11. aug 2015

@tenerifka je to dost mozne...neviem ako to je v inych rezortoch..v kazdom pripade uzasne to tam bolo.

tenerifka
11. aug 2015

@danielle799 Suhlasim, jednoznacne top dovolenka

cigaretka5
12. aug 2015

takze baby kedy a ktory ostrov s dvomi detmi doporucate , chcem aspon 4 hviezdy all incl

tenerifka
12. aug 2015

Lilly beach, ale je z tych cenovo drahsich, je tam-ak sa nemylim-aj animacie pre deti, co na Maldivoch nie je bezne

tenerifka
12. aug 2015

@cigaretka5 poslala som ti ip.
Najprv zadaj do vyhladavaca 2 dospeli+ 2 deti, ci ti to nieco vyhodi, ak nie, skus len 2 dospeli....velakrat napr.5*rezort ponuka ubytovanie 2+2 v jednej izbe, ale cenovo uplne nad oblaky, a 2 samostatne BW vyjdu v inom rezorte ovela lacnejsie

babenka1984
9. jan 2017

Vidim, ze ste tu riesili pred rokom to co ja teraz.Prosim ak mate skusenost,poslite mi tip na banyfriendly hotel na maldivoch.Chceme ist s 8mesacnym babetkom. dakujem

martina642
17. feb 2017

my sme boli pred 8 rokmi na Kuredu a o pár dní letíme na Adaaran Select Hud. tentoraz už aj s 8 ročnou dcérou.. lietame s ňou od 10 mesiacov,a v živote nebol problém.. najdôležitejšie je aby človek bral už aj ten presun a cestu od začiatku ako dovolenku a bol v kľude.. inak to znechutí aj tým deťom. lietame daleké trasy ,USA a vždy sa priam teší na cestu,berieme hry,omaľovánky, tablet a robíme si zábavu.. nechcem tvrdiť že ked je unavená tak si aj nepoplače,ked ju budím že sa presúvame,ale to sa dá všetko zvládnuť.. hlavne si nerobte hlavu že cestovať s deťmi sa snád nesmie a je to zakázané,lebo už aj s takým som sa stretla,že ked sa narodí ľudom dieťa,život prestal a max. 20 km od domu max. autom sa ide .. 🙂 🙂

andrejko2019
21. okt 2023

Maledivy v januari,poprosim kto tam bol okolo polovice januara, ake bolo počasie?Da sa tam isť so 4,5 ročným dieťaťom?Ďakujem.

martina642
22. okt 2023

je to sezóna čiže počasie bude pekné.. my ideme v máji po 6. krát a zakaždým asi 1 krát pršalo, aj ked sme boli v top sezone vo februári aj ked sme boli už trochu mimo sezóny v máji.. ale to je hodinková záležitosť, žiadne celodňové pršanie. pre deti je to raj, za mňa najlepšia dovolenka pre deti 🙂 ja odporúčam všetkými 60-timi prstami čo doma máme 😂 my už inde ani nechceme ísť, lebo to je záruka všetkého, pokiaľ sa ide do rezortu, mimo rezort nemám skúsenosť

andrejko2019
22. okt 2023

@martina642 Ďakujem veľmi pekne za výstižnú odpoveď.Tak teda vyskúšam aj ja😊.