Systém hotelového ubytovania v Európe - Nemecko, Rakúsko

sisaka
18. máj 2014

Mohol by mi, prosim, niekto vysvetlit system hoteloveho ubytovania v Europe. Snazim sa rezervovat hotel v Nemecku a pravdepodobne aj Rakusku som z toho uplny blbec. Vacsina izieb je len pre 2 dospelych - netusim, co tento pojem v Europe znamena. Mozem tam stale dat aj deti? Ak ano, do kolkych rokov? Ak je izba pre 3 osoby, mozem tam dat este 4. osobu, ak ide o dieta? Fakt som z toho jelen. Naposledy som bola v Europe v hoteli ked som este deti nemala, takze taketo dilemy som neriesila. Vopred dakujem za akekolvek info.

tenerifka
18. máj 2014

@sisaka To zalezi od konkretneho hotela, stranky cez ktoru rezervujes a od veku deti. Vacsinou hotely akceptuju dieta do 12 rokov na pristelke, niektore hotely 2 deti do 12 rokov. Viem, ze je problem rezervovat cez niektore internetove portaly izbu pre dospelych s detmi. Napis trosku konkretnejsie, o co sa jedna

sisaka
autor
18. máj 2014

@tenerifka ideme 2 dospeli, 1x 15 rokov, 1x 6 rokov. Neviem, ci mam vyslovene pozerat len nejake rodinne izby, zda sa, ze tak sa to vola, je ich strasne malo, alebo mozem pozerat 2 postelove s pristelkou, s tym, ze 6 rocny sa vyspi s nami na posteli ... alebo mam pozerat na dve izby, pre dve osoby, ale to potom zase neviem, ci mam toho 6 rocneho ratat ako dospelu osobu. No chaos, som netusila, ze je to v Europe take komplikovane ....

sisaka
autor
18. máj 2014

@sisaka ta pristelka mi usla, takze 15 rocnu nemozem dat na pristelku ....

tenerifka
18. máj 2014

@sisaka ked je len jedno 15-rocne dieta(alebo aj dospela osoba), mozno ano(zalezi od konkretneho hotela). Napriklad v Madride sa ubytuvame v hoteli,kde mame 2 extra postele pre 2 deti(jedna mala uz 13 rokov), ale takych hotelov je malo. Cez koho rezervujes?

abbey1
18. máj 2014

@sisaka V niektorých hoteloch akceptujú aj dospelú osobu na prístelke. Takže naozaj to záleží od konkrétneho hotela. Najlepšie pochodíš, ak si vytypuješ hotel a napíšeš im tam priamo email. Oni reagujú zvyčajne veľmi rýchlo a budeš mať istotu. Aj niektoré booking internetové portály hneď vyžadujú konkretizovať vek osôb a tak ti ponúknu konkrétne hotely aj s typmi izieb.

sisaka
autor
18. máj 2014

@tenerifka este neviem, cez koho budem, zatial len pozeram cez tripadvisor a vyhadzuje mi tam rozne portaly, asi cez nieco americke/kanadske, kedze mi to pekne pise v kanadskych dolaroch a nemusim preratavat ...

sisaka
autor
18. máj 2014

@abbey1
@tenerifka diky baby, tak budem vychadzat z toho, ze standard je izba pre 2 osoby, kde sa to este komplikuje, kedze mozu byt postele oddelene, alebo spolu a niektore mozu mat pristelok, ale tam moze byt vekove obmedzenie a niektore hotely, ako som si vsimla maju rodinne izby, co uz standard nie je, ale tych je malo .... 😝
A este mam moznost poslat email hotelu a zistit, co mozu pre mna urobit ....

sisaka
autor
18. máj 2014

este mam otazocku, cez aky europsky portal zvyknete bookovat vy? Idealne by bolo keby sa tam zadaval vek a pocet osob, aby mi to vyhadzovalo len relevantne ponuky. Este raz diky

horana
18. máj 2014

My chodievame casto cez booking.com a tam je prense urcene deti a ich vek a vsetko, to cez aky portal skusas ze si z toho jelen? Na dobrom portali to musi byt hned jasne vidno.

zita19
18. máj 2014

@sisaka Vyber si hotel. Napis im mail (mavaju kontakt na webe) so svojimi poziadavkami aj datumom, na kedy chces noclah. Vyhnes sa peripetiam s informacnymi systemami. Zarezervuju ti izbu a urcite sa ti budu snazit vyhoviet vo vsetkom, lebo maju zakaznika priamo na udici. Nikde nie je napisane, ze hotely bookuju len cez portall.

bubelko
18. máj 2014

@sisaka robim tak, ako pise @zita19 . najdem na booking.com hotel, kam chcem ist. potom tam zavolam alebo poslem mail - mali sme tento problem pred nedavnom, ze sme sli lyzovat na vikedn, boli sme 3 dospeli a dve male deti a cez net nam to hadzalo furt 2 apartmany, a pritom nam fakt stacil jeden, kedze sme mali so sebou cestovnu postielku 😉 stacilo zavolat a bolo po probleme 😉

sisaka
autor
18. máj 2014

@horana diky za tip, take nieco som potrebovala, kde dam pocet ludi a vek deti

sisaka
autor
18. máj 2014

@bubelko no asi tak, ze niekedy ta ten portal jednoducho nepusti. Dufala som, ze nie je potrebny hned nejaky rodinny apartman, ktore ako tak pozeram nie su v kazdom hoteli a ak su maju ich len par .... Ja to potrebujem fakt len na jednu noc, takze nepotrebujem ani obrovske priestory ani nic podobne, uvidim cenovo, co sa mi viac oplati, , ci nejaky rodinny apartman alebo potom v nejakom lacnejsom hoteli 2 izby ...

abbey1
18. máj 2014

@sisaka Aj my väčšinou booking.com. dobre skúsenosti, ale pre istotu píšem mail priamo hotelu.

bubelko
18. máj 2014

@sisaka najlepsie je fakt zavolat alebo napisat - oni ti povedia, ci je to mozne alebo nie. u nas to vtedy bolo mozne - povedali, samozrejme, nebudeme predsa kvoli 2r bookovat celu izbu 😉

tenerifka
18. máj 2014

@sisaka objednavam cez Neckerman reisen, TUI alebo FTI, najlepsie to pozries priamo na stranke Settour.sk(tam su zhrnute vsetky nemecke aj rakuske cestovky). Cez booking je to az smiesne predrazene, velakrat porovnavam a je tam aj 25-30% rozdiel. Ako inspiracia na prezretie hotelov je to ale fajn....

ichbinich
19. máj 2014

Este je aj hotels.com
Zvycajne pri rezervovani cez booking.com sice zadas kreditku, ale to je iba ako pre zicher a platis potom az v hoteli. Ale ak je to nestornovatelna izba, tak to stiahnu hned.
Pri rezervacii cez hotels.com to zvycajne stiahnu z kreditky hned. Ale to neplati vzdy, to si urci asi kazdy hotel zvlast.

Ale casto je to na tych portaloch divne pisane. Naposledy sme hladali hotel v Berline, na portali to bolo krypticky pisane, ze kolko teda za deti, tak sme pozreli na stranke hotela. A to stalo presne tolko isto, a bolo jasne, ze deti su zadarmo 😉 Tak sme si to rezervovali priamo cez stranku hotela.

Inak najma v Taliansku hotely rezervujeme cez jeden z tych dvoch portalov, bez problemov. Raz nam v jednom povedali, ze staci prist, ze oni nam daju tu internetovu cenu priamo (uz sme tam spali asi 4 krat).

sisaka
autor
22. máj 2014

@tenerifka
@abbey1
@bubelko
@ichbinich
zienky, este mam jednu otazku. Docitala som sa, ze na Slovensku je nieco ako povinna vybava auta - reflexna vesta, trojuholnik, nejaka specialna autolekarnicka.... Predpokladam, ze nic take nebude v aute z nemeckej pozicovne. Dokupili ste si tieto veci, koli cestam na SLovensko? ALebo to nie je potrebne. Trosku sa obavam, zeby nas mohli koli tomu pokutovat, neviem, ci prihliadaju na zahranicne auta ... Mate skusenosti?
Diky moc za odpovede

rencakm
22. máj 2014

@sisaka Ja casto tu ked ideme rezervujem cez booking a do zadania nedavam,ze mam so sebou dieta,uvediem,iba nas dospelych a potom,ked si vyberiem hotel,tak dole su podmienky ubytovania pre deti a prip. dalsej osoby,co ide s vami. Aj teraz sme boli, rezervovala som len pre 3 osoby a mala bola s nami,a kedze je jedno dieta zdarma,ziadny problem. A pozri si,ake typy izieb maju volne,podla toho si vyber.

yanni
22. máj 2014

@sisaka my bukujeme hotely len a len cez booking.com. A bokujeme vela, takze info z prvej ruky. Tam sa da separovat, zadas aj vek deti a vyhodi ti to ponuky. My sme napr. bukovali na jun v Dresden, dvaja dospelaci, tri deti (4,6,7), vyhodilo nam to vselico. Aj pristelky su bezne. Ale my zasadne bukujeme vzdy dve izby v hotely alebo apartman s viacerymi izbami. Teraz mame dospelaci jednu izbu (Doppelzimmer=cize 1-2 osoby) a deti maju tiez Doppelzimmer ale budu spat vsetci traja v jednej velkej (doppel) posteli. Takto to robime bezne. Ked budu väcsi a nebudu spavat po hoteloch v jednej posteli, tak budeme bukovat uz len apartmany alebo suits s viacerymi izbami.

yanni
22. máj 2014

@sisaka neprihliadaju, mozte dostat pokutu. Ich zial nezaujima, ze ci nemecke alebo timbuktske auto. Radsej sa spytajte v pozicovni, co vsetko je vo vybave. Ale normalne aj v nemeckych autach je vsetko. Akurat neviem ci vesta. Tak my jazdime na SK na nasom nemeckom a uz pri kupe bola lekarnicka (taka oranzova, taka je aj na SK), trojuholnik,vesty musia byt pre cele osadenstvo, tie sme si dokupili. Inak zatial nebol problem. Len nezabudnite celu jazdu svietit. Ale najnovsie auta uz su tak vybavene, ze denne svetla sa zapnu pri nastartovani motora. Ale o tom by som sa tiez najskor presvedcila aby ste nemali problemy.

yanni
22. máj 2014

@ichbinich presne ako vravis. Booking.com je vyborny, my mame obehany uz kus sveta, bukujeme vsetko extra, kedze muz vela aj sluzobne lieta a ma Meilen, tak sa vzdy snazime ich nejak spotrebovat. To s tou kreditkou je pravda, platis az na recepcii. Taliansko ale aj francuzsko je v tomto super, bukujes na nete a kolkokrat sa nam stalo, ze pri plateni v hoteli, nam este aj menej zaratali ;-D Aj teraz cez Velku Noc sme boli v Milane, tak som normalne okale vyvalovala, ze mali nejaku akciu, jednu noc zdarma, tak sme platili ovela menej. Aj Emiraty bez problemov, v marci sa nam stalo, ze nam dali inu izbu ako sme bukovali, ale nebol problem, hned nam vymenili. A este sme dokonca dostali väcsiu za rovnaku cenu. No ale zase v 5hviezdickovom hoteli a za tu cenu by sa aj patrilo 😕

cicimon
22. máj 2014

@sisaka kde chcete spat? My ked spimw v rak alebo nem hladame vacsinou dve oddelene izby nech deti deti spia zvlast... vacsinou v okoli mnichova alebo innsbrucku

bubelko
22. máj 2014

@sisaka musis mat. ja som kvoli tomu dokupovala do mojho auta. vesty mam sice len dve, ale dokupim najblizsie. inak naposledy, ked ma kontrolovali svk policajti, tak im stacilo ukazat sui technicky a sui vodicsky a boli tak pretazeni informaciami, ze ma hned aj poslali dalej.😉
inak trojuholnik je v zakladnej vybave auta - ten by si mala mat aj v nemecku 🙂 ja som ho mala teraz v novom pod sedadlom. na starom v kufri pri nahradnom kolese 😉

sisaka
autor
22. máj 2014

@yanni tak to ma potesilo, ze je nadej, ze tam bude aspon ten trojuholnik. a dokonca mozno aj lekarnicka. A diky za pripomenutie tych svetiel. Tu v Kanade sa automaticky zasvecuju pri nastartovani, takze by nas to asi ani nenapadlo. Na tie vesty sa budeme musiet vykaslat - nemienim minat prachy na take blbosti. Muz robi v stavebnictve, tak nejaku ma kdesi hodenu, tak asi zoberieme jednu (ak ju najde) a budeme dufat, ze bude stacit. A to som este zistila, ze do Rakuska potrebuje international driving permit! Boze, cim viac citam, tym je to komplikovanejsie .....

sisaka
autor
22. máj 2014

@bubelko diky za info. Ten trojuholnik sa ako vola po nemecky? Asi sa rovno spytam v pozicovni, kde to je schovane, nech mam predstavu, kde hladat v pripade nudze. No a tie vesty, ako som uz pisala, cert to ber, v najhorsom bude pokuta. Ako to teraz funguje na Sk, nevies, ci sa musi platit hned na mieste? Dufam, ze budu mat chaos aj z tych nemeckych papierov. Ja teda urcite. Nemcina mi nikdy moc nesla a medzi casom som ju uz uplne vypustila z hlavy 😝

sisaka
autor
22. máj 2014

@cicimon kde? zatial neviem, bude zalezat od viacero faktorov a od toho, co sa rozhodneme po ceste na Sk vidiet.

yanni
22. máj 2014

@sisaka trojuholnik sa povie Warndreieck

bubelko
22. máj 2014

@sisaka tak ci sa musi platit hned na mieste netusim. naposledy som na svk platila pokutu ako 19rocna za rychlost a dostala som sek 😀

este k tym vestam - tie si zaobstaraj, tie potrebujes aj v rakusku, aj v nemecku, aj na svk - v podstate v celej europe. a hlavne, ak sa vam po ceste nieco stane, tak bez vesty na dialnici je to samovrazda 😉

yanni
22. máj 2014

@sisaka Warndreieck a Verbandskasten je v DE povinna vybava. Vesta, koleso atd. v DE nie ale na SK ano. No a ak mate kanadske vodicaky tak ti treba medzinarodny vybavit. Ja mam nemecky, cize EU, ale vo svete mi je tiez na prd. V Dubaji nam nechceli prenajat auto, ze len na medzinarodny. Este ze muz, kedze robi v Saudskej Arabii, ma tu ich Driving Licence, tak na tu mu prenajali. Tu uz Emiraty akceptovali.