Kupujete rovnaké hračky pre dvojčatá?

gemini2
2. dec 2011

Kupujete pre svoje dvojicky stale rovnake hracky? Blizia sa vianoce a ja rozmyslam, ci kupit rovnake hracky alebo odlysne...Doteraz sme kupovali ine ale dost sa na nich zacinaju bit. Ako to riesite vy?

zuzana76
2. dec 2011

ja by som kupovala odlisne hracky, ja sice nemam dvojcata, ale mam 2 chlapcov a tiez co ma jeden chce aj druhy, ale uz sa starsi uci, ze musi aj pozicat hracky, mladsi ma rok aj 4 mesiace, zatial nevie co je pozicat. zamerne kupujeme odlisne hracky, naco mat doma rovnake a aj mladsiemu kupujeme take, co vieme,ze nebude len pre neho, napr lego, ze to bude chciet aj starsi syn, takze si to bude musiet pozicat od mladsieho a na oplatku bude musiet pozicat aj on nieco mladsiemu.

titkovamiriam
2. dec 2011

niesom z dvojciat,ani nemam dvojciatka.so sestrou sme 2r.od seba a roky sme dostavali rovnake hracky a ja som urcite obdobie rovnake kupovala synom...aby sme sa a aby sa nehadali o hracky 😉 samozrejme nie napriklad hry ,knihy a stavebnice-ale my ako sestry babiky,kocik..a ja synom auta,plysakov ...samozrejme casom sa vykrystalizuju zaujmi a boli darceky podla nich 😉
takze urcite by som tvojim kupila rovnako 9-15m tazko vysvetliš požiciavanie 🙂

beba227
31. aug 2012

j amám dvojičky chlapec a dievča čiže majú rozdielne hračky 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankako
31. aug 2012

Moja sestra kupuje všetko rovnaké pre baby dvojičky,lebo tiež dochádzalo ku konfliktom 🙂

huxy
31. aug 2012

no ťažko mne radiť,keďže nemám dvojičky.no ale vidím napr.aj medzi mojou dcérou a neterou,že keď jedna niečo dostane /hlave keď dostane moja/ a tá druhá to chce vždy tiež,hoci i také niečo,s čím sa dlho nezabaví alebo pre ňu je to už len hlúposť /keďže je medzi nimi vekový rozdiel 3,5 roka/.
ja osobne by som to riešila tak,že nie úplne rovnaké,ale veľmi podobné.neviem,čo konkrétne budeš chcieť kupovať,ale poviem príklad ak nejakú stavebnicu,tak určite majú napr.aj z jednej značky viac druhov,v približných cenách.tak by som kúpila 2 rozdielne.alebo napr.odrážadlá /napr.motorky/,tak by som kúpila možno rovnaký druh ale iné farby /väčšinou majú rôzne farebné prevedenia/.

juliagregor
31. aug 2012

rozne...
dostanu napr. ale obidvaja vlaciky, auta a podobne... l tematika zostane rovnaka ale farby rozne...
knizky...

a bit sa budu aj ked su rovnake 😎

inak zaujimava otazka daj aj do maminek 😉

moncikg
5. dec 2012

kupujem po dvoch trocha rozdielnych, ale im to striedam...mam napr.dve hracie deky, vymienaju sa pri nich, vsetko po dve, ale s nejakou odlisnostou...min. vo farbe je rozdiel

renab
5. dec 2012

moja rodina to "vyšperkovala" teda na môj vkus naozaj do krajnosti, čo sa týka hračiek pre jej dvojičky. napr. minulý rok som kúpila jej deťom pod stromček lego duplo - domček a po Štedrom dni mi bolo oznámené, že oni majú deti dve. takže to ma naozaj dostalo. a to nie je len stavebnica, s ktorou sa deti môžu naozaj hrať spolu (mali v tom období už dosť rokov), ale aj knižky a skrátka všetko. ja by som rovnaké hračky deťom nekupovala. vidí sa mi to zbytočné.

hori
5. dec 2012

dvojmo, ale nie celkom rovnako, aby si kazda poznali to svoje... teda dve babiky, dva kociariky, dve kabelky... ale len podobne, nie celkom rovnake...

astika
5. dec 2012

tak moje dvojicky- chlapec a dievca- maju uz dnes 10 rokov, ale doteraz si zavidia este aj pomer zemiakov na tanieri 🙂 , takze odmalicka sme kupovali vsetko dvojmo, rozdielna velkost a farba moze byt.Dospeli sme do stadia, kedy aj meniny oslavuju 2x do roka- teda ked ma jeden, aj druhy ziada darcek, aspon mini. Ozaj a na Vianoce ratame pocet balickov- hodnota nemusi byt rovnaka, tomu este nerozumeju-ale pocet darcekov musi sediet 🙂

polyana
5. dec 2012

Ja mám 5 ročných chlapcov, ale už druhé vianoce kupujeme rozdielne hračky. Teda oni nám pekne povedia, alebo ukážu v nejakom katalogu čo by im mal Ježiško doniesť. A vždy si každý z nich vyberie niečo iné. A je to dobré,lebo sa nám nekopia doma dvojmo tie iste vecí a učíme sa ich pekne si požičiavať. 🙂 Samozrejme bicykle, kolobežky a pod. tak to máme dvojmo 😉

yennn
5. dec 2012

Moje krstniatka mali tuším do 3r rovnaké hračky, no potom sa začali zaujmovo veľmi odlišovať takže im kupujeme už druhy rok iné. Samozrejme že oblecko a ostatné veci dvojmo ...

bobika492009
18. jan 2013

😵

e_z
28. feb 2013

Niektore sme mali dvojmo - napr. motorky, cykloodrazadla, ale vacsinou rozdielne. Nieco maju spolocne a niektore su ich vlastne a tym padom na kazdy typ su ine "pravidla".
Ak sa s niecim niekto hral a chcel to aj druhy, tak v roznom veku to fungovalo inak - v zasade islo o vypytanie si, vymenu za inu, dohodu, ze kedy sa s nou dohra - forma bola podla veku a velkost mojho zasahu tiez. Ked doslo ku konfliktom, tak sme riesili.
Deti neutrpeli ujmu len preto, ze nemal kazdy vzdy a vsade rovnako alebo preto, ze nedostal hned to, co prave chcel. Kazdy mal tolko, co potreboval a co ho viac zaujimalo, obcas si trebalo pockat. A ja som to prezila tiez🙂

ficekmarc
30. mar 2013

nam sa osvedcilo kupovat rovnake hracky, maximalne rozdiel vo farbe - modra a zelena. inak bol problem, ze obaja chceli tu istu hracku, alebo motorku, alebo furik 😉). horsie je to pri knizkach, tam sme zatial nekupovali dve rovnake, skor velkost aby bola rovnaka a v kazdej je ina rozpravka, akurat je blbe, ked sa obidvom paci iba jedna rozpravka ☹

cavert
6. nov 2013

Neskusali ste im kupovat spolocnu hracku kde by sa museli navzajom doplnat? Nieco tvorive ako stavebnicu alebo nieco podobne?
Nam ked sa narodila malinka, kupovali sme jej hracky v internetovom obchdode www.tvorive-hracky.sk ktorý sa venuje predaju špecifických hračiek podporujúcich kreativitu, motoriku a všestranný harmonický vývoj deti. zameriavaju sa hlavne na drevene, vedecke a technicke hracky

anvg
28. jan 2014

ja mam chlapcov dvojčatá a kupujeme im rovnaké hračky a zatial sú spokojní 😉

mata2
25. máj 2021

Ked boli mensi tak vsetko dvojmo, teraz uz kazdemu podla jeho zaujmov..