Môžu sa pritrafiť dvojičky?

miriam1234
28. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat na vas nazor. Moja mamina ma sestru dvojicku a manzelova mamina tiez, kazdy nam hovori ze je tam velka sanca na dvojicky, myslite? Nemate niektora podobnu skusenost? Dakujem 🙂

kattrin5
28. jan 2013

Ahoj ja mam najlepsiu kamosku ktorej mama je z dvojiciek a kamoska ma tiez dvojicky ale bohuzial jedno dietatko postihnute ma dcerky lenku a danku a lenka ma mozgovu obrnu☹ vraj dvojicky byvaju dane genetikou takze je dost mozne ze aj ty budes mat dvojicky

jania023
28. jan 2013

@miriam1234 To je velmi relevantne zavisi ci to su dvojicky jednovajecne alebo dvojvajecne..dvojvajecne mozes mat aj ked v rodine nemate dvojky a jednovajecne su vecsinou danne geneticky

margarita
28. jan 2013

moja stara mama z maminej strany aj moj otec su z jednovajecnych dvojcat, a nam sa zatial nepritrafili 🙂
kamoskin muz je tiez z dvojciat, ale oni dvojcata nemaju....podla mna je tam mozno vyssia pravdepodobnost, ale nie je to automaticky, ze aj Ty musis mat.

ikke
28. jan 2013

@jania023 dvojvajecne su dane geneticky (zene sa pri ovulacii uvolnuju naraz dve vajicka), jednovajecne je nahoda-hra-"omyl" prirody 😉
cize - pritrafit dvojicky sa mozu naozaj uplne hocikomu, no ano, @miriam1234 , vy mate zrejme vyssiu pravdepodobnost nez ine pary

zuzulica
29. jan 2013

@miriam1234 Niekde som čítala, že je to obgeneráciu, takže možno vaše deti budú mať dvojičky. My v rodine nemáme vôbec, ani zo stého kolena a tiež sme skoro čakali dve, ale kedže viacpočetné tehotenstvo ako som čítala je tak trocha proti prírode, tak aj u nás príroda nechala len to jedno a druhé ešte na začiatku teho zaniklo ☹

meusicka
7. feb 2013

ahoj, u nas dvojky nemal zatial nik a nam sa predsa zadarili. takze .... pritrafit sa mozu, ak je hlavne aj mamina z dvojiciek tak urcite tam pravdepodobnost je. dedicne je to len zo strany zeny, takze z manzelovej strany sa dvojicky nerataju 😉

ruth
27. mar 2013

U nas je to obgeneraciu, babka z otcovej strany mala dvojicky, jej deti nie, no a ja vnucka cakam dvojicky a moja sestra uz ma dvojicky, zaujimave ze sestra ma jednovajecne, ja cakam dvojvajecne

aaajanka
10. sep 2013

trochu som sa pousmiala...ja som z dvojicok a nikdy som nebrala do uvahy ze budem mat kedze vacsinou comu tiez neverim je obgeneracne...som sama toho prikladom lebo dnes som mamina dvojcat :D hehe a mam dost skoro som sokla ...milujem ich najviac na svete i ked je to drina... vsetko je vec prirody a sikovnosti materialu :D

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bmagdalena
10. sep 2013

Moja stará mama z mamkinej strany mala dvojičky, moja mamina mala dvojičky a manžel mal bratov dvojičky. Takže dosť veľká šanca, že aj my by sme mohli mať....3 tehotenstvá za sebou a zatiaľ nič....aj keď stará mama aj moja mamina mali dvojičky až na 4krát 🙂 😉

laurah
28. sep 2013

u nás nikto v rodine ani nechyroval a bum razom máme 4 deti 🙂 ale som šťastná, sme Bohu vdační, že sú krásni a zdraví 🙂