Aké auto pre budúcu rodinu?

zichihena
22. máj 2015

Ahojte mamičky,

plánujeme bábätko, no zatiaľ sa snažíme si aspoň zrátať, koľko na to budeme mať. Možno by sme vymenili aj autíčko lebo máme len malú a starú fábiu. Tú by sme chceli dať do bazáru a asi rovno zobrať nejaké väčšie autíčko, kde by sa zmestil aj kočiar, prípadne dve detičky.

Cenovo by sme chceli tak okolo 10tis eur, nemáme na to veľa peniažkov, preto aj ten bazár.

Ako ste na tom vy? Ktoré autíčko je podľa vás fajn po finančnej a "priestorovej" stránke?

Ďakujem 🙂

bubelko
22. máj 2015

@zichihena skuste sa pozriet po dacii 😉 lacnejsie a zaroven "nove" byvaju predvadzacie vozidla. maju malo najazdene (par km) a pritom su v podstate nepouzite 😉

lilimoni
22. máj 2015

Nissan Qashqai by som volila. V autoimpexe predavaju aj jazdene za prijatelnu sumu 🙂

lubaska21
22. máj 2015

jj suhlasim s daciou... my mame daciu logan, sice starsi typ ale je to spolahlive auto, bolo kupovane este manzelom za slobodna a kupoval auto s tym, aby malo velky kufor a aby sa don vosli aspon 3 autosedacky - co aj splnil... a na cestovanie je velmi pohodlna...

bonaqa2013
22. máj 2015

Golf - dobrá klasika....

l3yla
22. máj 2015

Napadá ma VW Golf Combi ,passat za tú sumu neviem ,stará dobrá Škoda octavia ,prípadne nejaký ford 😉
A hlavne nie AAAauto 🙂

dudika11
22. máj 2015

ja som jednoznačne za Škodu octavia, tá má kufor jak prístavná plocha 🙂

mimla
22. máj 2015

O Dacii Logan bola pozitívna recenzia. Je vraj robená na rumunské cesty (teda aj na naše). To by mohla byť okrem ceny a priestoru tiež výhoda. Napríklad pri rôznych výletoch s deťmi a podobne.

zichihena
autor
22. máj 2015

tak pozrela som si to a škoda má naozaj veľký kufor, aj cenovo je na tom fajn, dacia logan vyzerá tiež dobre a cena je ešte lepšia.. možno ešte ten golf, ale určite kombi.. ak idete niekam na víkend preč napr s dvoma deťmi, tak sa zmestíte? aj s kočiarmi? toho sa najviac obávam... l3yla prečo nie aaauto? my sme tam chceli kupovať prvé autíčko, aj sme ho už mali vybraté, aj oni boli ochotní a milí pri výbere, ale nakoniec nám predal kamarát jeho fábiu za veľmi dobre peniažky

cukriq
22. máj 2015

@l3yla Darex by som vylúčila, dajte si pozor pri výbere autobazáre majú dobré ponuky ale treba si zistiť prečo je taká a taká cena keď je napr dosť nízka...

drobcek526
22. máj 2015

@zichihena vyberte si podla seba, každý bazár má svoje pre a proti, ak si správne vyberiete kludne aj aaa, hlavne sa poobzerajte po niečom väčšom nech vám tam všetko vojde, ak do 10tis eur, kludne aj dake suv-bezpečnejšie, napr. suzuki grand vitara ;) ojazdené v bazároch majú určite, porpípade niečo nemecké škoda/vw... do dacie by som nešiel, to sú polepené autá, zlý servis na to ...

bonaqa2013
22. máj 2015

@zichihena takže my máme Golf r.v. máj 2000. Je to Golf 4. Je hatchback. Vzadu máme 2 autosedačky, jeden podsedák. V kufri kočík. Za volantom ja, vedľa mňa ocinko. syn je dospelý - odvezie sa sám.....

bubelko
22. máj 2015

@drobcek526 dacie sa v poslednej dobe zlepsili, maju cim dalej tym lepsie hodnotenia...😉 a ja osobne by som si kupila radsej nove auto ako ojazdene, s neviem kolko 100.000km za sebou, o ktorom neviem, kto ho jazdil a ako 😉

albao
22. máj 2015

Ja som zvolila Ford Fusion, už sa ale nevyrába, takže ostávajú len jazdené. Ale z malých áut má najväčší kufor, to neprekoná žiadne auto nižšej kategórie. Ale samozrejme, nie je to auto pre nadšencov elektroniky a hyper vychytávok, ale skôr pre ľudí, čo hľadajú robustnú spoľahlivosť, ocenia vyšší podvozok a vyšší posed, veľký kufor ... a pod. V nemeckých testoch dlhodobej spoľahlivosti patrí k top.

tortelinka
22. máj 2015

@albao my ho máme, a kufor je fakt veľký, sme 4, vozíme kočík a v pohode

linda81
22. máj 2015

my mame volvo xc country cross....parkovanie katastrofa 😀, ale odvezieme fakt vsetko,

eeffka
22. máj 2015

@zichihena ocividne nemate vela penazi to bez urazky takze dobra rada, od jazdeniek sa drzte co najdalej , ojazdene auto je cierna diera na peniaze, AAA auto je najneserioznejsi predajca ojazdených vozidel ostatne bazary neviem, ja som im predala auto za 9 a nejaka nestastnica kupila za 3t za 11,5 ,citujem auto vo vynikajúcom stave, hmm trt makovy, auto sme predavali lebo sme sa na nom uz neodvazili ist mimo slovenska, ale povysavali a vylestili ho nadherne 🙂
za 10tis si kupte normalne nove auto, mensi motor ,mensia cena, hlavne do nového auta okrem vody do ostrekovaca a benzinu nekupujes nic. Pri jazdenke sme stale nieco riesili, tu klepalo, tam daco, tu suciastky tu gumicka... rocne min 400e a to nebol srot ale SUV.
Este sa len snazis? kym pocnes a donosis 1a 2 chvilu to potrva a v dnesnej dobe sa nekupuje auto ku kociku ale kocik k autu, je nepreberne mnozstvo kocikov ( sirky, vysky , vahy)

pan_dokonaly
22. máj 2015

Kupte si Ford Focus (SW) kombi
Dobre auto, kocik sa zmesti, najpredavanejsie auto momentalne. Ludia co ich maju v mojom okoli su spokojni.

Moj nazor: Daciu nekupuj, to auto je vlastne o dve generacie starsi Renault. Kupis Daciu a nebude v nej mat nic, mozno tak radio a jeden airbag.

l3yla
22. máj 2015

@drobcek526 kľudne aj AAA? sranduješ ? Najväčší klamári 😉

l3yla
22. máj 2015

@cukriq aj darex? neviem ,nemám skúsenosť ale teda v okolí mám zopár negatívnych skúseností s aaačkom 😉

de_monka
22. máj 2015

my mame seat alhambru a nedam dopustit....stale sa vsetko zmesti, v druhej rade 3 plnohodnotne sedacky, dieta nakladas do autosedacky skoro v tvojej urovni ked stojis... ziadne zohynanie, prijemne nastupovanie, ak niekam ides, tak neriesis ci sa nieco vojde, alebo nevojde, prosto to das do kufra a ides....

de_monka
22. máj 2015

a este doplnim... aaa auto urcite nie.... to len v pripade ak by si chcela vyhodit peniaze do vzduchu, alebo si zahrat loteriu ci trafis dobry kus.... ale hadam to za tie nervy a peniaze nestoji.... kamarat tam robilpredajc asi 3 mesiace a potom odisiel... ak mesacne predal cca 20 aut, tak sa mu minimalne 10 vratilo na reklamaciu s nejakou chybou....

bubelko
22. máj 2015

@pan_dokonaly to bolo volakedy 😉 sestra ma lodgy a teda vybava sa da porovnat s mojim autom... a sedi sa v tom dobre, ma to vela miesta... takze by som sa tej dacie az tak nebala. hlavne, ak by som mala obmedzene financie. radsej nova dacia ako ojazdeny VW...

zichihena
autor
22. máj 2015

nechcela som, aby sa to tu zvrhlo na robenie reklamy predajcom, len som chcela poznamenať, že nové autíčko nebudeme kupovať. ďakujem vám všetkým za rady, ešte aj tá alhambra sa mi zdá veľmi pekná. smozrejme, že finálne slovo bude mať manžel, ale hlavne už k tej téme budem mať čo to aj ja povedať 🙂 ďakujem

katrinka8
22. máj 2015

@pan_dokonaly - 😀 pripájame sa k šťastným majiteľom už 2. Focusu Combi (akuálne toto máme 3. týždeň). Zbalili sme sa v pohode s 2 deťmi a 1 hlbokým kočiarom na dovolenku do Chorvátska bez problémov. Inak, môj brat tiež mal Focus a bol veľmi spokojný, neskôr ho vymenil za Mondeo (Focus nemal Combi, to keď ešte nemali deti) a tiež je spokojný.

@zichihena - ak kupovať ojazdené auto, tak ísť s človekom - najlepšie automechanikom, čo sa vyzná, alebo nájsť spoľahlivého človeka, čo autá dováža z Nemecka a majú servisnú knižku, kde vidíš celú históriu vozidla.

l3yla
22. máj 2015

@zichihena chápem ,len mi to nedalo nepodotknúť 🙂 prajem šťastný výber a nech auto slúži 🙂

michaelkanr
22. máj 2015

Daciu nie, nema pozinkovanu karoseriu, po par rokoch kvitne😀

My sme tiez teraz riesili kupu rodinneho auta, obehali sme vsetky predajne v okoli. Mala som predstavu o alhambre (volakedy davno sme mali a mam na nu nostalgicke spomienky 😵 ), ale interier ma velmi sklamal. Skratim to-vyhrala safira od oplu, pre nas najlepsi pomer kvalita, cena a dizajn. Jasne, ze to auto je ale vyssia cenova kategoria.

Otazka je, co vlastne clovek vnima pod pojmom rodinne auto. Ja napr safiru ci alhambru, niekto suzuki sx4. Kazdopadne by som sla do noveho auta a radsej zobrat auto na napr. tretiny a splacat ho, nez to skratkovito vyriesit kupou ojazdeneho auta a vyplacat tu sumu servisom...

monciky
22. máj 2015

@zichihena
za seba keby som si mohla vybrat tak VW Touran, je to super auto a zmesti sa tam vsetko, samozrejme nie nove, kedze nove je za dobru palku cenovu....

anjelik2509
22. máj 2015

my sme fabiu vymenili za octaviu, ale už aj tá je nám malá 😀 a to má relatívne najväčší kufor vo svojej triede....Ale páči sa nám seat alhambra, alebo ford s-max....len kde na to zobrať a nekradnúť, všakže? 😀

janickacrazy
23. máj 2015

@zichihena My máme Renault Scénic, je veľmi pekný a priestranný, kufor obrovský, zmestili sme tam aj veľkú vanu pri sťahovaní. Kúpili sme ho v AAA auto a je vo veľmi dobrom stave, nemáme s ním vobec problém žiadny a to ho máme už 3 roky. Moj muž je automechanik, čiže si ho poriadne obzrel, než sme ho kúpili. Okrem oleja sme nemuseli nič meniť. Ked budete auto kupovať, odporúčam si so sebou zobrať automechanika, ak máte nejakého v rodine alebo kamoša.

henamichal
23. máj 2015

My dodnes nemame auto a prezili sme! Chodime do prirody na bicykli, ked potrebujeme vacsie nakupy tak vlakom a taxikom. Da sa zit aj bez auta. Dnes niektori chodia autom aj na zachod.