Bude mi doplatený daňový bonus, keď som na podpore?

20. júl 2023

Prosim vas ked som na podpore a neberem danovy bonus bude mi v danovom priznani doplateny?

alenah31
20. júl 2023

Pokiaľ nemáš za celý kal. rok žiadny zdaniteľný príjem tak aký daňový bonus chceš mať doplatený??? Podpora, nemocenské, ošetrovné, hmotná núdza atď. - nič z tohto zdaniteľný príjem nie je.

tanyan
20. júl 2023

Daňový bonus je niečo ako odmena (motivácia) pre tých, ktorí pracujú, zarábajú a platia zo zarobených peňazí dane a odvody...
Ak nepracuješ a štát ti vypláca podporu a platí za teba poistenie, tak nie je dôvod, aby si takúto "odmenu" dostala.

viestta
20. júl 2023

Danovy bonus patri tym, ktori platia dane a splnaju podmienky na jeho vyplacanie. Ked neplatis dane narok na danovy bonus nemas, aj keby si ostatne podmienky splnala

patka06
20. júl 2023

Dala si málo informácií, aký si mala príjem, odkedy si na podpore a pod.
Ak si na podpore celý rok a nemala si zdaniteľný príjem - nemáš nárok na DB.

rachel36a
20. júl 2023

Zalezi ci si v danom roku aj robila-budes robit...ak cely rok nebudes pracovať tak nemas narok na DB...

autor
20. júl 2023

@rachel36a ked robim do augusta a od septembra som.na podpore

rachel36a
20. júl 2023

Zalezi aj od prijmu..moj muz bol tiez teraz doma, zacal robit od jula, bude e ziadat o doplatenie DB, ale zalezi aky bude mat prijem

kristiii
21. júl 2023

Záleží, koľko do toho augusta zarobíš, prípadne či ešte nastúpiš do konca roka do inej práce.