Dá sa uhradiť exekúcia aj na splátky?

ullucka
7. feb 2014

dobry den potrebovala by som poradit prisiel priatelovi list z exekucie co mal pozicku este s cias ked si uzival a neplatil to, teraz mu prislo ze sa zacala exekucia je mozne to uhradit aj na splatky? uz mu stahovali aj z vyplaty teraz prestali kedze zmenil robotu ale to je len otazka casu ze ho zase najdu, viete mi poradit ako napisat tu ziadost aby mu to dali na splatky neviem nikde najst taky vzor dakujem

moon1979
7. feb 2014

to si treba dohodnúť s konkrétnym exekútorom

jankagun
7. feb 2014

zistite si exetura,kt.to vybavuje a priamo sa na neho kontaktujte telefonicky,prip.ak bude ochotny,stretnite sa s nim osobne.mal by tam byt napisany na tom liste.s nim sa potom dohodnite akou formou to bude vymahat.

olifcek
7. feb 2014

priatel mal hlavne u noveho zamestnavatela nahlasit, ze ma exekuciu. takto ste si zavarili a budete platit este viac...

nech ich osobne navstivi, alebo napise list, kde navrhne, po akej ciastke mesacne to chce splacat... poslat to treba doporucene do vlastnych ruk, nech mate doklad, ze ste to poslali, a kedy to poslali. no a potom uz len cakat na odpoved a dufat, ze vyhoveju...

angelous1991
7. feb 2014

no , nezodpovedni chlapi , moj muz mal toto iste , zobral si internet , a ked sa odstahoval k nam nechal ho matke svojej a ta to neplatila , takze mame tiez na krku toto , pomaly splacame , da sa dohodnut akp pisu baby hore , zavolajte tomu co to riesil a potom si s nim dohodnite splatky kolko ste schopni mesacne davat a ci bude ochotny vyhoviet , drzim palce ,. je to hrozne taketo stresy

m_ij_ka
7. feb 2014

rozhodne sa treba skontaktovať s exekútorom a nahlásiť mu nového zamestnávateľa a aby mu ďalšie splátky sťahoval z výplaty, lebo je len otázka času kedy sám nato príde exekútor a dlžná suma sa navýši. A čo sa týka splátok u exekútora bolo by dobré aby sa tvoj priateľ o tom porozprával s exekútorom, nech v liste rozpíše aké má pravidelné mesačné výdavky, a akú sumu chce platiť exekútorovi tak, aby mu ostali peniaze vo výške životného minima.

stanislavao
7. feb 2014

cim skor treba kontaktovat exekutora a dohodnut sa na splacani.

lancelot1802
7. feb 2014

rýchlo sa dohodnúť s exekútorom, lebo keď spoločnosť, ktorej dlhuje postúpi pohľadávku nejakej inej vymáhačskej spoločnosti, neviem či si počula o Platiť sa oplatí, ver mi, že títo sa neserinkajú so splátkami a naozaj platí, že platiť sa oplatí... môj dilino svokor tak dopadol, nakoniec sme to zaplatili za neho.. vymáhači si ho nájdu!!! a ešte jedna skúsenosť, môjho manžela kolega v robote došiel do roboty s vybitými zubami, čo si ho našli...

saurian
7. feb 2014

@ullucka
nech sa co najskor skontaktuje s exekutorskym uradom, ktory to vymaha, a pyta sa na to - ci treba prist osobne alebo staci ziadost a co v nej chcu. v zasade je dobre uviest identifikacne udaje (meno, adresa, c.spisu/znacka u exekutora), jednoznacne uviest o co ziada (umoznenie platit v splatkach, splatkovy kalendar), a kolko je schopny splacat.
ak bude posielat postou - nech to posle listom s dorucenkou. ak pojde osobne, tak nech tiez napise ziadost a da si ju tam peciatkou potvrdit ze to prijali.

co sa tyka toho, ci je povinny exekutor dat splatkovy kalendar - zakony a predpisy ktorymi sa riadi exekutor mu umoznuju suhlasit s platenim na splatky. co sa tyka ustretovosti/schvalenia splatok ci ich vysky, zalezi dost od konkretneho exekutora a jeho "privetivosti". ak je z tych menej privetivych, a je co "zobrat", najma nieco atraktivne, tak sa vam na splatky vy...

v kazdom pripade mu musi ostat zivotne minimum, ci uz by strhaval zo mzdy alebo z uctu.

draik
7. feb 2014

Dohodu s exekútorom o splátkach exekučne vymáhanej pohľadávky je možné uzatvoriť len so súhlasom oprávneného, teda toho, kto prostredníctvom exekútora plnenie od povinného z exekúcie vymáha. Samotný súhlas exekútora nestačí.

dada1212
8. feb 2014

Asi záleží aj od konkrétneho exekútora, ale väčšinou netreba nič písať, treba ísť priamo za exekútorom a on povie, či by boli splátky možné a ak áno väčšinou v kancelárii vytlačia aj dohody o splátkovom kalendári, kde sa zaviaže že bude splácať a že súhlasím s podmienkami splácania, teda že bude hradiť včas, že v prípade ak nezaplatí dohoda zaniká a bude vymáhaná celá čiastka naraz atd.

vikinka50
12. feb 2014

Najprv zistiť, čo je exekučným titulom pre vymáhanie exekúcie, ak to nie je rozhodnutie všeobecného súdu, ale rozhodcovského súdu je potrebné podať návrh na zastavenie exekúcie, pretože ide o neplatný exekučný titul.
Skrátka je potrebné zistiť aký súd rozhodol o dlhu z pôžičky.

oktobermimi
12. feb 2014

moja dá sa 🙂
ja som mala exekučku koli pojistovni a dohodla som sa ... ale stalo ma to vela nervov a asi 50odvolaní 🙂

bibika55
3. mar 2014

Prečo to chcete riešiť za neho.Nech Vás ani nenapadne pomôcť mu to riešiť.Ani finannčne,ani inak.Kde už nastúpi exekútor,tam už splátky nemajú šancu. Jeho to zrejme netrápi,ale dlh bude narastať.Každy nech sedí na takej stoličke na aku má zadok.Nedajte si zlomiť krk!!!

kamiben
5. okt 2014

Ahojte neviem ci tu ma niekto rovnaku skúsenost ako ja a vie mi poradit mam dlh z orangu teraz to uz ide cez transcom nechcu sa somnou dohodnut na splatkach ten chlap co mi vola tvrdi ze sa to vraj uz neda ze to sa dalo len skorej hlavne ze vtedy mi nezavolal nikto az vtedy ked chcu celu ciastku naraz chodia mi z tade aj upomienky na vyplatenie dlhu.prislo mi predtym z transcomu ze sa mam dohodnut na adekvatnych splátkach ked som tam zavolala povedali mi ze da sa to zaplatit len na 2krat po 400 eur a prvu splatku do 2dni neviem ci je to adekvatna dohoda podla nich ked si to urcili oni a nedohodli sa somnou vobec. Nevim co mam robit ak ma niekto takuto skusenost odpiste mi nato prosim Dakujem

huginko
5. okt 2014

Treba kontaktovať exekútora, aby Vám povolil splátkový kalendár.Žiadosť si môžete napísať aj samy, pričom navrhnete výšku splátky,ktorú by ste boli ochotní a najmä schopní platiť...Exekútor môže splátkový kalendár povoliť, no i nemusí...a hlavne, treba naozaj novému zamestnávateľovi nahlásiť skutočnosť, že máte exekúciu ( teda priateľ), nech ju splatíte čo najskôr, nič tým neporiešite, len to zbytočne oddaľujete a aj tak si Vás to počká.... 😒

bpostale007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fields
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
schussy
18. okt 2014

Áno,treba kontaktovať exekútora,no pokiaľ nesúhlasí dotyčný,ktorý dlh dal exekútorovi,nedohodnete sa ani s ex.Ex pristúpi na splátky len po súhlase navrhovateľa.Toť vlastná skúsenosť 😉

nikita002
23. apr 2016

a mozem sa spytat mam nejake pozicky za slobodna zablokovali mi ucet mozu zablokovat aj amnzelov ucet????boli to pozicky za slobodna a dom je pisany len na muza on je majitelom este za slobodna ja nefigurujem ani na LV.....dakujem

nikita002
21. jan 2017

mozem sa spytat mam nejake pozicky za slobodna zablokovali mi ucet mozu zablokovat aj amnzelov ucet????boli to pozicky za slobodna a dom je pisany len na muza on je majitelom este za slobodna ja nefigurujem ani na LV.....s exekutormi som dohodnuta na splatkach pracujem na dohodu momentalne moj zarobok je minimum.....muz nefiguruje nikde na uvere

22121981
24. jan 2017

Ak je pozicka iba na teba,muzovi ucet nezablokuju,ak nemate spolocny ucet

nikita002
24. jan 2017

Nemame spolocny ..a na nehnutelnosti je pisany len on to nadobudol este za slobodna ......splacam ako sa mi da kedze pracujem na dohodu ...

essenceee
25. dec 2019

da sa, skus sa poinformovat na splatkovy kalendar. Ja som kedysi mala splatkovy kalendar s Kruku a bez problemo v sa dalo dohodnut

dendulas
26. máj 2020

Znizenie splatok u exekutora