Dá sa vyžiť zo 400 eur mesačne?

mimibb
30. sep 2011

Ahojte uvazujeme s muzom o hypoteke...je to fakt zatial len na rovine uvah 😎 a zaujimalo by ma ci sa da celkovo vyzit zo 400 euro mesacne aj v pripade, ze je v rodine jedno male dieta....viem, ze by sa opasky museli utiahnut, ale aj tak... 🙂

wewe22
27. nov 2013

nas je 5 po zaplateni vsetkych uctov nam ostava 300 az 400e zalezi ako dlho je mm v praci zitie je to o drzku ale da sa
trojclenna rodina by mala byt v poho
@zobaka ja mam nebudem platit predsa 400e mesacne za najom ked mozem platit 400e za svoj (bankin) dom, osobne nechapem ako ludia rozmyslaju, najom ich stoji o 10e menej ako hypo ale budu ho platit donemoty a jedneho krasneho dna pride majitel a povie potrebujem byt pre svoje decko dovi, ze im byt moze zhabat banka? ked nebudu platit sak jasne ale aj najomca ich vyrazi ked nebudu platit

lubikan
27. nov 2013

moja mama je momentalne na hmotnej nudzi....berie 118 €......len byt musi zaplatit (vsetky energie,najom) 128 €-najlacnejsi byt z celeho sidliska.....byva sama,ma priatela sice,ktory jej pomaha (prisiel v pravu chvilu)............30 rokov ma odrobene,urad prace jej nevie najst ziadnu robotu, a to hrozi,ze si tych 118 € bude musiet odrobit tzv. zametanim ulice-ona stale sedi nad inzeratmi..........

Takze ja sa pytam,ci sa da vyzit zo 118 €.....

jankaviel
10. dec 2013

Ahoj. My mame dve male deticky, zijeme v KE a na mesiac nam vychadza 200 E. Snaz sa vyuzivat to, co mas zadarmo alebo za maly peniaz. My si v rodine pomahame s vecmi na deti, ktore sa posuvaju vzdy k tej mamicke-sesternici , ktora ma male dieta. Taka kolovacka, kedze sme 4. Tak staci kupit len malo veciciek ak chces mat nieco krajsie na nejaku prilezitost. Kozmetiku si nechavame predpisovat u koznej lekarky - Excipial. Tu pouziva cela rodina a je lepsia ako ktorakolvek v obchode, podla mna. Starsi 17 mesacny syn sa nam uz vie pytat na nocnik, takze tam usetrime na plienkach. Pri mladsom 4 mesacnom setrime na mlieku, lebo sa snazim ho stale kojit. A co sa tyka varenia, kupujem taku zeleninu a ovocie, ktore je momentalne v akcii a z toho varim. Pri vynaliezavosti sa to da ..... 😵

lubos1992
19. mar 2014

Zdravim vas . mi splacame jednu hypoteku a pozicku dokopy aj zz energiami to robi 300. Ja zarobim 380e z coho 300e ide prec na vydavky kazdy mesiac . zvysi mi 80e . priatelka dostava matersku 220e dokopy to roby 300eur cisteho. z tych 300 eur musia zit 3 osoby . tršeba kupovat plienky potraviny prasok a kade co . kupujeme len tie zakladne veci ktore su potrebne . kazdu korunu sa snazime dvakrat v ruke obratit aby sme vysli a poviem vam ze aj tak je tyzden pred vyplatou nenormalne dlhy. ked mozem odporucit najlepsie je nebrat si ziadne hypoteky alebo az ked vas prijem cisty bude aspon 500e tak v tedy lebo vam poviem ze ja sa citim jakeby som mal kolo krku slucku ktoru mi na konci mesiaca pred vyplatou niekto pomali utahoval taze tak

ricola
20. mar 2014

Tu je ťažko odpovedať. Niekto vyžije niekto nie. My vyžijeme 3ja ledva z 3500 EUR. Až sa mi krúti hlava keď vás tu čítam. Ale pravda je náklady na bývanie sú tu vysoké a máme hypo plus úvery a leasing ☹.

nika19918
20. mar 2014

Ricola - kde zijete?

xevulax
20. mar 2014

Dat sa da, my mame na mesiac 400 € a to mam 19 mesacnu dceru a 3 mesacne dvojicky. Dvojicky su na UM takze mesacne len 150€ ide na nutrilon plus dojcenska voda neratam oblecenie a podobne .... Ja si na seba nekupim nic, muz obcas ked potrebuje do prace a stravujeme sa co najlacnejsie sa da varit. Keby nemame rodicov obcas asi obhryzame steny. Ale da s avyzit a pri jednom dietati cista pohodicka

lilila65
20. mar 2014

ahoj, my sme traja a zo 400eur pekne vyzijeme, mne na stravu staci aj okolo 250eur mesacne a da sa to. my radsej setrime, kedze chlap dostava okolo 1000eur mesacne a ja nepracujem este, ale da sa. znackove veci si kupujeme malokedy, radsej ked su akcie, ale malemu zas doprajeme.
vyskusaj si rozpocet 400eur mesacne a uvidis. napr. ja doma casto peciem domace pecivo a usetrim.

tilly24
20. mar 2014

ak to mas po zaplateni vsetkych uctov, najomneho atd, ted afakt len strava, oblecenie, drogeria a taketo veci, tak by vam tych 400 urcite malo stacit, my mame na taketo veci mesacne 300 eur, z toho s aplati strava, oblecenie, drogeria, skolka, cestovnea vyzijme, jasne nechodime do restauracii, nekupujeme zbytocnosti, nechodime na vylety, na dovolenky- to nie z toho sa to neda, ale ako zaklad na zivobitie je to akurat

bubinko1506
21. mar 2014

ahoj, my sme zatial dvaja + pes, a po zaplateni hypo, vsetkych uctov a odlozeni penazi na sporenie, nam zostane asi 350e. Z toho platime potraviny, drogeriu, oblecenie, vylety. Chodievame cvicit a aj na kavicku 🙂
Na konci mesiaca nam vzdy ostanu este nejake peniazky navyse. Ak je tych 400e po odratani uctov, tak je to fajn, a da sa z toho v pohode vyzit.

evkacayenne
7. máj 2014

U nás nehrozí!!! Ale závisí to podľa mna od životneho štandardu 😉

mimus111
8. máj 2014

my mame prijem necelych 700e z toho platime 420 najom a zbytok zijeme s dvoma detmi a takto je to uz pol roka a zijeme aj ked skromnejsie

filipkaja
8. máj 2014

Prosim poradte aj mne ja mam na domacnost cize strava drogeria ucet za telefon a kadejake sprostost pre decka 750 eur a to vsetko ostatne plati muz lebo ja som na materskej cize tych 500 eur mi posle na ucet kazdy mesiac a nezvladam to . Jednoducho strava je strasne draha kde sa clovek pohne vsade plati. A som z toho zufala.... manzel plati cely dom mne aj sebe auto poistky chalupu este vyzivne na dospelu dceru a vsetky vylety dovolenky a lyzovacky. Ja som fakt skromna ked vidim ako sa rozhadzuju a nakupuju.

orimko
6. sep 2014

hypotéka by mala predstavovať z celkového príjmu maximálne 30%. Tzn. ak má rodina príjem 1000 Eur tak hypotéka by mala predstavovať max. 300 Eur. To je však maximum ideálne je tak do tých 15% z celkového príjmu rodiny. Ak si človek berie hypotéku je dobré keď má finančnú rezervu aspoň na 6 mesiacov, čiže mesačný rodinný príjem krát 6 (pri príjme 1000 Eur je to 6000 Eur). Z rezervy sa dajú hradiť neočakávané výpadky (napr. strata zamestnania, pokazená chladnička). Ak má rodina nižší príjem je vhodné ak si poistí člen rodiny s najvyšším príjmom (strata života, úrazy a choroby - žiadne investičné ani kapitálové životné poistenie). Ak ma človek úver úplne na doraz, tak by si mal na čas kým sa zvýši príjem prerušiť všetky možné šetrenia. Tieto veci sa však musia riešiť individuálne, aby klient netratil a v budúcnosti sa nestala ich nehnuteľnosť predmetom exikúcií. Takže ak to vychádza natesno, je lepšie sa nezadlžovať a posunúť si o nejakú dobu sen o bývaní.

monika11m
6. sep 2014

tak vyzit sa urcite da ale ako? clovek si nic nemoze dovoli ! a v obchode musis rozmyslat na d vsetky skor ako to vlozis do kosika ci to fakt botrebujes! myslim ze je to bieda ti platy u nas! ja viem ze ludia maju aj menej penazi a vyziju ale taky zivon je depresivny a nudny!

18emily8
17. sep 2014

Zijeme len raz a ludia su sprosty ked hovoria ze so 400eurami sa da zit ja ked nebudem mat ale nech maju nase deti a sme mlady sem tam tiez treba dovolenka atd

matsab
17. sep 2014

tak aj ja sa pridam.pravda je ze vsetkoo je brutalne drahe oproti platom.ale ak si vies nieco dopestovat, pohnes rozumom ani sama nevies co vsetko ta napadne. ja si myslim ze ked nemas viac tak sa uskromnis a ked mas kopu tak ju tiez minies ani nevies. veci pre babo kupis tu v bazare a nebudes jest kazdy den maso, namiesto dovoleniek budete chodit do prirody na prechadzky, opekacky.... nevravim ze to je lahke ale ty musis sama vediet ci ti to odtrhanie od ust stoji za to. ved to hadam nebude tak isto 30 rokov.ale podla mna sa to da a sukromie stoji za to...tak ti zelam spravne rozhodnuti🙂

zuzka_puska
17. sep 2014

tych 400eur je po zaplateni hypoteky a najomneho+energie??? sk ano, tak urcite sa vyzit da. ja som vyrastala sama s maminou, ktora mala prijem cca 400e mesacne, z toho platila najomne, cestu, mne vsetko do skoly a este mi dala aj vreckove... a zili sme normalne, ziadna bieda. mama rodicov nemala, nemal jej kto pozicat. urcite sa da. nie je to luxusne, ziadne restiky ci ina zabava, no z tejto sumy sa da pekne vyzit 🙂 teraz s manzelom minieme vyse tisicky mesacne, ani nevieme kde. ale boli casy ked muz nemal robotu a mali sme cca 300e mesacne, a este sa nam aj zvysilo. podla mna, kto ma menej financii zije skromnejsie, vymysli kadeco aby usetril, vselijake finty. my sme z tych 300e vyzili. kino a ina zabava boli ale riadne obmedzene. vsetko sa da, len treba chciet, a vediet ako na to. a zvyknut si 🙂 mne sa na 3 stovky tazko zvykalo, ale zvykla som si a vedela som nieco aj odlozit 🙂