Daňový bonus a hrubá mzda

4. jan 2023

Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom daňového bonusu. Chcela by som len vedieť či sa výška daňového bonusu počíta podľa hrubej mzdy ktorú mám na výplatnej páske, čiže z toho čo reálne zarobím a odvediem do štátu. Lebo ja som vždy vedela že je to počítane z toho, ale kamoška sa so mnou háda že nie, že je to z toho akú hrubú mzdu mám napísanú na zmluve. Čo je podľa mňa blbosť keď na výplatnej páske mám hrubú mzdu okolo 1200-1300 eur a reálne platím odvody z tejto sumy, no na zmluve mám hrubú mzdu len 850. Ďakujem krásne za odpovede aj keď som presvedčená o tom že ja mám pravdu, len jej tu chcem ukázať aj názor niekoho iného nakoľko sa na mňa urazila že som jej povedala že to tak nie je a že to čo hovorí je blbosť 🙂

alenah31
4. jan 2023

ty máš pravdu. Kamoške poraď nech si doplní vzdelanie keď chce rady rozdávať.

zuzanaete
4. jan 2023

Mas ty pravdu. Mnohi maju mzdu zaklad + pohybliva zlozka podla vykonu/obratu. To by sa ako bralo, ak by mala pravdu kamoska?

autor
4. jan 2023

@alenah31
@zuzanaete ďakujem kočky, však ja viem. Presne toto isté som jej vysvetľovala asi desať minút dokola, ale ona len svoje opakovala. Chcela by som vedieť že kto jej to takto povedal, ale ten musí mať tiež prehľad v takýchto veciach 🤣

j93375
4. jan 2023

jasne ze mas ty pravdu,vsak z toho čo odvazdas statu co mas real hrubu mzdu teda co pises tych 1200-1300,ved pracovnu zmluvu kde teda mas ako uvadas 850 nikam neposielas,ani ju okrem teba a zamestanavatela nikto nevidel,tedam nikam sa neposiela na urady.