Financie po rozchode

19. aug 2023

Chcela by som sa opytat
S ex bývame v jednej domácnosti so spoločným ročným dietatom
Aktuálne som na materskej, bývame v podnájme
Ma vlastnú firmu, v ktorej figuruje ako konateľ
To znamená že na výplatnej páske ma nejakých cca 200€
Firma je jeho, ale nic nemá napísané na seba, ani auta ani firmu
Aktuálne platí nájomné v plnej výške , pokým som nešla na MD, tak sme išli so všetkým na polovicu
výdaje spojené s dietatom a domácnostou nemáme nijako podelené, obaja sa podieľame asi v rovnakej miere, čo je treba to sa kúpi, buď ja alebo on
nehadame sa kvôli financiám (žiadne peniaze mi nedáva, ani nikdy nedaval, každý hospodári so svojimi)
Ale už je medzi nami taká hustá atmosféra, že skôr či neskôr pôjdeme každý svojou cestou
Ako potom ďalej postupovať? Keď oficiálny jeho príjem je tých 200€ a nic viac “nema”
Nie som nejaká krava čo sa potrebuje od neho vydržiavat, ale ako dokážem jeho životný štandard, aby bol zachovaný nášmu synovi v prípade že budeme žiť oddelene aj ked si nárokuje striedavú starostlivosť, ale úprimne on nebude mať na neho toľko času

tosomja
19. aug 2023

Veľmi smiešne a aj od teba, že si si s takým mužom robila dieťa, keď robí načierno. Vždy vždy si uvedomte jednu vec, aj v tom najlepšom manželstve sa môže stať niečo, čo vám sťaži život. Stačí, že by sa mu niečo stalo, zlomil nohu a nemohol robiť, nedostane ani tých 200e a žili by ste zo vzduchu.
Takže už sa len modlí, že bude taký férový, a prizná sa k príjmu, alebo aspoň bude súhlasiť s výživným takým, aby si mala čo dať dieťaťu jesť. 🙄

zuza265
19. aug 2023

@tosomja on sa nemusi priznavat k prijmu. Sudcovia nie su hlupi. 🙂 ak by aj dostaval minimalku, sud mu priklepne tolko, kolko by realne dostaval za svoju pracu. Ak dostava 200 eur a jeho praca je bezne hodnotena na 2000 eur, tak sud ju berie do uvahy a podla toho stanovi vyzivne

domkakvet
19. aug 2023

Ked ste si do teraz rozumeli po financnej stranke a zaraba dost, o dieta ma zaujem, tak predsa sam od seba ho hadam nenecha na minime.

tosomja
19. aug 2023

@zuza265 ale aj tak si stojím za svojím, že 200e na paske je smiešne.

janai1
19. aug 2023

@tosomja čítaš aj ten zvyšok? Ze je konateľ vo vlastnej firme?

deti95060810
19. aug 2023

záležať bude od sudcu...
nie sú trafení - vedia ako je to s podnikateľmi, opýtajú sa na akom aute chodí - jasné že mu napadne že je to jeho auto, ty pozri či nevlastní niekde nehnuteľnosť - katastr. portál, v takýchto prípadoch radi spravia aj daňovú kontrolu....
a hlavne - dobrý právnik spraví veľa...

bluemoon24
19. aug 2023

Bud se nudis nebo vyhledej psychiatra. Premyslite o miminku a ted se jdete rozchazet? Uz jsem ti psala, ze jestli nechces, aby si lide spojili diskuze, treba zmenit styl psani. Ach jaj. Devcata, netreba ztracet cas, dalsi diskuze autorky napr. https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/kolko-stoji-sterilizacia/#post-86635563 a mnoho dalsich.

zuza265
19. aug 2023

@tosomja ale ja som tomu neodporovala 🙂 ja som pisala o stanoveni vyzivneho

tosomja
19. aug 2023

@janai1 čítam áno.

autor
19. aug 2023

@bluemoon24 prepáč, ale psychiatria vyhľadaj ty, keď reaguješ na všetky možné diskusie
Toto je môj orvy príspevok a tieto bludy s ktorými ma spájaš sú tvoje konšpirácie , nemusíš ďalej ani reagovať, vďaka

bluemoon24
19. aug 2023

Jo jasne 😅😅