Financovanie domácnosti počas materskej

livia10
18. júl 2013

Ahojte maminky,
zaujímalo by ma ako to je u ostatných s financiami s partnerom, ked vy dostávate len rodicovský príspevok plus prídavok na dieta , cca spolu 220eur.
U nás partner ( nie sme manzelia), otec mojho dietata, zarábajuci cca 1000eur platí byt ( je len jeho mimichodom, pretoze ho nadobudol skor ako sme sa spoznali) tým myslím vsetky náklady na bývanie s energiami, spláca si uver a sem tam nieco kupi na jedenie. Ja platím poistky (sebe a dietatu), benzín, potraviny a snád vsetko, co sa týka násho dietata (strava, oblecenie, hygiena,...) miniem samozrejme vsetko....nevravím, ze on mu nikdy nic nekúpi ale zo zmrzlinky alebo cukríckov by asi dieta neprezilo ☹ A to vraj mozem byt rada, ze bývam zadarmo a neprispievam do bytu 😕
Preto by som chcela vediet, ci vám vasi partneri dávaju aj nejaké financie na dieta alebo ako to funguje inde, dakujem vám pekne. Lívia

simoro1510
18. júl 2013

no tak tá poznámka, že môžeš byť rada, že bývaš zadarmo je totál odveci.....to čo je za chlapa? my nerozlišujeme, moje a jeho.....proste fungujeme ako rodina....všetko je naše....a basta.....úver ide z jeho účtu.....a ostatné výdavky platíme podľa toho, kto má na účte peniaze....nákupy robíme spolu a platí ich on....ak som sama s deťmi v meste a niečo sa mi páči, alebo niečo potrebujeme, tak to kúpim a hotovo....a potom len doma sa popýšim s úlovkami....no žiadne výčitky....lebo vie, že hlúposti nekúpim.....ja mám úžasného chlapa.....no na Tvojom mieste by som veru ani nevedela, čo robiť..... no tiež by mi vadilo, že nič "neprispieva"....myslím, že je to hlavne o komunikácií....

mima4
18. júl 2013

@livia10
nech ti da kartu k jeho uctu, porozpravaj sa o tom s nim.
Aj napriek tomu, ze nie ste manzelia, mal by sa trpak zobudit, ze peniaze ktore zarobi su aj vase peniaze a mala by si mat k nim uplny pristup.

jankatt1
18. júl 2013

Ja som v rovnakej situacii - nie sme manzelia. AVSAK, keby som co i len raz pouzila slovo " moje, tvoje" , tak ma drahy asi roztrhne. Vyslovene to neznasa. Vsetko mame spolocne, za 6 rokov co sme spolu este nenastala situacia, ze by sme sa dohadovali kto co kupi atd. Ste partneri, mate spolu dieta, ste rodina , aj ked nie oficialne. Myslim, ze absolutne nie je na miestw, aby ti partner nieco take povedal. Ja by som ho uz davno kopla...... Nerozumiem. Tvoj partner musi byt zvlastna povaha, ked tp berie takto - Ty zaplat toto, ja hento. S takym.muzom by som nezila. Co budete riesit o 10 rokov? Budes byvat s malym inde? Ja mam taktiez jediny prijem RP, mame spolocny ucet, nikdy sa nekontrolujeme kto co kupi, kolko minie atd. Vsetko je spolocne. Spravanie tvojho partnera je zvlastne, pre mna nepripustne, voci tebe ponizujuce.

mima4
18. júl 2013

@jankatt1 moj nazor je taky, ze jej priatel si nechava zadne vratka... zasadne neinvestuje do ich spolocneho zivota, byt je jeho a ma ju "pod palcom".... tym ze ju moze hocikedy vyhodit, kedze je v jeho byte a nie je mu manzelkou, takze ani ziadna pravna ochrana...

nikak23
18. júl 2013

Ja pridavam comment ako funguju dve moje kamosky(obe maju manzela a 2 deti),ona plati stravu,drogeriu,oblecenie pre seba a 1 dieta,svoje naklady so svojim autom,svoje kavicky,vinka atd.on byvanie,poistky,jeho auto a vydavky na 2 dieta,jeho reziu.maju 2 ucty a ak treba nieco velke kupit tak sa zlozia.mne to pride divne ale funguje im to.

sissy27
18. júl 2013

@livia10 máš byť rada, že zadarmo bývaš? 😕 hmmm asi by som zbalila saky paky k rodičom a požiadala o výživné na dieťa... alebo aspoň to výživné by som riešila...

hori
18. júl 2013

u nas to funguje tak, ze ja dam manzelovi svoj rodicak a on plati a kupuje VŠETKO... doslovne... ma tesco vedla roboty, takze kazdy den mu posielam sms s nakupnymi zoznamami, ked som v meste a nieco sa mi paci, mam kartu od uctu alebo vzdy nejaku dvacku vo vrecku (nepytam, viem, kde su ulozene peniaze vybrate z bankomatu), s prilis drahymi vecami vyrukovavam na narodeniny, meniny, Vianoce, Valentina, MDZ, den matiek a pod. - mam to pocas roka celkom slusne rozlozene... 😉 muz nie je lakomec, dopraje mne viac ako sebe a ja zasa nie som az taka rozhadzovacna, myslim si... 😝
zena na materskej nemoze pristat na model "skladajme sa do spolocnej kasy pol na pol", dokonca ani nie alikvotnou ciastkou z prijmov... tvoje prijmy su obmedzene - nemas pracu, pretoze sa staras o spolocne dieta, tak teoreticky spravodlive by bolo, keby ti partner za to platil (vies, kolko by musel zaplatit opatrovatelke? 😉 ) az potom by ste sa mohli rozpravat o tom, kto co uhradi...

sofiasuf
18. júl 2013

ja ti tak poviem, prezivam nieco velmi podobne. s tym rozdielom, ze ja mam okrem RP cca rovnaky prijem aj pomimo. cize aspon to, inak by som bola pri nom v prdeli. tiez nie sme zobrati, nase dieta ma 1,5 roka. kym som poberala matersku, tak som to neriesila, pretoze som mala vysoku. tiez byvame v jeho byte, lebo ho kupil este predtym ako sme sa dali dokopy. je to vsak len 2i a kedze som chcela, aby nase dieta malo aj svoj priestor a mala som nasporene peniaze, kupila som v nasom malom meste, kde su velmi lacne byty v porovnani s krajskymi mestami, 4i byt. vylucne za svoje peniaze, ale pre nas s tym, ze jeho byt sa prenajme a tym padom budeme mat prijem. 90% prerabky bytu je financovanych z mojich uspor. neustal pocuvam, ze ON zhana robotnikov do MOJHO bytu a preco by on mal prispievat na prerabku, kedze je to MOJ byt a podobne. takze pri svojom prijme cca 1000 eur mesacne plati dva byty, jeho hypoteku na byt a sem-tam urobi nejaky nakup. vacsinou nakupy potravim a vsetkeho, co sa tyka dietata (strava, oblecenie, kozmetika, hracky) robim ja. ak nahodou on ma nieco kupit, hned filozofuje nad tym, ci mu to treba alebo nie. za cely cas mu nekupil ziadnu hracku sam od seba, v podstate nevie ani co potrebuje ohladom oblecenie - vsak ked dieta potrebuje, nech mu kupim. mne on nedava absolutne ziadne peniaze! moj navrh bol, aby sme odkedy som presla na RD, dali peniaze dokopy - jeho prijem, moj prijem a tak hospodarili, pretoze mi to pripada ako tajtrlici, ktori sa dohaduju, kto co kupi a kupil a kolko minul. skratka chore! a mam pocit akoby sa doteraz nezobudil, ze ja uz nezarabam, teda nemame co platit na polovicu, zaraba len on. kedysi vravel, ze dajme spolocny ucet - on da 400 eur a ja dam svojich 400 eur. ja som mu oponovala, ze adekvatne k prijmu, teda ked on 400, ja dam necelych 200! ze to vraj bude moj problem, ak s tym nevyjdem! preboja, pytam sa ja, preco musim ratat kazde euro, ked by som nemusela, len preto, ze mam takehoto sebca lakomeho na krku! sto-krat si premyslim, co dietatu kupim, hoci by to az tak nemuselo byt. na seba som si za cely cas kupila jedny rifle, cize ozaj neplytvam! boli sme nedavno na predlzenom vikende v tatrach - vravim mu, nech to zaplati alebo nech aspon zaplati svoju polovicu. nie, on to nezaplati a ani svoju polovicu, pretoze zaplatil bezpecnostne dvere do MOJHO bytu! tak ja sa vzdam svojich uspor v prospech rodiny, chcem aby si byt prenajal a tym pribudol prijem do akoze spolocnej kasy a on takto! akoze ja to nechapem, je mi z neho zle!!! ani v tom byte nic neurobi sam, vsetko musim platit ja, nanajvys ho vymaloval, ale aj to chcel prist urobit moj otec a on zase len vykrikoval, ze maluje MOJ byt!
ja viem, ze najlepsie by bolo vysr.t sa na takeho parazita, ale nase dieta na nom velmi lipne, ja sama som z rozvedenej rodiny a svojmu dietatu chcem vytvorit ozajstny domov, snazim sa preto urobit vsetko a on takto! jedine, co chcem, aby sme fungovali ako normalni ludia, rodicia, ako to ma byt.
ozaj, a ked som mu povedala, ze si neviem predstavit, ze keby to bolo naopak, ze on by bol na mojom mieste a ja na jeho, ze by som mu nedaval peniaze a bol by odkazany iba na svoj RP, plus ak by si nieco privyrobil - zaplatil by si hypoteku a svoje vydavky a ostal by mu pomaly prd! a on mi povie, ze ak sa mi nepaci, mozme sa vymenit, on by zz RP vyzil, no prd by vyzil, ked by mu cely odisiel len na splatku hypoteky JEHO bytu! proste cele chore.... 😠

ivanka.7
18. júl 2013

Pride mi to divne.
My sice mame dva ucty, ale len preto, ze sme boli lenivi davat si financie dokopy, ked sme sa vzali. Manzel plati vsetky pravidelne vydavky ohladom byvania a auta, nakupy podla toho, kto ich robi, ked ideme spolu, tak ten, co ma po ruke peniaze alebo kartu. Doma je vzdy nejaka hotovost. Ja platim stavebko, internetove nakupy a charitu.
Bolo to tak aj vtedy, ked som zarabala, aj teraz, ked mam rodicak. Peniaze si z uctu na ucet prelievame ako je potrebne, su to nase peniaze, nie jeho a moje.

andrejka1974
19. júl 2013

je to nejake divne, u nas to funguje tak ja mam len rodicovsky prijem, ked manzel donesie vyplatu, tak si spolu sadneme, prepocitame co nas tento mesiac caka, a podla toho si ulozim ciastku na moj ucetr z mojho uctu idu vsetky poplatky za byt, za energie, nakupy, hypoteka a ak nieco zvysi dame to na jeho ucet, kde si vlastne setrime a nieco drobne si nechame v hotovosti pri nasej velkej rodine mame obcas co robit, ale zvladame to a urcite nevravime tvoje a moje peniaze o vsetkych vydavkoch rozhodujeme spolu su to nase spolocne peniaze

libka1
19. júl 2013

@sofiasuf ze by bol pohlad na rodicov hadajucich sa neustale o kazde euro stastnym domovom? neber to v ylom ale to slovo parazit co si pouzila ho vystihuje doslovne... aj tak sa rozidete skor ci neskor podla mna, takto sa neda existovat, ked ti vykrikuje este aj to ze ti pomohol byt omalovat 😖 no na hanbu chlap 😠
@livia10 pozbieraj za jedenmesiac vsetky blocky blocky a strc mu ich na prestudovanie, aby vedel ze strava, drogeria potreby pre dieta nie su zadarmo... alebo este lepsie ako pisala hori, proste mu tie prachy daj, sebe nechaj par supov aby si nebola uplne bez penazi a jemu len pis zoznamy co ma nakupovat... potom zisti ze to nie je len tak... ale ked je naozaj zgrlos tak si nepomozes... poviem na rovinu, s takych chlapom by som nezila...

libka1
19. júl 2013

@andrejka1974 teraz kukam ze kolko mas deti, tak to teda klobuk dole, musite mat veselo 😀

duratlicka
19. júl 2013

@livia10 U nas som uctovnik ja,manzel dostava len 20 eur na obedy v praci,ostatne minam tak,ako si vopred naplanujem.O vacsich veciach sa spolu radime.Takze ziadne moje,tvoje.

marecek1
19. júl 2013

@livia10 tvoj partner to má pekne zariadené/vymyslené... svoj byt, svoje peniaze, a partnerku s dieťaťom, ktorá si všetko okrem nájmu a energií platí, no zlatý život..... inak tie potraviny - to si myslela len pre dieťa, či pre celú rodinu? a to isté benzín - financuješ len svoje auto/to, čo prejazdíš, alebo aj jeho? ak všetko, tak to sa nedivím, že ti z toho príspevku nezostáva nič.. a na tvojom mieste by sa teda pýtalo odkladať si niečo bokom pri takomto človeku, to aby si mala pomaly neustále zbalené kufre, keďže ťa môže kedykoľvek vyraziť, keďže je to "jeho byt".

januliku
19. júl 2013

@livia10 Poznam takyto parik ako ste vy a poviem ti, ze necaka ta svetla buducnost 😒

mimikas
19. júl 2013

Takze u nas ma kazdy svoj ucet a to by som nemenila, moj manzel mi da kazdy mesiac peniaze na ruku a ja vyplatim ucty, hypo za byt (ten je moj, kupila som ho pre tym ako sme boli manzelia), poistky, auto a malemu jasle. Moj muz tankuje a nakupuje potraviny a ma za ulohu setrit kazdy mesiac aby sme mali neake uspory. Ja platim z mojho platu vsetko ostatne, ale jasne beriem aj pridavky a prispevok na opatrovanie dietata. Ak nemam peniaze tak si vypytam. To co robi moj muz s peniazmi co mu ostanu bokom, neriesim, muz zaraba tak ma pravu si to aj trosku uzit, to plati aj pre mna, mna sa moj muz este nikdy nespytal kde som minula svoju vyplatu 😀 . Ja by som vobec nesuhlasila s tym ze by som moj plat posielala na ucet mojmu muzovi a vobec neprichadza do uvahy neaky spolocny ucet, aj ked PIN od uctu mojho muza viem velmi dobre.

lujza123
19. júl 2013

@livia10 take som zazila, chvalabohu je to minulost...panko zaplatil 180 eur na byt a ja z 220 + nejake privirobene peniaze na malu, stravu, kozmetiku..neostalo mi absolutne nic. On si za zvysne peniaze pokupil roznu elektroniku, veci do domacnosti ktora bola po rozchode samozrejme JEHO lebo TO ON KUPIL ZA SVOJE PENIAZE.....Ak nahodou musel nieco dolozit na stravu tak len vykrikoval ako mu minam jeho peniaze.
Vzdy sme platili vsetko napoli, lenze to som zarabala ...na rodicaku logicky ze som na to nemala ale jemu to nedoslo..ze sa staram o jeho dieta a nemozem zarabat....poviem ti takych sa len zbavit..partner je clovek ktory ta ma podrzat a nie financne vydierat v situacii ked zarabat nemozes lebo sa staras o babetko

maruska24
19. júl 2013

@livia10 no moja, mňa len napadá, prečo si privolila dieťa s takým partnerom. Veď toto je očividné, že teraz ťa len znáša a prakticky do života ráta tak akurát sám zo sebou. Na tvojom mieste by som pri poznámke, že bývam zadarmo, vzala kufor, dieťa a pobrala sa trebárs aj do krízového centra. Druhá vec, z 220 EUR dokážeš toto všetko čo si vymenovala v pohode poplatiť? Neviem v akom meste či okrese žiješ, ale klobúk dole.

@sofiasuf obdivujem ľudí, ktorý v mladom veku dokážu našetriť na byt a ešte aj normálne fungovať. máš moj obdiv, fakt. Takže hlavu hore, dokázala si toto, máš veľké plus.

lucinkab
19. júl 2013

@lujza123 presne, taky muzi by nemali mat deti...muž sa má z dieťaťa tešiť a byť rád že ho má.... My sa momentálne "hádame" kto bude na MD ak sa nám podarí zamiesiť 🙂 🙂 obaja máme náročnú prácu skoro s rovnakým platom...preto kto bude mať viac na výplatnej páske ostáva v robote... mám kamošky čo už deti majú a mm ich ľutuje, že ženy to majú ťažké ten stereotyp, domácnosť a dieťatko čo vás potrebuje na 100% časť dňa... 🙂 🙂 🙂 tfuj tfuj len nech mu to vydrží...momentálne ideme na polovice vo všetkom okrem hypotéky...byt kupil skôr ako sme sa spoznali a neche aby som platila hypotéku... navrhol, že ked bude dieťa byt napíseme na neho mna a dieta..ja som s tym nesuhlasila kedze neplatim hypoteku, cize po narodeni bude byt jeho a nasho dietata.... (ide mi o to aby dieta malo istotu). 🙂 🙂 po mojom návrate do práce chcem kúpit domcek a ten chceme napisat na vsetkych 3 🙂 🙂 mm dokonca už setri aby som sa vraj doma na MD mala aspon ako teraz a nic mi nechýbalo.... 🙂 🙂 🙂 no nie je milý 😎 už nám chýba len to naše dieťaťko ktorému sa k nám nejako asi nechce 😀 😀 alebo zablúdilo 😎

katie555
19. júl 2013

my nie sme manzelia, parner plati hypoteku nasho spolocneho domu (plus kazdy mesiac kolko sa da navyse aby sme cim skor mohli prefinancovat) vacsinu uctou k domacnosti. Ja si platim splatky na auto, mobil poistku. So stravou sa striedame, aj ked vacsinou kupuje viac on. vylety a podobne plati on..Veci ohladom malej - drobnosti kupujem sama (myslim par kusov oblecenia, poharik , a podobne drobnosti) Vacsie veci ako autosedacka, cestovna postielka atd ja vyberiem a on zaplati...Ked nemam jednoducho (napr minuly mesiac mi zle zaplatili - dosla mi len polovica materskej ) tak jednoducho zaplatil a neriesi to..Co sa tyka napr. benzinu, on si plati svoj (co je slusna palka) a moje auto sa pouziva ako rodinne tak ked sme niekam isli cez vikend vzdy natankoval a mi to potom aj cez tyzden stacilo...Teraz uz chodim do prace tak si sem tam kupim aj ja benzin..
Ono si myslim ze je to o komunikacii, a o dohode ...Na druhej strane aj ked su to jeho peniaze napr ked si chce kupit sam nieco drahsie (ipad, novy fon, a podbne) tak sa pyta..co mi pride divne pretoze zarobi viac nez ja , tak ked nieco chce nech si kupi, ja mu do toho nemam co hovorit 😀 😀

sense
19. júl 2013

ak by mi povedal chlap len raz ze mozem byt rada ze byvam zadarmo tak este ten tyzden mu doniesem papiere zo sudu o vyzivne....

ewik13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ewik13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminuska
19. júl 2013

@ewik13 dobre , ale prečo s takými debilmi teda ste a prečo vôbec ste s nimi mali deti ?
Môj prvý manžel bol teda tiež blb na pohladanie , ale v tomto bol teda v pohode a to je podla mna základ , byť počas kritického obdobia ako je materská dolenka finančne zabezpečená a nie stále rátať dokola či mi to vyjde a s malou dušičkou si " požičiavať" od partnera.

dai
19. júl 2013

@livia10 hm... divne... normalne ta obdivujem ze dokazes tolko kupit z tych 220 euro☹
u nas muz pocas mojej materskej plati vsetko - hypo, vydavky na byt, malej skolku, potraviny, vsetko pre deti... tych 220 euro su peniaze akoze pre mna plus mi samozrejme este prevadza na ucet tolko kolko sme sa dohodli, ked potrebujem viac tak viac - sme manzelia ale kedze ja normalne zarabam dobre a mimo materskej sme necitili potrebu mat spolocny ucet ( mimo hypo uctu ) tak ho nemame ani teraz - ako som uz ale pisala, muzovi je jasne ze za tych 220 euro toho vela nenakupim a vlastne tie peniaze ani nijak on nevnima ...
pride mi divne ze ty mas financovat stravu a vsetko okolo dietata - preboha ved to stoji nenormalne peniaze - teda u nas len strava na mesiac vyjde urcite cez 400 euro - a to neratam restauracie a podobne..., o obleceni a plienkach a podobne uz nie je vobec rec...
asi by to chcelo poriadny rozhovor s muzom o co mu ide... neviem teda kolko este budes na materskej ale ved to je zivorenie a on nemoze vnimat tvoju rodicovsku ako nahradu platu - to je len prispevok, podpora... nic viac😢

andy03
19. júl 2013

my mame spolocny ucet a straz nad finaciami mam ja, mangel ani netusi co kolko a kde... mangel je dost pracovne vytazeny tak ja sa vlastne staram o vsetko- ucty,poistky, sporenia, dovolenky, nakupy a ani raz za 4 roky mi nic nepovedal ze moje- tvoje...sice som doteraz pracovala a znacnou ciastkou prispievala aj ale urcite aj ked nastupim na rodicak nebudem pocut moje - tvoje.... ale zasa svagrina+svagor maju kazdy svoj ucet a riesia to ze zena z materskej plati detom a muz hypoteku a nakupy.. a co si kto usetri je jeho.. 😖 😖

ava11
19. júl 2013

My mame celu kopu uctov 😀 Zvlast hypotekovy, bezny spolocny, chlap ma vlastny, potom mame setriaci, maly ma svoj a drahy ma este tajny, o ktorom mi ale povedal 😉 Moj rodicak ide rovno na hypotekovy ucet, odkial vzapati odide splatka, take toho sa vobec nechytam. Vyplata pride na muzov ucet. On ma tabulku, kde ma zaznacene kolko penazi ma v ktory mesiac odist na ucty (niekedy viac, inokedy menej, stvrtrocne platby atd), to odrata z tej vyplaty, dalsiu sumu posle na setrenie, nieco malo si necha na bezne vydavky a co ostane, ide mne na ten spolocny ucet 🙂 On je ale spolocny len tym, ze mame k nemu kartu obaja, ale robim s nim len ja. Za tie peniaze nakupujem potraviny, benzin do svojho auta a veci pre seba a maleho. Ak mi to nevyjde, tak pytam dalsie prachy 😀 Trochu pofrfle, ale vzdy da 😉 Byvame so svokrou, ta nam posiela kazdy mesiac "najomne" a to ide na ucet malemu na setrenie, pripadne vacsie vydavky spojene s nim (nedavno som si kupila golfac, cestovnu postielku atd)

svetluska82
19. júl 2013

@sofiasuf
tak sa vymen, nech ide on na RP 😀 Ja mám tieznieco take doma, mozte kuknut moj prispevok. Len s tým rozdielom, že ja pracujem aj manžel pracuje. Učty sme mali spoločne a to bolo katastrofa. Preco si kupila toto? Preco si vytiahla peniaze? MAs este z tých vytiahnutých penazi? Preco si si zas kupila suknu? A to sme planovali ešte bábo 😖 TAk som povedala STOP Moj milý, pekne krásne som nahlásila v robote zmenu účtu, na jeho učet previedla len výdavky na stravu a byt, a ine veci ,150 euro na sporenie a za zvyšne si mozem kupovať oblečenie. Milemu som povedala, že ak sa zacne správať aj dieťa bude. Ostal totalne zarazený, ked mu neprisla moja výplata ne jeho ucet 😀 Teraz je v podode, zatial, len ho totalne zlostí, že si odkladam peniaze na sporenie. Sa ma minule pýtal že na čo, som mu povedala, že na garsonku 😀 Kedze byt je jeho a nadobudol ho za slobodna, a veeeeelmi rád mal huste reci, že ak nebudes robit tamto a toto ako ja chcem možes ist. Uplne skrotol 😀 Inak chápem mamicky na RP, že to maju tazke sama som jeden čas zila len z RP, ale podla mna ak je to možne by bolo potrebné sa zamestnat, alebo poslat muza na RD nech si to uzije.

patrisha2801
19. júl 2013

fuuuu, tak to teda fakt obidvujem :(((( takeho chlapa kopnut do zadku a riadne hlboko 😠 my sme hned po svadbe spravili jeden ucet (kazdy z nas ma od neho svoju kartu) na ktory chodi jeho vyplata a moj RD. NIkto neriesi moje tvoje ... kazdy si kupi co sam povazuje za vhodne, drahsie veci riesime spolocne. Tot vsjo.

lujza123
19. júl 2013

@maminuska no bohuzial vela veci zistis az ked pride dieta...u nas prislo po 8 rokoch vztahu a teda sa vynorili veci ktore by clovek vonkoncom necakal.....
Ja mam pocit aj tu z fora aj s vlastnej skusenosti ze strasne vela chlapov neustoji narodenie dietata...proste budto im prepne, alebo sa distancuju od akejkolvek pomoci s dietatkom..neviem cim to je ze to nezvladnu

ci je to stres ze treba viac penazi, alebo im to vobec nedochadza ze o dieta sa treba starat a ze zena moze byt unavena, alebo na to babo ziarlia ...netusim, ale su to stale rovnake pribehy...zrazu problemy s financiami lebo zena neplati svoju polku, alebo vecne flakanie sa a ziadna pomoc, zivot ako za slobodna, alebo by v praci radsej rovno aj spali...u niekoho sa to utrasie po case a funguju normalne a niekto to proste neda a rozidu sa