Hypotéka a dlh v sociálnej poisťovni. Bude to problém?

judzin
1. mar 2015

Zdravim Vas,len jedna otazka chcem si s priatelkou zobrat ten rok hypo pre mladych ale mam pravdepodobne dlh v socialnej positovni,v zdravotnej co bol iz je vyplateny,neviete niekto nahodou ci s tym bude problem? Alebo ci to banka kontroluje len kvoli vysky mzdy,dikes 🙂

rencici27
1. mar 2015

tvoj dlh na zdravotke a v soc bude preverovat banka...doplat si to cim skor inak ti nedaju hyposku

zalka
1. mar 2015

Pokiaľ si zamestnanec a tvoj zamestnávateľ dlhuje na SP tak to na teba a tvoju žiadosť o hypo nemá žiaden vplyv.
Ak si szčo, a dlhuješ na SP tak banka bude preverovať dlžoby a tiež dokonca aj to či je platené pravidelne, skúsenost z toho roka, ked szčo žiadal o hypo nie je ešte platca odvodov do SP a banka vyžadovala potvrdenie, že nedlhuje nič.
Dlh si zistíš priamo na SP, ked sa tam opýtaš.

silvinuska
1. mar 2015

@zalka je to presne môj prípad. Som SZČO a zamietli ma kvôli SP, za omeškanú platbu ktorá nebola mojou vinou ale v SP, že nepridelili platbu včas. Odniesla som aj papier, že nebola som dlžná nič (nakoľko som nemala povinnosť platiť za seba odvody iba za dvoch dohodárov (ani za nich som dlh nemala) ale aj tak zamietli. A len pre srandu napíšem, že šlo o 22,90€ a 8 dní omeškania (pričom ja som zaplatila včas 29.4.2014 a SP pripísala niekedy 6.5.2014 platbu 🙂 tak že aj také veci sa dejú, samozrejme tá super banka mi chcela poskytnúť hypo ale už o 2%! vyšší úrok 😉 Ako som sadla tak som vstala a odišla inam 🙂 A som maximálne spokojná, lebo lepšie som ani nájsť nemohla 😀 @judzin držím palce nech nenatrafíte na tak mizerných ľudí v banke ako ja 😀