Invalidný dôchodok kvôli psoriáze

carrot_apple
25. apr 2024

Ahojte,
Viete mi povedať, kolko percent kože musí mať psoriatik na tele zahltených aby mal šancu na poberanie čiastočného invalidného dôchodku? Napriklad...celý chrbát..celé nohy...alebo stačí len pár centimetrov vo vlasoch,rukách,kolenách a lakťoch?
Ďakujem.

syslik81
25. apr 2024

musela by si mat tazku velmi tazku formu .. s par centimetrami veru neuspejes-to by ol doma kazdy druhy

zena666
25. apr 2024

Ako hlavna diagnoza to na invalidnu nieje.

babovka2321
25. apr 2024

@carrot_apple obmedzuje nejako psoriaza v praci? (Tiez ju mam btw)

syslik81
25. apr 2024

Psoriáza invalidný dôchodok – môžete si oň požiadať?
Aj pri psoriáze je možné poberať invalidný dôchodok. Závisí to však od miery zníženia schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť. Invalidný dôchodok je dávka, ktorú Sociálna poisťovňa vypláca ľuďom s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom (bude pretrvávať viac ako 1 rok) ovplyvňujúcim ich schopnosť zarábať si na živobytie. Základným kritériom pre schválenie invalidného dôchodku je minimálne 40 percentný pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.

sisa_s
25. apr 2024

Iba koza nestaci, ak by tam uz bolo tazsie poskodenie aj klbov, tak ano...loziska na kozi ti neznemoznuju pracovat

carrot_apple
autor
25. apr 2024

@syslik81
@syslik81 mam ju od 18

carrot_apple
autor
25. apr 2024

@zena666 mam problemy uz aj s kolenami,bolia ma,stale som chora,mam oslabenu imunitu uz mi pichaju injekcie...a preto sa mi psorka rozsiruje viac a viac🤧

carrot_apple
autor
25. apr 2024

@babovka2321 zatial nie...aj ked mam okolo toho dost ineho...pracujem v kancelarii nastastie nie manualne

carrot_apple
autor
25. apr 2024

@syslik81 tak asi na stare kolena ma ti neminie urcite🤕

bublinka1426
25. apr 2024

@carrot_apple otazka znie cim ta psorioaza obmedzuje pri praci?

lakebabe
25. apr 2024

@carrot_apple skus požiadať a uvidíš. Každá jedna žiadosť je individuálna uvidíš ako ta posúdia podľa tvojho stavu