Kde máte účet?

lupape
5. feb 2014

Chcela by som vedieť akú máte banku a koľko mesačne platíte banke poplatok.
Ja mám v slovenskej sporiteľni a od januára platím 5,90 mesačne za účet.
A to sa mi zdá strašne veľa.
Ďakujem za každú odpoveď

kevinka84
11. feb 2014

mBank, ani cent za poplatky a max. spokojnosť 🙂

lupape
autor
11. feb 2014

@beah
ahoj.
bola som v tej ČSOBke sa pýtať a vyzerá to dobre.
len sa chcem spýtať či mi na tom účte musí stále ostávať 300 eur aby bol bez poplatku?
alebo keď mi tam na konci mesiaca ostane 20 eur tak už platím?
dik

ammellia
11. feb 2014

@lupape na ucte musi byt priemerny zostatok 300€. tu je priklad vypoctu:
https://www.csob.sk/documents/11005/79769/priem...

katy2
11. feb 2014

TB - bez poplatkov

lupape
autor
11. feb 2014

@ammellia
jeziiis. to je aka blbost.
to aby som si ratala ci mi to vyjde.
v kazdom pripade dik za info 🙂

ammellia
11. feb 2014

tiez si myslim, ze je to hovadina a tazko ustrazitelny parameter.

beah
12. feb 2014

@lupape Ahoj, nie je to až také hrozné ako sa zdá, ja sa snažím neísť pod tých 300 eur, aj keď sa mi už stalo, že som to prešvihla. Veď asi väčšina z nás nejde úplne na doraz, je dobré ak máš vždy nejakú rezervu na nepredvítateľné udalosti, takže ja to beriem tak, že to je akási rezerva, pod ktorú sa snažím neísť. 😉 Dôležité je, aby bol priemerný zostatok 300 eur za mesiac, t.j. na začiatku mesiaca máš napr. 1000 eur a ku koncu môžeš mať aj tých 20, ale v priemere za mesiac musí byť tých 300. Mne to vyhovuje, lebo neplatím banke nezmyselné poplatky.

20050126
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewka0012
5. máj 2014

tiez mam slsp a platim tych 5,90e co sa mi zda strasne vela,ale kedze tam mam uver este na rok tak nemozem ucet zrusit,uz to nejako vydrzim

boruska11
5. máj 2014

tatrabanka

shania31
5. máj 2014

@ammellia
@lupape
Uplne v pohode ustrazitelne, fungujeme tak 5 rokov.

shania31
5. máj 2014

@majmik
Tak len zuno alebo mbank- lenze mbank ma poplatky za sms a v zune zase platby kartou musia byt.
No neda sa aj klast naroky na pobocky a vlastne bankomaty, mat aj ucet bez poplatku atd atd.

shania31
5. máj 2014

@kevinka84
Za sms sa plati v mbank pokial viem....

heni79
5. máj 2014

@shania31
Ja mám napr. m-bank a poplatky za sms neplatím, lebo ich nemám aktivované. Účet si viem pozrieť denne. 😉 A limity výberu z bankomatu, či platieb si nastavuje klient sám z domu od počítača napr.. 😉

shania31
5. máj 2014

@heni79
To si viem aj ja pozriet denne a 24 h denne, lenze ja potrebujem aj SMS - nebudem furt cumiet na IB, ci ista platba prisla alebo odisla. Limity platieb sa aj v zuno nastavuju cez IB, ziadna novinka v m-bank.

heni79
5. máj 2014

@lupape
Ja mám m-bank. Kedysi som začínala v SLSP. Odtiaľ som prešla do Tatrabanky, keď zdvihli poplatok na 5€ za mesiac, odišla som do ČSOB. Tam tiež nebolo až také jednoduché dosiahnuť, aby som poplatok neplatila - navyše ho vracajú spätne. Čiže ak podmienky splníš v máji, neplatíš za jún. 😉 Aspoň to tak bolo pred 2 rokmi, keď som odtiaľ odišla. K m-bank. Som spokojná, naozaj neplatíš nezmyselné poplatky. A navyše máš k bežnému účtu (bez úročenia) aj e-max plus, kde môžeš ako aktívny klient dosiahnuť mesačné úročenie 1,75%. Trošku sa je potrebné v tom pohrabať.
A majú aj pobočky, teda v BA áno. Jedna je taká klasická, iné vo forme m-kiosk. 😅

heni79
5. máj 2014

@shania31
Ja si to skontrolujem raz denne, nemusím "furt cumiet na IB". 😀
Ono je to trošku aj o zvyku a pohodlnosti. Tiež mi spočiatku tie sms o pohybe na účte chýbali. Potom som si zvykla a už mi to nechýba vôbec. 😉

A napr. z CSOB som odišla aj preto, lebo v čase, keď som si zakladala u nich účet, boli sms notifikácie súčasťou balíka. Potom ich zrazu z neho vyňali a spoplatnili ich!

ammellia
5. máj 2014

ja mam mbank ako druhy ucet. Je fajn, ale ako hlavny ucet by som ho nemohla pouzivat kvoli spoplatnenym vyberom z bankomatu a sms notifikacii. 1-2 vybery mesacne mi nestacia.
V TB mam ucet vdaka hypoteke zadarmo.

shania31
5. máj 2014

@heni79
Ano, v CSOB to menili- teraz to stoji 0,07 € / sms.
U mna je to o zvyku, nie z pohodlnosti a zaroven mat okamzity prehlad o pohyboch na uctoch.
Robim v bankovnictve uz 13 rokov a myslim, ze z pohodlnosti to urcite nie je 😀

aicha15
5. máj 2014

ja v tatrabanke a neplatím nič

lubomirspetko
16. jún 2014

@lupape
@shania31
@hori
@majmik
@svenija
@cipilivia
@matafen

Dobrý deň, odporúčam prečítať si môj článok a sporení a bežných účtoch bez poplatkov : http://spetko.blog.sme.sk/c/359067/ako-nezasit-...

marce63
4. júl 2014

Odporúčam ZUNO účet. Vedenie účtu , platobná karta, domáce a zahraničné platby kartou, všetky prijaté / aj zahr./ aj odoslané platby /aj SEPA/, mesačne: výpis mailom, alebo poštou, SMS všetky tieto produkty sú zdarma. Výbery sú z bankomatu Tatrabanky 1x v mes zdarma a potom 0,8-€. Kto platí kartou a prevody cez IB, je to v pohode.

manzanillaa
4. júl 2014

Ja som akurát rušila v SLSP, tam je poplatok už 5,90 eur, aj keď som s nimi bola spokojná vyše 12 rokov...ja som si dala do Raiffeisen banky, mám poplatok 4 eurá mesačne a k tomu až 4 ďalšie karty zadarmo...manžel si dal do unicredit banky, tam, keď je príjem nad 400 eur mesačne, máte účet zadarmo a výbery zadarmo z každého bankomatu (čiže nemusím riešiť, kde je môj najbližší bankomat)...

emili31
4. júl 2014

ja mam TB a som max spokojna..ked mam nejaky problem zavolam na dialog, som cez to raz surne zaplatila platbu lebo som si zabudla mobil doma.., ako pristup a vyhody su fakt fajn.

8pete9
14. júl 2014

Jednoznacne mBank. Pokial platite dost kartou, tak aj vybery z bankomatu su zadara. A smsky stoja tusim 10 centov, ja ich nevyuzivam, ale museli by vam poslat aspon 30 aby ste sa dostali na uroven poplatkov inych bank. Takze to je stale lacnejsie. Navyse sporiaci ucet bez vypovednej lehoty, preniaze sa daju ihned presunut na bezny ucet a pri spleni podmienok (aspon jedna 300 eurova prich. platba, 3 platby kartou) urok 1,5% na sporiacom ucte vyplacany mesacne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angelika_farkasova
20. nov 2014

Odporučila by som Poštovú banku, účet stojí mesačne 4 € a vracia sa späť na účet 0,5 % z platieb kartou, takže ak kartu bežne používate, môže sa vám vrátiť celá suma za poplatok a aj viac. SMSky o stave účtu sú zdarma, neobmedzene výbery z bankomatov PB a v poštomatoch na poštách. Zároveň svojim klientom umožňujú vybrať si hotovosť napríklad aj v Terne, Mojej Samoške a Coop Jednote. Pri platbe kartou za nákup si môžete vybrať hotovosť až do 50 eur. A to tiež bez poplatku. V cene je aj vydanie a vedenie platobnej karty podľa výberu klienta – môže si vybrať embosovanú MasterCard Standard, Maestro alebo Bratislavskú mestskú kartu.

applede
20. nov 2014

@manzanillaa my tiez uvazujeme nad zmenou banky ...teda skor manzel ....ma v slsp...a katastrofa ....ja ako student tam mam vedenie uctu este zadarmo ...ale tie poplatky tam ....ohhhhhh

manzanillaa
20. nov 2014

@applede ja som tam mala tiez ucet este ako studentka zadarmo,ale teraz ten poplatok sa mi zdal uz velky...ak ma prijem aspon 400e mesacne,tak sa oplati unicreditbank,my tam mame,tam nie je ziadny poplatok pri splneni tejto podmienky..

applede
21. nov 2014

@manzanillaa dakujem za info, s tym by nemal byt problem....a ako je to z hypo ak si chces zobrat? neskor na dom budeme potrebovat