Kde si mám zriadiť životnú poistku?

noemikatka
16. dec 2020

Ahojte odporučte životnu poistku chcem pre otecka s ktorymi ste spokojné ktoré sú výhodné a ako vyplatené ďakujem a tiež by ma zaujímalo ak by sme ju napr. Založili dnes a jemu sa do mesiaca niečo stane budeme mať vyplatené alebo musí prejsť niaky čas?

hellwant
16. dec 2020

@noemikatka hlavne mu nezalozte investicne poistenie. Ak poistka tak poistka. Myslim , ze od zalozenia byva nejaky cas ( tyzden ci 2) kedy by ste nedostali nic.Ale kazda poistovna ma svoje podmienky.

janka_266
16. dec 2020

Allianz má napr. Pri každom poistení uvedené, koľko musí trvať poistka, aby bola použiteľná. Najlepšie je si dať vypracovať v rôznych poisťovniach rovnakú ponuku a podľa toho si vybrať.

janai1
16. dec 2020

@hellwant to je hlúposť ako mraky.... Čakacie doby sú aj 2 roky 💁‍♀️ keď sa niečo stane, nič nedostane.... Treba čítať zmluvu... 2 týždne to nebudú ani omylom
@noemikatka hlavne si to nerobte sama, ale nech vám to spraví poistovak a hlavne musíte vedieť a chápať čo máte poistené a za akých podmienok

mogaa
16. dec 2020

@noemikatka okrem iného v každej poisťovni sa vypisuje dotazník na aké choroby bol človek pred poistením liečený....ak by bol na určité choroby pred uzatvorením zmluvy liečený, už ho nepoistia, repsp.poistia ale nesmie zomrieť na následky tých chorôb...toto sa následne prešetruje aj spätne zo zdrav.dokumentáce ak má poisťovňa vyplácať životku.....sú tam ochorenia ako napr.cukrovka, vysoký tlak, samozrejme onkologické ochorenia.......takže to sú veci na ktoré sa treba zamerať, lebo nie každá poisťovňa ho poistí ak už v minulosti mal problémy so srdcom, problémy s dýchaním, vysoý tlak, cukrovku....

hellwant
16. dec 2020

@janai1 dva roky tazko, ja sa nebavim o vymozitelnosti penazi ale o dobe, ked sa nieco po uzavreti poistky cloveku stane. Mozno to je dlhsie ako 2 tyzdne ake roky to sa mi verit nechce. Priklad preslo by ho auto po 9 mesiacich. To by asi tazko uzavierali zivotne poistky keby do 2 rokov nemali nic pozostalí ak by osoba dovtedy umrela.

hellwant
16. dec 2020

@janai1 ak by to bola pravda tak kaslem na poistku a investujem, najlepsou poistkou je vlastny majetok- v tom maju na webinaroch pravdu, nakolko poistovne vzdy hladaju ako sa z toho vykrutit. Aj tak ak ma clovek iste choroby uz vas na ne bud nepoistia alebo platite velku sumu

henrychh
16. dec 2020

Ja by som ti doporučil poradiť sa s finančným sprostredkovatelom, ktorý rozumie poistkám nech neplatíš za zbytočnosti a to dôležité máš správne poistené, mám kolegu čo sa tomu venuje tak ti môžem dať kontakt, alebo nech sa ozve ak máš záujem o poradenie. Všetko zadarmo samozrejme

mpg
16. dec 2020

@noemikatka Záleží koľko má rokov, ak je starší nad 60 rokov - tak tým zvyknú zakladať pohrebné poistenie v Sl.sporiteľni, tam si treba dať vysvetliť podmienky alebo prečítať, ale ak si dobre pamätám, tak pracovníčka hovorila, že vyplatia sumu po dvoch rokoch od založenia, iste nie o niekoľko týždňov.

janai1
16. dec 2020

@hellwant neplatí to na úrazy 🤦‍♀️ ale na choroby.... Rakovina, srdce a podobne

aduskatt
16. dec 2020

úrazy hneď, PNka je čakacia doba obvykle 2 mesiace, tehotenstvo 9 mesiacov, niektoré dg pol roka, niektoré aj rok. Každá poisťovňa to má individuálne. (pracujem s tým)

janai1
16. dec 2020

@hellwant 10 sekund hladania vo verejných podmienkach axy, hned prvé 3 výsledky ... takže žiadne dva týždne ;)

hellwant
17. dec 2020

@janai1 ale ja som narazal na smrt ked zomrie napr. zivitel rodiny a pridu o prijem- tam bolo nedorozumenie- neupresnil som to. Co sa tyka chorob a invalidity z nich, tak to je asi preto, ze su spekulanti co to zatajuju, teda ak sa to vobec da este. 18 mesiacov je rok a pol, je to dost, co sa tyka invalidity kvoli chorobe, ci tych platniciek. Snad niektore to budu mat kratsie ako AXA...ak nie, stale je na cloveku co urobi ci si to da ci nie...ale prist o rok a pol platenia ak sa dovtedy nieco stane nie je sranda.🤔

janai1
17. dec 2020

@hellwant jasné len ste tam spomenuli autonehodu tak preto som spomenula tie urazy...

Ale ano, tie čakacie doby sú kvôli špekulantom ako spomínate... Stávalo sa, že niekto u lakara napr. zistil ze ma rakovinu a uzavrel si až potom poistenie a čakal ze mu vyplatia 🤷‍♀️

Myslím že čakacie doby sú jednotné a ak aj nie tak menej ako rok nebude nikde na takéto choroby

martin_horvath
20. dec 2020

Každá poisťovňa to má inak, u nás sú smrť a úrazy (bežný klient) poistené od polnoci dňa, kedy prvé poistné nabehne na účet poisťovne. Choroby majú čakaciu lehotu 2 mesiace, tehotenstvo a pôrod 10-12 mesiacov, invalidita z dôvodu choroby 18 mesiacov (do rozhodnutia Sociálnej poisťovne), ochorenie chrbtice alebo kĺbov 24 mesiacov.

dominikavab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bety2222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
10. mar 2023

@bety2222 píšeš do dva roky starej témy

bety2222
10. mar 2023

@aduskatt tak Ty načo odpovedáš ?

aduskatt
10. mar 2023

@bety2222 upozorňujem Teba

bety2222
10. mar 2023

ja nie som slepá

aduskatt
10. mar 2023

@bety2222 tak si iste pri čítaní pravidiel MK videla, že je tu zakázaná komerčná sebaprezentácia. Maj pekný deň

janai1
10. mar 2023

@aduskatt bety je asi nová v NN alebo dostala zdrba ze neplní plány tak píše do každej témy

aduskatt
10. mar 2023

@janai1 všimla som si