Koľko eur miniete mesačne na stravu?

24. jún 2023

Ahojte kolko Vam ide mesacne na stravu?niekedy mi stacilo 400 eur ale vsetko zdrazelo ,deti su vecie viac jedia teraz mi ide 600eur (obed ,ranajky ,sladke )sme 5 clenna rodina a muz mi vycita ze je to vela .V praci mi zeny vravia ze to nieje take zle ja zarabam 650 eur ...Manzel 800eur

bucko555
24. jún 2023

My sme traja a veru na stravu dám 600 euro mesačne jak nič .....kúpim si čo chcem nemienim sa nijak obmedzovať ale tak aj náš príjem je o dosť vyšší

sarita510
24. jún 2023

500 urcite ,s tym ze len v akcii veci a do obchodu so zoznamom ze sa kupi iba co je naplanovane

dskjhfdlkdjhl
24. jún 2023

Tak posli muza na nakup a nech napr. tyzden nakupuje a vari on.

luccija
24. jún 2023

Keď píšu, že strava zdražela o 20,30% tak to sedí.
Úplne presne neviem kolko minieme, ale o dosť veľa ako pred 2,3r.Viac premýšľam čo kúpim, sledujem akcie.Na 5 člennu domácnosť si myslím, že ešte hospodária dobre.Odloz si bloky a ukáž mužovi čo minies za 2,4 týždne veľa mužov nema presny prehľad koľko sa minie na stravu, drogériu...

lvulik
24. jún 2023

No... Na stravu dávate zrejme primerane situácii (deti vo vývoji, ktoré viac zjedia), každopádne nepríde mi ok dat za stravu jeden celý plat a takmer polovicu celého príjmu.. Ak sa mužovi zdá veľa, kolko dáte za stravu, treba mu povedať ze tebe sa zdá málo, kolko zarobi.... Keby som bola v takej situácii, snazila by som sa stlačiť budget aj na stavu (nekupovat sladkosti, radšej napiect, nekupovat zbytočnosti, co určite každý kupuje) a zároveň zvýšiť príjem....

alana1
24. jún 2023

sme 2dospeli a 2 chlapci - 13r a 4r - vobec nemenili stravovacie navyky, akurat mozno ze chlapci rastu a viac jedia...a oproti minulemu roku sme z 500 eur mesacne skocili na 700eur mesacne...cize krasne vidiet to zdrazovanie...

babovka2321
24. jún 2023

My sme uz pred par rokmi s muzom dvaja prejedli cca 600 mesacne a to sa nestravujeme v restikach ani donaskami. Kolko prejeme teraz ani nechcem vediet.

lucia851
24. jún 2023

500 až 600 eur

dilino
24. jún 2023

MY dvaja prejeme 500 eur na mesiac ako nič.A to sme ani nefajčiari ani nepijeme alkohol. Veľmi veľa vypestujeme na záhrade zásobu aj na zimu aj kečup varíme, lekváre, a uhorky zavarame kompoty ovocie zo záhrady.Ale ja väčšinou varím mäso.Všetko drahé treba poslať muža nakúpiť a uvid koľko zaplatí ON.Myslím si ja a možno mi dajú aj viacere za pravdu že na jedle sa šetriť nedá.

barbora19911
24. jún 2023

Ja neviem ako to vy robíte/ hospodárite pretože my sme dvaja a minieme aj okolo 800-900 eur a to ešte varíme doma, restiky vôbec veď len jeden nákup u nás v obchode v Milk agre tak okolo 60 eur a nemáme nič pár veci ktoré sa zjedia za jeden dva dni ... teraz je na ceste malá tak to bude ešte viac ..

bessie12
24. jún 2023

My sme dvaja a toľko platíme. Co bude, ak nás bude viac si neviem vôbec predstaviť. Vtedy pôjde aj niečo cez 1000€. A to obcas nakupujeme aj v akcii, ked nieco najdeme. Ale na potravinách by som nikdy nešetrila.

elisebah91
24. jún 2023

@barbora19911 ja ani do Milka agra nechodím lebo by som nič nekúpila...chodíme raz za týždeň do Lidla, Kaufu s lístkom čo treba a za 60€ už tam je viac veci, tiež v zľave kupuje do zásoby( napr čaj, káva, toaletak, vreckovky, chlieb a rožky viac do mraziaku...čo vidím zoberiem a bude na neskôr).
My sme 5clenna rodina s malými deťmi ja na RD a za stravu dávame tak cca 550+-?
Kupujeme v akcii(mraziak a špajza postrážila veci na určitý čas) a s lístkom. Na väčší nákup raz za týždeň, dva, malé veci kupujem v brutál drahej Jendnote čo máme na dedine..

bublinka1426
24. jún 2023

@elisebah91 ta jednota na dedinach je mega zdieracstvo...👽

miriam11
24. jún 2023

4 clenna rodina 500-600 eur

barbora19911
24. jún 2023

@elisebah91 ..no veď to my bývame na dedine takže milk agro je jediná cesta ja nemám auto takže nič no ..ale Lidl mi príde že tam je proste strašne veľa ľudí a nič tam nemajú ja som strašne zlý jedák takže nikto mi nevyhovie ale zato v hoteli by som ranajkovala o sto šesť všetko 😂🤦🤦

barbora19911
24. jún 2023

@miriam11 ako ? 🥺

zuzanka.zuzu
24. jún 2023

VEĽA 😠 my teda máme väčšiu hypotéku než vy príjem, čiže logicky náš príjem je omnoho väčší, ale to je jedno koľko dávame na stravu, podstatné je, že zdraženie sme si všimli snáď už všetci ☹ mňa by zaujímalo kam až to bude pokračovať...?

anonim6464
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristinapetronela
24. jún 2023

800 eur piati aj to šetríme ,nekupujeme blbosti ani sladké vody

autor
24. jún 2023

@anonim6464 Vas ucet je nahlaseny uz spamovat nebudete

anonim6464
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisebah91
24. jún 2023

@bublinka1426 to vazne je...preto tam idem len keď dačo súrne potrebujem ako kyselinu citrónovú na sirup...inak väčšie nákupy tam nehrozia...
@barbora19911 s mužom sme sa zhodli že Lidl je take väčšie potraviny, dá sa tam nájsť aj vybrať ale keď človek chce niečo iné tak smer Kaufland..

bublinka1426
24. jún 2023

@elisebah91 je ahlavne kopec starych co nemaju ani deti po ruke, takze kupuju predrazene , je to cele na hlavu hlavne z tych dochodkov.

alenamihal
24. jún 2023

@barbora19911 ak v Lidl uz nenajdes nic na jedenie,tak uz nikdy inde...Lidl ma velmi dobre zdrave varianty a cenovo su aspon pre mna super...a este ked ma clovek appku vkuse mam nieco zadara ... ja kaufland nenavidim,lebo si musim sama vazit ovocie a zeleninu ...

jaroe
24. jún 2023

Keď teda muž vyčíta, čo navrhuje? Prejsť na múčne jedlá 6x do týždňa alebo sa máš naučiť čarovať?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
24. jún 2023

@jaroe veď to...tak nech mu vari prívarky, špenát, zapečené zemiaky skrti stravu a potom uvidi či nebude frflat.Ja som si vedomá, že jeme drahšie mäso hovädzie, kúpim rybu zase neminam na iné čo som minala a hlavne nejeme veľa vonku čo sme robili predtým.Samozrejme, ze dá strava okresať, ale za akú cenu?

ropucha6
26. jún 2023

@elizabet173 ja milujem granadir 🙂 ale teda so slaninkou a vela olivoveho oleja mi to nepride ako najlacnejsie jedlo aspon teda moja verzia 🙂 ja by som mu dala jest suche rozky, ze to sa vmesti do budgetu