Koľko mesačne asi miniete na stravu?

lucia851
25. okt 2022

Koľko mesačne asi miniete na stravu?

malinovka333
27. okt 2022

@kiki234 ved ja tiez nechodim kazdy den do obchodu chodim uz tak raz za 8-10 dni.napr dnrs som bola a nepatam si kedy som bola naposledy.chlieb si peciem doma takze pecivo nemusim kupovat denne.

malinovka333
27. okt 2022

@kiki234 len si napisala ze deti maju maso kazdy den a vy tak 1x za tyzden tak ci varis kazdemu insie alebo ako?

michal711
27. okt 2022

Ak by som to tu napísal hneď doby ste sa do mňa pustili že nič nemení a tak radšej ani nepíšem ale veľa to nie je .

penn
27. okt 2022

@anjelicek26 a čo varíš mimo mäska na inšpiráciu? Ja osobne by som bola aj vegan. Ale dcére skoro nič nechutí. Hlavne to mäsko. Teda mäsko jej chutí. Ale tento týždeň som z jedného steaku urobila asi 8 porcií mäska na šťave.

penn
27. okt 2022

@lenkapap no tak skôr špenát s vajcom? Ja milujem špagety a špenát alebo špagety a šampiňóny z konzervy. Ale ja jem celozrnné, má to chuť. Rizoto s náhradou mäso. Alebo segedín so sojovym, to sa dá. Sa to stratí. A zemiakové placky.

anjelicek26
27. okt 2022

@penn tak moji su kobylky, jedia vsetko, miluju cerstvu zeleninu na kila ako prilohu, tazke tocime klasicke prilohy a zeleninove privarky, zapekane veci (cestoviny, zemiaky, miluju vegetariansku paellu atp.) , placky rozneho typu, dipy k tomu, polievky kremove, neviem mne to prijde taka klasika, uz blbsie sa mi vymysla s mäsom po tak dlhej dobe a teda robime aj sladke obedy...

kiki234
27. okt 2022

@malinovka333 deti maju maso skoro kazdy den, nie kazdy den. Vzdy mam navarene 2 jedla.. Teda polievka a druhe.. A vacsninou ano viac druheho ide detom a my jeme viac polievok lebo nam chutia viac ako maso. Mladsi este nema 100percent nasho jedalnicka lebo je maly. Tomu varim obcas zvlast v najmensom hrnci aky mam

triomama
27. okt 2022

@anjelicek26 tiež som vďačná že moje deti ľúbia zeleninu,prívarky a pod.

maba123
27. okt 2022

2+5 deti. Od 1000 až 1300, katastrofa

chichinka
27. okt 2022

@elizita ja mam appku do ktorej si vsetko zapisujem. Pouzivam Moneyboard. Pekne vidim kolko na co sa minulo (do kategorii mam vydaje rozdelene - potraviny, tankovanie, kruzky, oblecenie…)… super prehladnost ale reda poslednu dobu, co ceny vzrastli, akurat tak na depku 🤣

petra735
28. okt 2022

Napríklad záleží aj koľko máš detí, a aký sú jedáci. Môj Tomáš je poriadny jedák, čiže minieme asi 500€ + plus drogéria základné potreby (šampóny,vložky,krémiky) a to je asi 50€

elizita
28. okt 2022

@chichinka myslím že appka je pre mňa najvhodnejšia. Dakujem

nikha2809
30. okt 2022

Práve dnes som to počítala, je to vyše 600€.Skoro má vykotilo, doteraz som bola v tom že viac ako 300€ to isto nebude.Dvaja dospelý, dve malé deti a ešte v tom nieje strava čo platíme v škole a škôlke a ani drogéria.Idem ja čítať celú diskusiu, hľadať tipy ako ušetriť, lebo podľa mňa je to dost