Koľko trvá prevod z ČSOB do Tatra banky?

22. dec 2023

Neviete ako dlho trvá prevod? Keď mi dnes posielal otec tak už dnes peniaze ani neprídu a až po sviatkoch?

kitycat
22. dec 2023

Neviem, ale hadam od toho nezavisi tvoje prezitie?

hanka55
22. dec 2023

pridu az po sviatkoch

petamich
22. dec 2023

ano az po sviatkoch, kedze nemaju medzi sebou instantne platby a medzibankove sa pripisuju nasledujuci pracovny den = streda

autor
22. dec 2023

@kitycat no tak aj áno totižto moju výplatou poslali na iný účet a to na ucet mestskému úradu 😠 cez až kdesi na východe tak môj otec tam neďaleko žije tak to bol vybavovať a celý týždeň nemali moje peniaze vraj mali veľa prace s vianočným večierkov atď od pondelka až dnes mu dali tak mi ich posielal z jeho csob banky.A hlavne keď som im tam volala tak vraj musím osobne a účtovníčka co tie peniaze poslala ma samozrejme dovolenku a oni mi nechceli poslať z účtu na učet vraj osobne no keď tam otec došiel upss peniaze nemali už😡potrebovali na večierok nakúpiť

ruxandra
22. dec 2023

Ked to dnes poslal, tak dnes urcite nepridu. ČSOB je v tomto absolutne najhoršia. Tiez mam ČSOB a vzdy ked posielam alebo niekto posiela mne, tak to pride az na druhy den (pracovny den, samozrejme)

autor
22. dec 2023

@petamich
@hanka55 som si myslela ,ďakujem za odpoveď. Toto je sila až v pracovné dni ,elektronicky by mali fungovať nonstop to len na Slovensku sa toto deje

petamich
22. dec 2023

nemas pravdu 🙂 je to bezny standard pre SEPA medzibankovu platbu, ze je pripisana nasledujuci pracovny den (holt ked niekto posle den pred sviatkami, tak smola, na co mimochodom banky upozornuju vopred a maju vzdy na stranke info, co bude kedy pripisane), nie vsetky banky su zapojene do instantnych platieb (u nas len TB, RB, SLSP a VUB) a je to tak na Slovensku aj v zahranici

autor
22. dec 2023

@ruxandra Tomu nechápem sak keď to tam zadaju systém by mal pracovať a nezáleží ci je sviatok ci nie systém potrebuje tiež oddýchnuť ako ľudia, inde vo svete nonstop aj cez víkendy ci sviatky ,zadaju platbu a systém už si sám spracuje

petamich
22. dec 2023

prosim ta evidentne sa tomu nerozumies, system pracuje a tvoju platbu z tvojej banky aj odosle ale ta sa nepripise do inej banky instantne, kedze je tam xkrokov medzitym

prosim ta a kde inde vo svete mas na mysli? by ma to zaujimalo 🙂 lebo aj u nas ti system tvojej banky spracuje platbu hned bez ohladu na to, ci je piatok alebo sviatok ale pripisanie platby je uz nieco celkom ine

autor
22. dec 2023

@petamich viem len nato nepotrebuje ľudí, ja som bola na stáži v Japonsku tam to bolo v momente ale síce Japonsko a sk sa vôbec nedá porovnávať 😏

ruxandra
22. dec 2023

Banka ale tvoje peniaze používa kym ti ich pripíše na ucet, preto to trva cely den. Ja som si posielala peniaze z účtu na podúčet, co som myslela, ze to je záležitosť sekundy, kedze je to vramci mojho účtu v ČSOB a pripísali sa mi az na druhy den.
Ak je to ale naliehavé a treba peniaze hned, mam pocit, ze sa da platba označiť ako urgentná a to by malo prist hned. Len je to spoplatnené, a hlavne, peniaze su uz na ceste, takze toto ti nepomoze uz..nabuduce mozno

petamich
22. dec 2023

pokial su banky zapojene do systemu instantnych platieb, ide to hned (a cuduj sa svete aj u nas na zaostalom slovensku to uz funguje, len ta implementacia nie je uplne lacna a mensim bankam sa do toho nechcelo), podobne to je aj v kazdej inej krajine a ano aj v Japonsku su banky, ktore su zapojene do systemi instantnych platieb a potom su tam take, ktore nie ;)

a ak si pozries par relevantnych zdrojov, tak 80% platieb v japonsku stale prebieha cash a v real-time platbach su na chvoste azijskych ekonomik

simca06022011
22. dec 2023

Autorka dobra hlúposť s tou výplatou. Omylom pošlem inde peniaze= písomne ich vyzvem na vrátenie. Mzdu posielam zamestnancovi znovu. Neexistuje aby sa to utekala riešiť v hotovosti:D
Ak si ich chcela dnes, mal.ti ich vložiť na účet napr v banke.

isis234
22. dec 2023

Je to chyba účtovníčky. Ak im prišli peniaze na účet, najskôr mali skontrovloať odkial to prišlo. Ak nemali doklad, nemali hýbať s tými peniazmi. Alebo ich mali preúčtovať na depozit. U nás sa nestalo, aby účtovníčka mala dovolenku od 19.12. do 6.1.
ako píše @ simca06022011 , Ak si ich chcela dnes, mal.ti ich vložiť na účet napr v banke.
Ako je možné, že ich vyplatili v hotovosti tvojmu otcovi? Ak áno, on ti ich mal vložiť do tvojej banky a nie z jeho banky príkaz do tvojej

petamich
22. dec 2023

@isis234 a uz vobec nechapem, ze ich potom vyplatili jej otcovi 🤷‍♀️

isis234
22. dec 2023

@petamich presne... také neexistuje. Museli by mať doklad a jej originál podpis - čestné prehlásenie

autor
22. dec 2023

@petamich
@isis234 v skratke robím cez jednu nemenovanu súkromnú firmu ,samozrejme ze som volala o chybe vedeli a ospravedlňovali ju vraj čosi mala toho veľa a áno na mestský úrad pretože tam majú svojich 2 zamestnancov a oni to s nimi vyriesili tak ze mi ich dajú osobne a môj otec preto lebo ta pani co tam to mala na starosti je jeho bývalá žiačka, od pondelka telefonuje a vybavujem a ta firma to nie je prvý krát čo toto urobili ,minule kolegyňa bola PN a jej a oni do sochy nahlásili učet iného zamestnanca čiže jej pnka prišla inému na učet a tiež o tom vedeli ona až políciou sa musela vyhrážať až kým jej tie peniaze vrátili.Inac to spravili asi lebo som dala výpoveď pred 2 týždňami a áno je to cele na hlavu ani ja nechápem a inac som mimo sk preto nemôžem osobne

autor
22. dec 2023

Teda robila som už som dala výpoveď

isis234
22. dec 2023

Podala by som písomnú sťažnosť na vedenie firmy. Doporučene, do vlastných rúk a žiadať odpoveď do 7 dní.
Je to i nezodpovednosť mestského úradu. Toto mali riešiť prvé, až potom ich večierok.

autor
22. dec 2023

@petamich ospravedlňujem sa za chybu nie sochy ale socky, socia.poistovni tej kolegyni nahlásili iný účet, mobil ta klavesnica si niekedy prepne slová

autor
22. dec 2023

@isis234 ved sa aj chystám keď sa vrátim na Slovensko až po novom roku ,toto naschvál urobili

autor
22. dec 2023

@isis234 ta pani co na tom mestskom úrade robí je od našej firmy a tam išli tie prachy neviem ci jej na učet alebo úradný učet, ale ako vravím oni tak aj tej kolegyni na sociálnu poisťovňu dali číslo účtu zase iného zamestnanca a ta účtovníctva? Stále ju bránia, zrejme šéfová bokovka
Tak ti ďakujem pomoc, a prajem pekné sviatky🎄🎄🎆🎅

maranco
22. dec 2023

Každá banka má na prevod SEPA platby jeden nasledujúci pracovný deň.
Nech si otec pozrie aký dal dátum splatnosti pri prevode.
Ak dal piatok 22.12. peniaze ti prídu v stredu 27.12.
Ak dal stredu 27.12. peniaze ti prídu vo štvrtok 28.12.