Ktoré poistenie pre dieťa?

vivka7
7. nov 2012

Ahojte, chcela by som dať poistiť malého, tak prosím o radu, kto má skúsenosti ktorá poisťovňa ma najlepší produkt na poistenie detí? 😨

simca06022011
7. nov 2012

My mame farbicku, ale mala by si najskor povedat, co od poistenia ocakavas - urazy, trvale nasledky, alebo dlhodobe sporenie.. ine benefity. My mame sporenie+poistenie + cestovne poistenie pre malu vo farbicke. Platim 40 EUR a cielovu sumu ma asi 12000(ale to si nie som ista teraz...)

liz_lemon
7. nov 2012

@vivka7 nepoistuj dieta, pri kazdej jednej poistke ty stracas, a poistovna vzdy zarobi, radsej nejaky terminovany/stavebne sporenie/sporenie v banke
poistky pre deti su na velmi dlhu dobu, a nikdy nevies, ci to budes stale vediet platit, a predcasnym ukoncenim poistenia, vzdy stracas, a nie malo

ederka1
7. nov 2012

simca06022011 maš pravdu,my tiež mame farbičku..je to najlepši produkt pre deti,vyhral zlatu mincu...a skor našporiš takto ako v banke,alebo na stavebnej...my mame všetky tri deti poistene...tie staršie už maly aj urazy,nebol nikdy problem s vyplacanim odškodneho od poistovne.. 🙂

simca06022011
7. nov 2012

@liz_lemon sporenie v banke a terminovany vklad su totalne nerentabilne investicie... ked uz niekto ma nejake peniaze na investovanie (pri terminovanom musi mat), tak je najlepsie najst si financneho poradcu a investovat inde. Ale v tejto dobe to nie je istota. Ja osobne mam aj dlhopisove fondy podielove aj financne a nejak to prilis kolise posledne 2 roky :P takze s farbickou som po analyzach a porovnavani spokojna... jasne ze moja pazravost (preco nedostanem viac?) mi nedala na zaciatku, ale ked som si poratala co a ako... tak to bolo ok. 🙂

liz_lemon
7. nov 2012

@simca06022011 ja som dostala ponuku na Farbicku, a stacilo si to jednoducho zratat (aj ked aj bez toho mi to bolo jasne), a prerobila by som cca 800 E, a vobec ziadna poistka nie je vyhodna pre cloveka, len pre poistovnu
a financni poradcovia? naozaj si myslis, ze to robia pre teba, aby si nieco ziskala?
a podielove fondy? ak s tym nerobis, nemas sancu, a to plati aj pre financnych "poradcov", kolkokrat to robia ludia, ktori nemaju ani maturitu, naposledy som musela opravovat komplet celu zmluvu, ktoru robil tiez takyto "poradca", ale volakedy robil maliara-natieraca

martina1703
7. nov 2012

@vivka7 ahoj aj my mame farbicku sporenie aj s poistenim 😉

tanitta
7. nov 2012

@vivka7 daj stavebko a urazovku hned druhu najlepsie vtedy ked uz dietatko bude samocinne 😉 nejake denne odskodne, poistenie drobnych urazov.. hrozi viac urazov .... do zivotneho by som sa nehrnula...

simca06022011
7. nov 2012

@liz_lemon ja som ekonom a viem si to poratat.. vo farbicke si porataj kolko stoja tie poistenia... fakt je 800EUR vela ? 🙂)) po celu dobu sporenia mam napr cestovne pre nu zadara, o urazovke a inych tiez.. sumu si idem poratat ked budem mat cas, ale az tak zle to nevychadza.. ked zaplatis poplatky za ucty a dane z urokov tak ziadny vkladovy produkt sa ti viac neoplati v banke.. a treba brat inflaciu a mozes si rovno sporit v ponozke ked chces 🙂)) to je tiez riesenie 🙂))

danadany
7. nov 2012

farbička je dobré poistenie, ja osobne síce malého poisteného nemám lebo od dvoch rokov bude zadarmo poistený na tretinové sumy v mojej zmluve z Wustenrotu, nie je to úrazovka ale myslím že to tak malému dieťaťu ani netreba a k termínovaným sa radšej vyjadrovať nejdem, to musíš mať hotovosť a nie malú aby sa ti to vyplatilo a dať do J&T a vychutnať si pobyt v Tatranských Grand hoteloch 😉

liz_lemon
7. nov 2012

@simca06022011 pri terminovanych a sporiacich uctoch sa ziadne poplatky neplatia, co sa o poistkach neda povedat
a zarabat na urazoch mojho dietata? dakujem, ale radsej chcem mat zdrave dieta

liz_lemon
7. nov 2012

@danadany a povedala som, ze nemam? ;)

matozazzo
7. nov 2012

Ja som dala malej pred 5 rokmi Farbicku, kym manzelov brat nezacal do poisteni viac vidiet a pekne nam vsetko ukazal, kde co platime, kde preplatime a ako je to so sporiacou ciastkou... Zistila som, ze ked ja napr. zaplatim za X rokov na SPORENIE 1000 Eur, po X rokoch by som mala mat 1000 Eur + uroky zo sporenia. A zistila som, ze dostanem tak 950 Eur... Hroza. Vravim len o sporiacej ciastke, nie poisteni. Takze Farbicku sme zrusili, dali sme jej len pripoistenia a sporenie samostatne s vyhodnym urokom. Nechcem propagovat ziadnu poistovnu, takze sa popytajte a prepocitavajte sami. Pripoistenia platime, z toho nemame nic, clovek nikdy nevie... Ale preco sporit s poistenim a prerobit na tom? Kym som si to sama neprepocitala, neverila som tomu...

danadany
7. nov 2012
sisinka29
8. nov 2012

aj mna to čaká a neviem sa rozhodnúť, ale tá Farbička asi nieje zlá 🙂

simca06022011
8. nov 2012

Tak my to mame takto: cielovu sumu mame 13091, platime mesacne 43EUR (40EUR sporenie, 3EURa poistky) + baby karta poistenie opcas celej doby poistenia. No neviem, ja som tam stale v pluse 4123eur na 25 rokov 2000EUR na 18rokov🙂) Nie je to bohvie aky vynos, ale JE... Velmi dlho sme si vyberali, dokonca som schytila aj nejakych znamych a tak aby mi pomohli vybrat, lebo so svojou poistkou nie som spokojna... a myslim ze sme dobre vybrali (mozno uz aj ini maju podobny produkt, vo febr 2011 bolo toto najlepsie riesenie).
Urazovku obycajnu nam nebolo treba zatial, stale zastavam nazor ze poisteny na uraz a problemy s tym spojene (smrt atd) musi mat zivitel rodiny... to je prvorade. Na figu vam bude poistka dietata, ktore si zlomi nohu.. ale ked rodic bude mat autonehodu s nejakymi nasledkami, kto bude rodinu zivit? 🙂)) CIze ja som poistena na vyssie sumy - urazovka, choroby... mala je iba to co tam bolo zakladne + poistenie toho ze by som to nemohla ako poistnik platit.

liz_lemon
8. nov 2012

@simca06022011 no, ja neviem, ale 40E*12mesiacov*25rokov=12000, takze hruby vynos je 1091 a z toho este zaplatis dan...toto je vyhodne? myslim, ze aj ta ponozka je taka vyhodna 🙂

simca06022011
8. nov 2012

@liz_lemon no ved spor si v ponozke 🙂)) najlepsie urobis. Ale ja som si aspon ista, ze moje dieta nieco dostane ked bude potrebovat.. co pri ponozkovom systeme tazko... lebo "teraz treba toto a potom hento kupit", doma sporit nevie hocikto 🙂 Ked to zvladnes a este ti to nieco vynesie.. tak nech sa paci 🙂))

makrolo
8. nov 2012

Nie je dôležitý len produkt, ktorý si uzavrieš ale aj človek s ktorým to uzatváraš. Ak sa niečo stane aby si sa mala na koho obrátiť. Nie všade sú príjemní a ochotní ľudia. 😎

liz_lemon
8. nov 2012

@simca06022011 ja som povedala, ze sporim v ponozke? treba citat poriadne
moj maly ma stavebne sporenie + mu sporime v zune, a akonahle sa naspori vyssia suma, tak mu to hodim na nejaky terminovany vklad s vyssim urokom

mawka
8. nov 2012

@vivka7 investicia do pistenia je najlepsia forma sporenia. len si treba uvedomit kolko platis a za co. ak su ludia nespokojni a prerabaju, znamena to, ze vyssia cast sumy sla na urazove poistenie, ktore nie je rezervotvorne. vysvetlim ti to asi tak. moje dieta ma poistenie za 52 eur mesacne, pricom urazove je z toho 5 eur. zvysok sa spori. a preto ako pise @makrolo je dolezite, kto ti to poistenie urobi, kto ti to ako vysvetli. je tiez rozdiel v kapitalovom a v investicnom. a tiez, kolko si ochotna investovat mesacne do poistenia, pripadne ci zvazujes robit mimoriadne vklady. vedela si, ze v poistovni sa ti zdanuje len raz a to pri vyplate? banka ti zdanuje stale a z 3% uroku mas zarzu ledva 1%. a tiez je potrebne, aby si bola poistena aj ty, keby sa nieco nedajboze tebe stalo, aby detom nieco ostalo alebo aby sa z coho mohlo platit poistenie pre dieta. variant je mnoho, treba to len individualne posudit. a hlavne sa vela pytat a neplatit za nieco o com si sa riadne nepresvedcila. naozaj si zapamataj pravidlo - nech ti kazdy FA vysvetli, kolko platis za uraz a kolko ide do rezervy. a ked chces mat skutocne dobre poistene dieta aj so sporenim, tak 15-20 e mesacne nestaci. jedno moje dieta ma za 52, druhe za 40 - ale tam to idem este poistit jednou dalsou zmluvou. osobne mam poistenie 80,- mesacne. clovek si povie, je to vela. ale ja mam skor vela zavazkov a neviem si predstavit, ze to deti zdedia alebo ze vypadnem kvoli urazu ako zivnostnik z prace, socialka sa na mna vyprdne, pripadne posle minimum. no a kedze v banke nenasporim nic, detom chcem dat startovne do zivota - veno. je to pre mna dolezite. vsetko sporim v pomere 70% garantovany urok /stanovuje ho narodna banka slovenska, minimalne vo vyske technickej urokovej miery 2,5% budem ma zhodnotenu investiciu/ a 30% fondy. vyvazene. do riozika by som nesla s akciami a podobne.

mawka
8. nov 2012

@liz_lemon no, aj jedna pani s manzelom raz odmietali posistenie, ze ich poistovna zdiera. a manzel s kamaratom tragicky zahynul v aute. toto je realny pribeh. zivitelia rodin. kamarat poisteny bol a druhy nie. po kamaratovi vyplatila manzelke poistovna sumu pre pripad smrti a celkom slusnu. druha nedostala nic, kedze nebola poistena a zostala bez penazi s dvomi detmi a hypotekou. toto neni sranda. a ja by som sa takto s osudom mojich deti nezahravala. takisto si povies, zlomena noha, len ta moze byt zlomena komplikovane a zrazu behas po lekaroch, zakroky, sruby, kraviny, pobyt matky s dietatom v nemocnici nie je zadarmo. myslis si, ze by sa ti nezislo 500 eur? vtedy ano a ver tomu. tebe sa asi este nikdy nic nestalo. bodaj by to tak aj zostalo. ale nahody su a nikdy nevies. no a k tomu zdanovaniu a poplatkom, tak to si na velkom omyle so zdanovanim. poistovna ti zdani iba raz a ked poziadas o vyplatu nasporenej sumy. banka ti zdanuje kazdy jeden vynos pravidelne. a poplatky banke platis a ani nevies ake 😉

mawka
8. nov 2012

@vivka7 a samozrejme, je potrebne vediet, ze s poistenim sa da hybat. znizovat a zvysovat poistne sumy alebo poistne - platby za poistenie podla potreby.

vivka7
autor
9. nov 2012

a nie je ta fabicka len medialne nafuknuta? Bola som sa pozriet na poistenie, nejake nove, vola sa vital zivot baby a zatial mi to vychadza celkom dobre, v pomere cena:kvalita. Ma niekto skusenost s 😅 tymto? V tych poistkam mam znacny chaos.

mawka
9. nov 2012

@vivka7 vsetky su rovnake, kazda ma nejaku inu vyhodu a rozdiel je v nazve a v tom ako to poistovna vie predat. rozhodne by som sa zaujimala aj o to, ako rychlo likviduju poistne udalosti. nebudem tu na nikoho kydat, ale je par poistovni spickovych a par takych, ze by som si tam nedala poistit ani PZP a nie este seba 😉

liz_lemon
9. nov 2012

@mawka taketo zvasty si pls nechaj pre seba a pre ostatnych naivnych, co by bolo keby...poistovne buduju na ludskom strachu, co ak sa nieco stane, ale kto chce zivit tieto uplne zbytocne institucie, nech sa paci
poistovna zdanuje na konci poistneho obdobia vsetko co vyjde nad sumu, ktoru klient uhradil ako poistne, neviem kde si dosla na to, ze som napisala, ze sa zdanuje viackrat

liz_lemon
9. nov 2012

@mawka poistenie nie je o sporeni, je to predovsetkym o kryti rizik, na sporenie ABSOLUTNE NEVHODNE, ale to ty pochopis, na konci poistneho obdobia, to bude prekvapenie 🙂

mawka
9. nov 2012

@liz_lemon moja vidim, ze si uplne mimo. uz som zazila niekolko koncov poistnych obdobi a vysla som z toho so ziskom. a ak robis v poistovni, tak pan boh pomahaj klientom. a ak si robila, tak sa necudujem, ze tam uz nerobis. nemienim sa s tebou dalej bavit ani na teba reagovat, pretoze strielas od buka do buka. zakladatelka sa jednoznacne pyta na poistenie, takze je rozhodnuta dieta poistit, tak sem netrep negativne komentare. si ocividne zatrpknuta, tak si zaloz temu Nenavidim poistenie a tam sa vyzur. ak si si nevsimla, si tu asi jedina, ktora ma problem.
hawk

cecil36
9. nov 2012

Baby a ktore poistenie- iba urazove nie setriace je lepsie pre rocne dieta? Ci je to uplne jedno, ktora poistovna?

andreah25
9. nov 2012

Ja osobne tiež zastávam názor, že poistenie neslúži na sporenie, podstata poistenia spočíva v zabezpečení, tzn. poisťujem sa preto, lebo sa niečoho obávam a tak chcem byť voči tejto obave zaistená. Na sporenie sú úplne iné produkty - termínované vklady, sporiace účty, aj fondy ak má chuť niekto riskovať a má zbytočné peniaze, ktoré dotyčnému nebudú chýbať ak fondy ,,vybuchnú". Peniaze, ktoré vkladám do poistenia nijako neočakávam, že ich dostanem späť, ak niečo dostanem tak super, ak nie, neriešim to, sporím inak.
Som poistená ja, je poistený manžel a máme poisteného aj malého. Čo sa týka malého - nie je to o tom, že by som zarábala na úrazoch môjho dieťaťa, ale je pravda v tom, že ak sa malému stane úraz, tak niekto s ním predsa bude doma a splátky a poplatky mi nikto neodloží.
Preto poistenie dieťaťa v sume 50 eur mesačne je podľa mňa neskutočne veľa - optimálne je max. 15 eur mesačne. Tých 50 eur je dobré mu sporiť na sporiacom či inom účte. Skôr investujem do poistenia manžela v sume 92 eur mesačne, kde je poistený až na 100tis. eur v prípade úmrtia a taktiež na úrazy a choroby, PN a hospitalizácia a doba liečenia - invalidita je zbytočná, pretože sociálka pokiaľ nie ste tmavší spoluobčan, ale vám nechýbajú obe ruky a nohy - tak invalidný nad 70% poškodenia neprizná, čiže poistenie invalidity je úplne zbytočné. Tiež aj poistenie neschopnosti platiť poistné je zbytočné, pretože vo väčšine poisťovní je to naviazané práve na tú invaliditu.
Takže tak.....

mawka
9. nov 2012

poistenie a sporenie su dve veci, ale daju sa spojit 😉 a na takej zmluve mate jasne uvedene, co je sporenie - aka zlozka a aka zlozka je samotne poistenie.