Lámem si hlavu - nehnuteľnosť, financie

18. jan 2024

Potrebujeme odísť od muža. Mám zdedený dom na ktorý som si zobrala úver na vyplatenie súrodenca. Je tam super fix s 2% úrokom na ešte 5 rokov. Žiaľ, som na RD a nové bývanie potrebujem kvôli práci v inom meste ako je zdedený dom. V banke mi ponúkli možnosť nastúpiť do práce na pár dní a tak by mi dali hypo znova ale asi už za výrazne vyššej úrokovej sadzby. Keby predám dom budem v pluse možno 30 000 € a budem potrebovať dofinancovať úverom pre kúpu aspoň 2izb bytu. Nevidíte v tomto bludnom kruhu niekto nejakú možnosť? Žiaľ, pre zdravotné problémy detí budem musieť zostať na RD možno aj dlhšie. Z bytu do bytu po podnájmoch deti odmietam vláčiť.

sweet20
18. jan 2024

ja som to riesila nedavno s jednou pani co tiez chce odist manzela.. tam sa hlavne riesilo to tak aby manzel nevedel o tom, aby mala kam odist.. cize zuzenie bsm a pod. a financie sme riesili tiez

autor
18. jan 2024

@sweet20 toto ja nemusím riešiť 🙏. BSM máme dávno zrušené.

sweet20
18. jan 2024

no tak si dofinancujes kupu uverom..

sasa1310
18. jan 2024

aj v čase vyplatenia súrodenca ste mali zrušené BSM?

sasa1310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweet20
18. jan 2024

@sasa1310 ale ak bude pracovat ako pise tak jej daju

nelka93
19. jan 2024

@sweet20 pár dní ale na hypotéku nestačí, navyše, bude zvládať to cele splácať keď sa potom opäť hodí na rodicak?

kikusikkk
19. jan 2024

Ja by som to riesila tak, ze by som dom prenajala a z tych penazi si platila prenajom do doby, kym by som neisla do prace a zobrala novu hypoteku na byt.

autor
20. jan 2024

@kikusikkk aj mne to tak vyšlo, len sa obávam mesiacov kedy nebudem vedieť byt prenajať, z čoho zaplatím nájom aj byt, hypotéku a energie. Nechcem deti vláčiť po prenájmoch, ale je to čím ďalej najschodnejšie riešenie našej situácie.

sweet20
21. jan 2024

ved hlAdaj uz teraz... na hypo ti stAci aj pol roka byt v praci.. takzee das im na rok zmluvu a je to