Mám nárok na hmotnú núdzu, keď má manžel minimálnu mzdu?

29. jún 2020

Baby máme ako rodina nárok na hmotnú núdzu ak manžel má minimálnu mzdu, ja som momentálne nezamestnaná a evidovaná na úrade práce a malý navštevuje škôlku? Máme len ten jeden príjem manželov. Prípadne dá sa aj pár mesiacov spätne vyplatiť hmotná núdza alebo ak by schválili tak len od toho dňa kedy o to požiadame? Ďakujem vopred za každú odpoveď.

jozef11111111
27. nov 2022

@extempore jednoduchú no ak ťažkú a 6 dní v týždni tak nech si zarobí 😊

julish
27. nov 2022

Tmavší nemajú nárok na žiadne iné príspevky ako ty autorka. No zjavne ty chceš klamať a prijať peniaze od druhych

ivanka12311
27. nov 2022

Riadne málo tvoj chlap zarobí

123hombre
27. nov 2022

Dobrý deň prajem. Som zhrozený z niektorých komentárov. Nehnevajte sa na mňa, ale čo je to za prístup, kde sa vytratila ľudskosť, pochopenie? V prvom rade ma zaráža vyjadrenie "keby môj chlap donesie 540€,zasratou metlou ho ženiem "! To akože fakt? Asi som naivný, ale myslel som si že manželstvo,partnerské spolužitie je v prvom rade o láske, porozumení,tolerantnosti. No vidím že to tak nieje. To že niekto nezarobí 1000 -2000€ nie je jeho chyba! Je to chyba systému v tomto štáte. Nemôže byť každý manažér, riaditeľ atď. Sú aj iné zamestnania,veľmi dôležité pre fungovanie, bez ktorých by sa ani tý lepšie platení nezaobišli. No bohužiaľ nie sú tak zaplatené ako by si zaslúžili. Aj pekár, či mechanik,šofér, údržbár, všetci by boli radi,keby zarobia viac! To ste také povrchné že len človek ktorý zarobí viac je pre vás človekom a ostatní sú pod vašu úroveň??!! Sa pýtam! Ďalšia vec,že ona chce "odrbávať " štát? To akože fakt? Prišla o prácu, na nevyhnutný čas si chce pomôcť nejakým príspevkom od štátu. Čo je na tom zlé? Zneužívajú to tí,ktorí sú na sociálnych dávkach roky. Nechce sa im pracovať. Zase chyba systému. Ja by som to obmedzil na 1rok a potom by som soc.dávky podmienil verejno prospešnými prácami. A bez rozdielu čierny aj bieli! Neodpracuješ napr.100 hod,nedostaneš nič. Práce je v každom meste či obci celoročne dosť. A ešte k tomu jej manželovi. On že okráda štát na daniach,že si čo to privyrobí? Ste smiešne, ani sa na mňa nehnevajte. Ako tu už spomenula jedna mamička páni z vlády okrádajú štát ( a štát sú občania) nielen na daniach o milióny eur! Ale to už vám asi nevadí. Ja to beriem že je šikovný a pomôže si ako vie. Treba sa zamyslieť a správať sa jeden k druhému s úctou, neurážať sa,ale pomáhať si navzájom. Pekný zvyšok dňa prajem