Mám nasporené peniaze a chcem ísť bývať preč od rodičov

21. máj 2022

Ahojte mam nasporenych okolo 4000 eur a potrebujem ist surne byvat prec od rodicov ale teraz neviem ci mam ist do podnajmu alebo setrit na hypoteku ? Prenajom by som platila na polovicu s priatelom on nema vlastny byt tiez ale co ak sa nieco stane a nebudem vediet splacat hypo a stahovat by som sa potrebovala uz teraz poradte prosim vas

lenuska9999
21. máj 2022

A nemôžete si vziať hypo spolu s priateľom? Ci on nemá nasetrene nič? Ako dlho ste vlastne spolu ? Vieš, či to vidíš aj do budúcna s nim.

beata_k
21. máj 2022

Prilis vela "co ak". Zatial isto podnajom. A 4000€ na hypo je nic.

autor
21. máj 2022

@lenuska9999 on mal financne problemy s ktorymi sa este nevysporiadal poriadne 9 rokov sme uz spolu ale teraz tie ostatne veci nechcem riesit ze preco je to takto atd...

autor
21. máj 2022

@beata_k viem ze malo ale mam dalej setrit na hypo ci do podnajmu ist toto je dilema

spadnutaslivka
21. máj 2022

určite s ním nechoď do hypo a dobre si premysli, aké mal problémy a či to s ním chceš risknúť do budúcnosti. Nájom je skoro ako výška hypotéky. Ale ak by ste sa o výšku nájmu delili, tak by si stíhala niečo odkladať aj bokom na budúcu hypotéku. Otázka je, koľko zarábaš.

beata_k
21. máj 2022

Mate to take s priatelom nestabilne. Ani ste spolu nebyvali a uz hypo? Ja som za podnajom. Vyskusate, uvidite...

zmrzlinka2021
21. máj 2022

Prečo sa musís rozhodnut tak rýchlo?

Určite by som s priatelom nesla do hypo. Prenajmite si spolu 1 izbovy byt za 500 eur a mate 250 eur na osobu. Obaja pracujete, nie je problem

autor
21. máj 2022

Ano obaja pracujeme

autor
21. máj 2022

@beata_k ale ano byvali sme uz spolu

h2o2
21. máj 2022

Nehnevaj sa ale s človekom ktory ma finančne problémy nechoď ani do podnajmu ani neber hypo.

autor
21. máj 2022

@h2o2 som snim 9 rokov tak snad uz viem co je to za cloveka

spadnutaslivka
21. máj 2022

prepáč, ale keď takto odpovedáš, tak keď všetko tak vieš, načo sa nás tu pýtaš???

autor
21. máj 2022

@spadnutaslivka dievcata lebo nie nato som sa pytala aby ste riesili mojho priatela ale vas nazor ci mam ist do prenajmu s tym co to nebudem cele platit ja sama a dalej ja sa v prvom rade vzdy spolieham na seba aj keby je priatel milionar

55kvetinka55
21. máj 2022

Ja by som išla radšej do hypo ako do podnájmu..skus si hypo poriesit sama,čiže aj byt bude len tvoj..radšej platiť hypo za vlastný aj keď len 1izbovy byt,ako platiť niekomu nájom,za niečo čo nikdy nebude tvoje..nájdi si dobrú finančnú poradkynu ktorá ti pomôže s hypo aj vypoctami,ktorá je pre teba najvýhodnejšia.Vzdy je lepšie dat vlastne úspory do vlastnej nehnuteľnosti,ako do cudzej. Neunahli sa aby si to neskôr nelutovala,lebo sa môže stat ze nebudeš mať ani úspory(ak si budeš kupovať nejaký nábytok do prenajateho bytu)ani vlastne bývanie.

autor
21. máj 2022

@55kvetinka55 ak by som si brala hypoteku tak by som si chcela dom kupit aj teraz byvam v rodinnom dome 😊

h2o2
21. máj 2022

Aha tak to mení celu situáciu zober si hypo a najlepšie bude ak si ju dáš na seba. Pozri 4000e nič nie je. To som našetrila za 1,5 roka na rodičaku takže Ty by si mala šetriť podstatne viac.. v podnajme a s hypo nenašetriš už nič hlavne s priateľom ktorý ma finančne problémy.

lucka_ke
21. máj 2022

išla by som do hypotéky ale sama a priateľ nech ti prispieva na bývanie

zmrzlinka2021
21. máj 2022

Nehnevaj sa, ale mas nasporenych 4 tis., čo je v súvislosti s byvanim a celkovo investiciami vyslovne smiesna suma a mnohi sikovni ludia to maju nasporene za 4-5 mesiacov a ty chces ist rovno do kupy rodinneho domu (hypoteka)?

autor
21. máj 2022

@zmrzlinka2021 ano mam 23 rokov a nasetrila som si tiez za par mesiacov 4000 tak nechapem kde je problem

zmrzlinka2021
21. máj 2022

Pre mna to je nepochopitelne - riesit, kde hlavu sklonit a potom napisat, ze hypoteku iba na rodinny dom, čo je luxusom a tam musí človek mať nasporený aspon ten základ 100 tis. EUR + prijem uplne niekde inde.

dilino
21. máj 2022

Pišeš že ste spolu už s priateľom bývali a čo sa stalo asi niekde bola chyba.Ty chceš s nim ísť bývať znova bývať .A prečo ste odišli ked ste bývali spolu.Co to neklapalo či ako.Hypotékana dnešnu dobu je poriadne veľký záväzok a zvlasť ked ešte nemáš tak veľa rokov.Si zobererieš hypotéku a nájomne tak ti neostane na nič ani na jedlo.Tu si treba zvažiť koľko zarabaš.Banka nedava teraz na hypotéku 100 percent.To znamena že musiš mať väčšiu sumu nasporenu.

bimbambom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
21. máj 2022

@bimbambom Asi to nemalo byt mne adresovane co pises resp. neviem preco to mne pises.

spadnutaslivka
21. máj 2022

máš 23 a ste spolu 9 rokov? a on už stihol mať v minulosti problémy s peniazmi? Mám sa pýtať na vekový rozdiel alebo radšej nie? Najprv vytriezvej z naivity, spočítaj si, akú máš stabilnú prácu a koľko zarábaš, koľko vieš ušetriť a potom rieš hypo. A hlavne porozmýšľaj, čo urobíš, ak zrazu ostaneš tehotná. Pochybujem, že sa s frajerom na seba 9 rokov len pozeráte a hocijaká ochrana raz môže zlyhať. A zaujímalo by ma- keď si už s frajerom bývala, prečo si potom išla nazad zas k rodičom?

spadnutaslivka
21. máj 2022

Akože nás do toho houby, ale tváriš sa svetaznalá a mám z teba skôr opačný pocit. Tak že či si si už položila aspoň tie najzákladnejšie otázky, keď zvažuješ hypo.

diusqa761
21. máj 2022

Úplne na rovinu ak naozaj sa potrebuješ odsťahovať jedine podnájom s tým čo teraz máš našetrené. Keby si chcela hypo tak aj na blbý jednoizbák za cirka 70 000€ potrebuješ mať našetrené Minimum 15 000€ takže hypo nehrozí a počítaj s tým že keď pôjdeš do podnájmu o všetky tie peniaze prídeš lebo počítaj s kauciou za byt podľa toho čo si určí majiteľ a ako veľký byt môže byť tak 1000€-1500€ , ak vychytíš byt bez zariadenia alebo iba čiastočne zariadený (väčšinou) tak zbylých 2500€-3000€ dáš za najlacnejší nábytok zo Sconta

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana9393
21. máj 2022

Isto hypo. Ono ak ti byt ohodnotia vyssie ako bude cena, daju ti plnu hypo. My sme tak predavali dom. Dava sa to tusim nejak na 2 zmluvy

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranta_leuconeura
21. máj 2022

@zuzana9393 ohodnotit nehnutelnost vyssie ako kupna cena? Ved ked je urobeny znalecky, nebude majitel predavat za menej ako moze dostat od kupujucich 🤦