Maximálna výška hypotéky

12. máj 2023

Počíta sa príjem vo forme straveniek do čistého príjmu pre určenie maximalnej výšky hypotéky? Podľa toho čo pozerám je to rozdiel cca 10.000€ čo je pre mňa dosť. Dostávam ich samostatne na gastrokartu.
Ak nie, pomohlo by ak si to nechám vyplácat priamo vo mzde?

solange7
12. máj 2023

Banku zaujima tvoj cisty prijem. Riadny. Ziadne bocne gastrokarty ani nic take. To co za teba odvedie zamestnavatel do socialnej poistovne a z toho vyplyvajuca cista mzda.

martul
12. máj 2023

Určite nie, banku zaujíma to čo ti príde mesačne na účet od zamestnávateľa ako výplata.

sweet20
12. máj 2023

ahoj, chces porovnanie hypotek so zlavami?

ruxandra
12. máj 2023

Nie, nepomoze to. Ja ich mam vyplacane normalne v mzde a banka odo mna pytala potvrdenie o mzde od zamestnavatela, lebo im to nesedelo v socialnej poistovni. Stravenky sa proste nerataju do hypoteky, nijako. Bohuzial :(

sasa1310
12. máj 2023

stravenky nie sú príjem, tak logicky sa prirátať do príjmu nedajú

jaroslav81
12. máj 2023

A daňový bonus na deti ? Ten sa počíta? Pri dvoch deťoch to je mesačne 280€

katkaseiner
13. máj 2023

Nemôžeš si dovoliť požiadať popri hypo aj o bezúčelový úver? Nám ho ponúkali keď sme brali hypo. My sme brali len niečo nad 50tis € a ponúkli nám 8tis€ bezúčelový. Verím že by vám to tiež vyšlo...skús sa spýtať na túto možnosť...je pravda že my sme brali hypo pred 2.5 rokom ale isto sú tieto možnosti aj teraz

daniela1911
13. máj 2023

Ak by si mala finančný príspevok na stravu (nie dobíjanie gastrokarty) vyplatený v cistej mzde, tak áno. Tak isto ako daňový bonus, niektoré banky berú ja RP, výživné a pod.
Takt

daniela1911
13. máj 2023

@ruxandra banky majú rôzne postupy, niekde to berú a niekde nie. Niektorá banka zas neberie RP.

monikaskorikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruxandra
14. máj 2023

@daniela1911 ktora banka to berie? Ako mozu mat rozne postupy, ked na to aku vysku hypo dostanes je zakon? Kotra banka to teda vie obist?