Mesačný rodinný rozpočet

12. nov 2023

Ahojte.. zaujíma ma , že ako v dnešnej dobe žije veľa ľudí, keďže sa všetko zdraželo. Koľko máte mesačne príjmy a výdavky? Ked vidim,ze niekto má nájom 600-700 eur a výplatu 600 eur.. z čoho ľudia vlastne žijú? Veď ani spraviť deti si mladý ľudia nemôžu dovoliť. 😪

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. nov 2023

@chodec15 ťažká irónia

gab1sol
12. nov 2023

Ak má niekto nájom 600-700e, výplatu 600e, tak buď je tam druhý príjem v domácnosti, alebo niekto dramatizuje, pretože to matematicky nevychádza. A teda, je jedno, aký je príjem, ale ak tam nie sú nejaké úspory, či dotovanie z rodiny, tak výdavky snáď nie sú vyššie ako príjem. To, či už si dotyčný/dotyčná plní svoje záväzky, to už je o inom.

autor
12. nov 2023

@gab1sol žijem v zahraničí takže neviem aké sú platy na Slovensku. Len stále mi kamarátka vyplakava ake je to ťažké kedze ma aj priateľa ten tiež niečo prispieva ale ,ze nemajú ako ušetriť na vlastné bývanie. Raz jej nájomca povedal,ze sa majú vysťahovať z toho bytu lebo do toho bytu kde bývala ona s priateľom sa bude sťahovať najomcov syn. Má strach,ze pri zdražovaní nebude môcť si ani založiť rodinnu.

tehulka2011
12. nov 2023

teraz tu bola tema ako mlady par 24 a 27r maju prijem cez 4000€ mesacne tak neviem

dzulli1980
12. nov 2023

Keď žiješ v zahraničí, prečo riešiš život ľudí na SK? ... nič strašné to nie je, kto chce, zarobí si ... neviem teda, koľko má kamarátka rokov, no mladí ľudia si dnes myslia, že bez praxe zarobia minimálne 2 litre mesačne, ani nejdú do roboty za tisícku ... kde je vôľa, tam je cesta ...

lindous
12. nov 2023

Patríme k mladým párom, obaja máme podobný prijem, na nutné výdaje ide zhruba 50%, ako ktorý mesiac 20-30% na to čo chceme, ale nutne nepotrebujeme a vedeli by sme tam trošku niečo utiahnuť , zvyšok šetríme… bývanie je šialene drahé, ale celkom sa nám darí takto fungovať aj bez úplne prevratných platov, no so 600€ by to bolo veru naozaj náročné, osobne však u nás nepoznám veľa ľudí s takýmto platom

gab1sol
13. nov 2023

Ak sú zdraví, majú dve zdravé ruky a sú šikovní, nestratia sa, boli aj horšie časy ako toto a mladí si rodiny zakladali… Tu skôr ide o to, že sa musia naučiť hospodáriť s peniazmi. Ak mám nízky plat, tak si nájdem k tomu primeraný podnájom. Ak mi to každý mesiac nevychádza, tak prehodnotím, na čo tie peniaze použijem. Ale vyplakávaním ešte nikto nič svetoborné nedosiahol…

milanemila
13. nov 2023

Podla mna sa da uplne normalne vyzit aj na slovensku, ale treba mat dobre vzdelanie alebo nebyt lenivy na manualnu pracu.
My tu mame ale cast obyvatelstva, kt povazuje za narodny sport sediet na zadku a nadavat ako je zle, natrcat ruku, odzubavat s max materskymi a podporami atd., ale teda makat sa im velmi nechce.
My mame napriklad cca 1000e iba hypoteku a dalsich 350e beznu reziu byvania 🤷🏼‍♀️ 2 male deti a zijeme normalne. Ja som nesedela 3 roky doma na rodicaku s prvym dietatom a makali sme aj popri vyske. Teraz som doma s druhym.

beataxxx
13. nov 2023

Neviem v akom meste ziju, ale namiesto nariekania si moze pridat druhu robotu cez vikend, alebo po veceroch, upratovanie, predavacka, vencenie psov, varovanie deti…..neviem, aku ma kvalifikaciu, ked ma nizky plat, tak asi nie az taku vysoku…..ja som si pocas materskej za dva roky nasetrila na auto-po nociach som robila technicke preklady, bolo to narocne, zacala som o 10 vecer a do druhej som tukala, skoro kazdu noc, neviem ako som to vladala, ale ked velmi chces, tak vsetko sa da zvladnut….ked niekto sedi doma a vypisuje ako mu je tazko a len narieka, je to jeho problem

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
13. nov 2023

náš syn si našetril na bývanie s tým, že býval s nami doma. Žiadne vyhadzovanie peňazí z okna, bývaním v podnájme

saxana000
13. nov 2023

To.su.dalsie uboziatka co su kazdorocne na dovolenke na zanzibare.kazde dva roky nove iphony bavoraky
kazdy vikend prehyreny v podnikoch a placu aky maju drahy podnajom....lebo kto im da.350 tisic na bungalov idealne nakomplet hotovy a s mercedesom na prijazdovke.no na zaciatok by mozno stacil aj starsi vlastny dvojjizbak ale takto oni zit nebudu.mladi.chcu vsetko hned.prepac ale mlady clovek zarabajuci 600 eur to nie je normalne tak.sakra dvihnem rit a bud si dorobim kvalifikaciu alebo najdem inu robotu alebo vezmem este brigadu takto ozaj nemaju sancu.teraz musia najviac zabrat snazit sa vytvorit si co najvacsiu rezervu..bud na to dieta alebo na.dofinancovanie nehnutelnosti.