Môžem požiadať obec o pomoc?

27. apr 2024

Prosím ocitla som sa s deťmi v zlej finančnej situácii do rodičovského príspevku nám ostalo 16€ ak požiadam obed o nejakú jednorazovú finančnú pomoc je taká možnosť? Ďakujem za odpoveď

autor
28. apr 2024

@killfish ďakujem napíšem

30katrusa40
28. apr 2024

Prečo si nežiadala výživné ? Aj keby nepracuje súd mu určí aspoň niečo a keby neplatí vybavia náhradné. Ako máš staré deti ? Teraz porieš situáciu ale potom ries výživné. Prípadne si neskúšala farsku charitu , ak mate? Prípadne sa obráť na diecézu.

nafka0483
28. apr 2024

S cim potrebujes pomoc? Deti su ake velke? Treba ti plienky, mlieko...?

mandarinka555
28. apr 2024

Ak sa tak veľmi bojíš sociálnej kurately, tak radšej nikam nechoď. Prečo nemáš výživné?

helenapx
29. apr 2024

Napíš sem tvoje číslo účtu, môžu ti po 2 eurá prispieť aj ženy, ktoré nevedia poradiť, ale pomôcť v núdzi môžu. Inak veľmi si cením tie, ktoré vedia a poradia.

tojuska
29. apr 2024

@helenapx toto neviem či je dobrý nápad, dávať číslo účtu 🤷 a druhá vec neviem či to nie je proti pravidlám MK... Príspevok je anonymný, čiže stále je to 50/50 či príbeh nie je vymyslený....

sisa_s
29. apr 2024

@helenapx nic v zlom, ale tu zeny zo svojej vyplaty ci rodicaku anonymovi maju prispiet a otecko ani vyzivne neplati...v prvom rade nech si to poriesi a bude mat dalsie financie do plusu

autor
29. apr 2024

@helenapx napíšem správu 🥺

bykaterina
29. apr 2024

preco nenapises ked sa ta niekto pyta na vek deti ? ???? preco nedopovedas preco nemas vybavene alimenty ? ale ty co ti chcu poslat peniaze oslovis

autor
29. apr 2024

@bykaterina mám dve deti vek 11 a 2,5
Alimenty som ešte neriešila je to čerstvé bolestivé niesom podvodník klamár a situácia v ktorej som sa mi prihodila prvý krát

tojuska
29. apr 2024

No neviem, v prvom rade riešim výživné od otca, sú to aj jeho deti nielen tvoje a bolestivé to môže byť ešte dlho.... Budeš to odkladať ako dlho?

sisa_s
29. apr 2024

Tvoj komentar: "som sama s deťmi , ex sme sa rozišli pred dvomi rokmi keď som zistila že berie drogy"
2roky je to take cerstve, ze si nemala cas vybavit vyzivne?

tojuska
29. apr 2024

@sisa_s presne, podľa mňa je to celé cudne a podozrivé.... Najskôr ani neodpisuje, keď jej jedna napise že nech dá číslo účtu, zrazu je aktívna.... A boji sa kurately? Z akého dôvodu? Hmm 🤔

autor
29. apr 2024

Ďakujem ale už nebudem písať , nemám dokonalý život , o deti sa starám , ocitla som sa raz v takejto situácii , a prečo anonymne? pretože sú ľudia zlý a nechýba mi aby ma niekto nahlásil raz v živote človek padne na dno nemusím mať peniažky stačia.mi zopár potravín na prežitie niesom sociálny prípad dokážem si zadelit financie, na oplátku že som pomohla ja som obstála tak ako obstála majte pekný deň

zmrzlinka8
29. apr 2024

a stále nevieme, prečo si si doteraz nevybavila výživné.
ak mi deti naozaj nemajú čo jesť, tak sa neodúvam, keď mi ľudia chcú pomôcť

sisa_s
29. apr 2024

Lenze tie peniazky z vyzivneho nie su pre teba, ale pre deti! 11rocne mohlo chodit na nejaky kruzok, vzdelavat sa, nech ma aspon lepsi zaklad do zivota...a ty to nevybavis, ci z lenivosti, ci z hrdosti...

nyusika
29. apr 2024

Kks, napadlo ti ti, že by si išla pracovať ???
@helenapx
Môžem poslať aj číslo môjho účtu ?

autor
29. apr 2024

Ospravedlňujem sa rozpútalo sa tu peklo nechcela som sa nikoho dotknúť ani pohoršiť .

pieksamaki
29. apr 2024

Nemusíš sa hanbiť....je to normálne.....len baby chcu napísať....ze aj keby bol ex vo väzení....proste aj tam väzni robia....a normálne musia platiť na deti a dostávajú mzdu......to bol ako príklad...... To ale nie každá mamina si uvedomuje.....lebo je to psychicky náročné, keď musí prijať ze otec je v nejakej novej finančnej tiesni.....niekedy proste život zadeli..ci vlastnou vinou alebo faktormi...alebo proste ze častokrát je to aj tým ze sa nedarí....nikto nemôže súdiť druheho.....len ono od počítača sa to najľahšie číta.....život akýkoľvek sa ťažšie žije....aj život milionára aj bezdomovca.....
Chceme len poradiť, že o to výživné by si mala aj spätne požiadať, lebo deti majú na to narok.....mala by si aj ty do budúcna menej stresu......véd dnes je všetko dosť drahé.proste do 18 roku veku, pripadne do 26 roku veku.....podľa toho či budú na skole študovať. Určite ti radi pomôžeme aj napísať žiadosť.....

bykaterina
29. apr 2024

A zbytočne sa oduvas. Ale vysvetlí mi keďže takáto situácia je už 2 roky. Tak tie dva roky z coho žijete vy traja?

nafka0483
29. apr 2024

Ludia to ti chcu realne pomoct. Aj ja som chcela, ci uz nakup potravin, ci plienky... ale neozves sa ani na to. Neodpovedas na otazky...

nyusika
29. apr 2024

@nafka0483 ale kúpiť jej potravíny je danajský dar, zlý spôsob pomoci.

Ona potrebuje dlhodobé riešenie - čiže pomoc s vybavením výživného na deti a pomoc s nájdením práce.

nafka0483
29. apr 2024

@nyusika To ano, ale pochopila som to tak ze tento mesiac ma problem, ze potrebuje jednorazovu pomoc (ale mozno som to ja zle pochopila) a je mi luto deti, tak som chcela pomoct.
Ale keby normalne vysvetlila situaciu a reagovala tak by to bolo transparentnejsie, toto posobi ze islo o financnu pomoc, nie materialnu a este aj obavt zo socialky, tak za tym este asi je nieco co nechce povedat.

autor
29. apr 2024

Dievčatá ja sa neoduvam nemám prečo , dcéra navštevuje krúžok chodí na ZUŠ na výtvarnú , opakujem stále že nám doteraz nič nechýbalo nehovorím že sme si žili prepychový život ale v takej núdzi sme neboli a ocitli sme sa prvý krát. Nemusím mať finančnú pomoc úplne stačí pomoc zo základnými potravinami nemám problém napísať poprípade sa stretnúť niesom podvodník ani klamár neodcudzte ma myslím že na toto právo nemá nik