Najvýhodnejšie financovanie pri kúpe auta

9. mar 2022

Dobrý deň, neriešil niekto v poslednej dobe kúpu nového auta? Potrebujeme vymeniť aktuálne auto za nové, máme už niečo našetrené ale nie dosť. Ako najvýhodnejšie financovať kúpu? Úver alebo leasing? Aké máte skúsenosti? Ďakujem za názory 🙂

zdenka11081983
9. mar 2022

Za mňa cez úver na bývanie... Ak sa dá. Do 70% hodnoty nemusíte dokladovať účel úveru.

veronikatok
9. mar 2022

My sme riešili pred mesiacom.. objednávali sme nové auto - v predajni sme riešili úver

jakubvojcik
9. mar 2022

@zdenka11081983 to nie je tak všade.. niekte máte aj do 80% a zažil som aj do 90% na americkej hypotéke. Ale v zásade je to najvýhodnejšie ak človek nie je ten typ že potom nevie späť lebo má založenú nehnuteľnosť v prospech banku.

Čo sa týka lízingu alebo spotrebného úveru, to je v zásade dosť podobné z hľadiska dĺžky splácania a úroku (samozrejme záleží od toho aké drahé auto kupujete).. za mňa radšej spotrebný úver a PZP, prípadne aj havarijku vyriešiť po vlastnej osi výhodnejšie.

zdenka11081983
9. mar 2022

@jakubvojcik prečo by som nemala spat keď mám založenú nehnuteľnost? Ja by som skôr nespala keď si porovnám poviem príklad úrok 0,89 a splácam spotrebak s 6,7,8, 9 úrokom? No ja hovorím za seba. Vsak hypo tiež je mozne robiť mimoriadne vklady.. Keby mam možnosť, kúpim auto takto. Ak mi to teda dovoľuje situácia, cize mam nehnuteľnosť, môžem to zafinancovať cez hypo.

jakubvojcik
9. mar 2022

@zdenka11081983 no ja s tým súhlasím. Ale viackrát som sa stretol s prípadmi že klienti kvôli auto zakladať nehnuteľnosť nechceli ako chceli presne kvôli takým dôvodom najčastejšie, že by horšie spali alebo len kvôli autu nechcú riskovať založenie nehnuteľnosti. Každý je iný samozrejme, hypotéka je ale najvýhodnejšia možnosť.