Navýšenie hypotéky

8. mar 2023

Dobrý večer, chcem sa spýtať. Potrebujem navýšiť moju hypo o 6000€. Za mesiac mi končí fixácia. Hypo som brala pred 2 rokmi sumu 48000€. Nehnuteľnosť ktorou ručím má hodnotu podľa banky 160 000 €. Ako prebieha navýšenie hypotéky? Treba znova znalecký a ísť zasa na kataster? Nedalo by sa to nejak bez nutnosti znovu riešiť znalecký atď ? Vďaka

mira0611
8. mar 2023

Ahoj, to zalezi aj od banky. Kolko rokov akceptuje znalecky posudok. Ak 5 rokov tak nemusis robit znalecky posudok a myslim, ze ak nemenis banku tak ani kataster nemusis riesit, ale toto neviem na 100% ja som si brala vo fio banke uver, v papieroch ktore som dolozila na kataster, som mala uvedenu aj vysku hypoteky.

zobaka
8. mar 2023

netreba nic, len poziadat

dadis
8. mar 2023

a treba rata s tym, ze uroky su vysoke teraz

lilyianka
8. mar 2023

@dadis no veru,teraz menší úrok ako 3,4 ani nedajú. Záleží v akej je banke.

hopsadobrandejsa
8. mar 2023

Hodnota nehnutelnosti prevysuje vysku hypoteky cize nepredpokladam, ze by ti znova trebalo znalecky posudok. Mozno sa bude posudzovat vyska prijmu pretoze po zvyseni urok. sadzieb + navyseni hypo musi banka posudit ci budes schopna novu vysku splatky platit. Ak mas dostatocny prijem tak no problem.

Ak to chces riesit tak sa poponahlaj pretoze Powel aj Lagarde-ova avizuju, ze sa sadzby budu znovu dvihat. O kolko bazickych bodov, to sa bude odvijat od inflacie.

malalienka85
9. mar 2023

my sme navyšovali pred rokom po 5 rokoch a bolo treba aj nový znalecký aj kataster

simca06022011
9. mar 2023

Treba požiadať a povedia ti. A čím skôr nech to stihnete k refixu. Znalecký od nás žiadali tento rok aj kvôli prenosu hypo inde, ale môže byť dôvod aj reálne iná hodnota nehnuteľností ako pred 7r. Čiže fakt sa treba v banke opýtať.

mk1111111111
9. mar 2023

Nam sama banka ponukla navysenie, nic neskumali, lebo sme platili pravidelne, za navysenie, bol lepsi urok.

malalienka85
9. mar 2023

@simca06022011 presne hodnota našej nehnuteľnosti za tie roky stúpla o 100 000,- takze znalecký bol na mieste

sasa1310
9. mar 2023

Ono hlavne bude treba opäť preskúmať tvoj príjem. Lebo ideš navyšovať + budeš mať úplne iný úrok už