Nechávate tringelty?

22. sep 2022

Dobrý deň, nechávate tringelty, keď idete na kávu napríklad? Aké vysoké dávate? Napríklad pri káve za 3 €?

princeznaaa12345
22. sep 2022

Platím kartou 🤣

loyda
22. sep 2022

U mňa to veľmi závisí od obsluhy. Ak sú milí, usmejú sa, tak nechávam. Ak sa tvária, že ich nenormálne otravuje moja prítomnosť, tak žiaľ. Na cent si nechávam vydať...

bessie12
22. sep 2022

podobne ako @princeznaaa12345 . Platim len kartou. Malokedy sa stane, ze zaplatim hotovostou.

syslik81
22. sep 2022

ak je ela suma tak nedavam ak nie zaokruhlujem do celej .. ale vacsinou ja tak platim kartou tak hold smola

zmrzlinka2021
22. sep 2022

@princeznaaa12345
To nevadi, vzdy mozes na stole nechat drobaky 😉

renab
22. sep 2022

Aj kartou sa da dat tringelt. Alebo kartou ucet, tringelt v hotovosti.
Aj u mna velmi zavisi od obsluhy. Takze uz sa stalo, ze som aj nedala. Na kavu nechodim, pri takych polozkach neviem, kolko by som nechala... asi by som zaplatila 4 alebo 5 eur.

ada_alica
22. sep 2022

Ja nikdy ale priateľ vždy, keď platí kartou tak necháva v hotovosti.... záleží od sumy, pri obede okolo 35 eur necháva 4-5 eur.....

evica17
22. sep 2022

Nechávam, u nás to akosi ešte není zvykom ako inde vo svete. A čašníci majú plat za svoju robotu,neviem prečo by som im mala nechávať niečo navyše

sissy27
22. sep 2022

Ak som spokojná, tak nechám 10-20%. Ak nie som spokojná, tak nenechám.
Obsluhe v kaviarni/reštike, kaderníčke/kozmetičke, taxikárovi alebo kdekoľvek v službách.

marca12
22. sep 2022

Ako kedy,podla nalady. Ak platim kartou,zvyknem 0,50€ - 1€ dat v hotovosti. Raz som kurierovi nechala 5€ bolo to vo vianocnom case,mali vela roboty a on bol tak zlaty a ochotny a este aj vysmiaty,vyniesol mi tazku krabicu az domov. Iny by mi ju hodil k noham. Tomu som velmi vdacne nechala aj ked si nechcel zobrat,natlacila som mu ich. Takisto,ak je obsluha mila,tak necham. Ale nenechavam vzdy,nie je to pravidlo.

nadazdi
22. sep 2022

Ja ich všade nechávam, dnes som ich nechala aj pánovi čo vyrába kľúče, 40 centov.. a potom som prišla s bločkom a výdavkom za šéfom a on že 40 centov ma stala cesta? 😅 jak keby som mu nechala 50€ za 3 kľúče omg

lauriik
22. sep 2022

Ja ked som spokojna tak 10% nechavam.

liz_lemon
22. sep 2022

@princeznaaa12345 aj pri platbe kartou sa da dat tip cez POS terminal

amelie2017
22. sep 2022

Ja aj muz robime v gastre. Ak sme spokojni (co sa stane malokedy) nechame osaj stedre sprepitne. Ak je to taka klasika, ze ani nenadchne ani nepotesi, tak cca 5€ obetujeme. Ak je to ozaj ze hroza, ani kuchyna, ani obsluha, tak nenechame. Radsej nenechat ako dat 10 centov.
Ale teda pri kave za 3 eura nemam preco nechat. Mozno keby stala 2,90, tak necham 3 a ze dobre..

sense
22. sep 2022

Ak, ide len o jednu kávu tak nie, obzvlášť ak stojí okrúhlu sumu.

buberova
22. sep 2022

Hovorím to stále že som nepochopila pointu tohto zvyku nechávať tringelty, mne nikto nedá navyše peniaze za moju odvedenú prácu. To že majú nízke platy je problém medzi nimi a zamestnávateľom, nie môj.
Neviažem sa na žiadnych 10 ani 20%, snažím sa to rozumne zaokrúhliť, za obed by som určite nenechala viac ako 3€, za kávu nič alebo ozaj pár centov zaokrúhlenie.. ale zase ja som držgroš.. je to odo mňa asi trápne ale keď som veľmi veľmi spokojná s obsluhou alebo jedlom tak to poviem, pochválim viac ako jedným slovom, napíšem recenziu.. viem že z pochvaly si v Kauflande nenakúpi ale snáď to obsluhu aspoň trošku poteší.

lenka567899
22. sep 2022

Nie nie som bohatá

nikasmile
22. sep 2022

Áno, buď zaokrúhlime alebo normálne dáme, ale musím podotknúť že naozaj iba zaslúžene. Kde nie som spokojná nenechám nič.

nataly420
23. sep 2022

Nervy mám už na to každý čašník očakáva aj pri kave tringelt :D 🤣 akože to kde sme ? Nenechám nič pri kave ak pijem niekde v bare a som tam dlhšie tak nechávam aj 10-20e

zobaka
23. sep 2022

vacsinou nechavam, ak idem na obedove menu a platim kartou, tak cca 1-2 eura nechavam v hotovosti obsluhe

nelka93
23. sep 2022

Tak kávu nechodím, ale v reštike bezne. Ak platím kartou tak sa spýtam či je možné dať tringeld cez kartu, ak nie, vždy mám nejaké mince.

silvia1996
23. sep 2022

Ahoj, ja nechávam všade, robila som počas strednej aj vysokej v gastre. Nikdy som si nedovolila byť uhundrana a mrzuta, bola moja práca byť usmiata. A preto keď je obsluha milá, vždy nechávam tringelt. Ak platím kartou a na ďalší deň sa vrátim na to isté miesto, nechám väčší.

silvia1996
23. sep 2022

+ keď si niekde stála zákazníčka a oceníš prácu obsluhy, aj s tebou jednajú inak. So sestrou chodíme na kávu s kočíkom a so psíkom do tej istej cukrárne. Čašníčka nám ku každej objednávke dá extra kornútok pre malého a psí keksík. 🙂

nm218
23. sep 2022

Ja tringelt nechávam vždy, aj keď by to malo byť len 10 centov predavacke v obchode. Sama viem ze ked som robila casnicku potesí to. Vsetci tu kecaju o tom ze casnikov platí zamestnavatel a nie su povinní davat tringelty atd. Je to pravda, no na druhú stranu pokial som bola fakt nesmierne spokojná tak prečo nie? Rýchla - príjemná obsluha a ešte aj keď vidím že má plno ľudí a lieta z jedneho konca na druhý…
No potom príde človek ku ktorému beží čašník 20x lebo vždy si zmyslí niečo čo by ešte chcel a nenechá ani cent tringelt a potom človek, ktorý si objedná raz a nechá vpohode aj pár eur… ale to je zase len tá slovenská nátura byť držgroš a prepočítavať každý jeden cent. 😅

tenerifka
23. sep 2022

My nechavame vzdy, kedze vieme, ze je to zauzivane, mame restiku. Nie je to celkom tak, ze je to casnikova praca, lebo praca s ludmi je velmi narocna aj na psychiku, nie je to len o tom, ze sa velmi nabeha, treba byt aj k ludom mily, prijemny, usluzny....mal by vediet poradit, a toto je to, co klient oceni, nielen si sadnut a naplnit brucho, ale vidieta aj prijemne tvare s prijemnym pristupom.
Kazdy vacsinou necha tolko, kolko moze, nikto sa na nikoho nehneva a ani sa zle nepozera len preto, ze necha malo alebo nic, vazime si kazdeho klienta.
Ak platia kartou, bezne nechaju sprepitne tym, ze navysia patbu.
Priklad-veceraju 2 osoby a ucet je 70 eur.
Nemec, Svajciar, Anglican...necha cca 10 eur.
Spaniel, Talian, Francuz-3-4 eura, niekedy menej
Vychodny blok-tu su velke rozdiely, mali sme Cecha, ktory nechal 10, a mali sme Poliakov, ktori nechali 1.
Ale ako pisem, neberieme to ako povinnost, tym, ze sme majitelia, to nie je pre nas prilis relevantne, zamestnanec to ale moze vnimat inak

kornelies
23. sep 2022

@nm218 Najbizardnejsia situacia v bare. Oslavujes narodeniny, kupis 3 flase vina a nejake slane v hodnote cca 100E. A majitelka baru, kamaratka vypusti z ust vetu: "Nechaj casnikom aspon 5E tringelt, ved sa snazia". Zamyslis sa, zakusnes si do jazyka a povies si v duchu: "Dobre sa rozdava z cudzich penazi."
Ano, nechavam tringelty, ale v prvom rade je to na zamestnavateloch, mne tiez nikdo neda v praci tringelt aj ked je nad mieru spokojny. Bohuzial moja profesia sa nespaja s tringeltami.

bambinomio99
23. sep 2022

Nechávam dokonca aj predavackam v obchode ... je to starostlivosť o zákazníka navyše ktorú až tak nemajú v popise práce do detailu aký si zákazníci predstavuju takže určite
Sama brigadujem na recepcii a teda snažím sa komplexne ukázať, vysvetliť,pomoct, odporučiť aj keď my nemame a nie vždy som ako tu pisu za to zaplatená ale je to prirodzené pomáhať keď mozem

kiki68
23. sep 2022

To je rozne, od 30 cent o do 30 eur. Zalezi o co ide a co to je za typ sluzby, restiky. Nechavam bezne aj v obchode nieco.

ropucha6
23. sep 2022

Ak je to kava s obsluhou (nie, ze si kupujem pri pokladni), tak ano, takmer vzdy davam. Musi byt mimoriadne zla obsluha, aby som nenechala. Ale teda ak idem s niekym ci viac ludmi, platime vzdy jeden vsetko, nie separe.

lucikim
25. sep 2022

Pri kave nie, ale ked prejeme 80€ tak aspon 5€ ked bolo vsetko ok. Ked platim kartou tak tringelt davam cash