Nedoplatok v zdravotnej poisťovni

zvedavec666
15. júl 2023

zdravim, prislo mi na mail ze mi poslali rocne vyuctovanie zo zdrav. poistovne, nepise mi tam ale za co je ten nedoplatok, prikladam fotku a tiez tam pise ze je to nepravoplatne, co to znamena? mam to uhradit alebo ako to funguje?

nika_val
15. júl 2023

@zvedavec666 zavolať si do svojej poisťovne a spýtať sa, to nič? To ťa nenapadlo?
Kto iny ti bude vediet povedať za ake obdobie to je, prečo to vzniklo, prečo sa tam píše že je to neprávoplatné a či to teda máš uhradzať alebo nie ako na linke tvojej ZP

stanulienkat
15. júl 2023

Najlepsie je komunikovat s poistovnou. Tu ti nikto nepovie, z coho nedoplatok vznikol. Resp. ci neprislo k omylu.

alana1
15. júl 2023

nedostala si nahodou niekolkomesacne odstupne?

sweet20
15. júl 2023

@zvedavec666 tak si mal vysoky prijem.. teraz sa plati podla prijmu

zvedavec666
autor
15. júl 2023

@alana1 nie nemala, vlasne som robila len na dohodu, a v decembri som zacala na zmluvu

mamina7070
15. júl 2023

asi si nemala pokryte nejake obdobie treba si pozriet v appke obdobia poistenia alebo zbehnut do zdravotky

januska12323
15. júl 2023

Zavolaj a zisti si za aké obdobie máš nedoplatok. 92 je asi za mesiac a pol. Na dohodu si bola prihlásená v kuse? Niektorí prihlasujú do ZP len na dni kedy robíš, ostatné musíš platiť ty.

zvedavec666
autor
15. júl 2023

@januska12323 dohodu som mala na dobu neurcitu, tak fakt neviem. nechala som im mail lebo teraz sa nie je komu dovolat ked robia len cez pracovne dni do 16tej

maranco
15. júl 2023

@zvedavec666 v aplikácii alebo na stránke https://www.epobocka.com/ si pozri časť "Kto za mňa platí poistné" či tam nemáš výpadok tiež aj predpisy či nie je niečo nezaplatené. Potom si pozri aj "Výsledok ročného zúčtovania 2022" tam bude detailne ako k tej sume došli.

janka_23
15. júl 2023

@zvedavec666 infolinka vszp tam ti povedia

zvedavec666
autor
15. júl 2023

@maranco našla som to, dakujem..je to tak jeden mesiac tam je ze som samoplatca a aj 5 dni z druheho, netusim preco

zvedavec666
autor
15. júl 2023

@janka_23 infolinka je momentpne nedostupna

livuska124
15. júl 2023

@zvedavec666 nebola si mesiac bez práce? Lebo ak si bola nezamestnaná a nebola si sa zaevidovať na úrade práce, tak si bola samoplatca a mala si si uhradiť zdravotné poistenie sama. Keď si evidovaná, tak ho za teba uhradí štát.

januska12323
15. júl 2023

No a ten mesiac si bola nezamestnaná alebo na dohode?

janka_23
15. júl 2023

@zvedavec666 ak si nebola zamestnaná, nebola si na úrade práce, nestudovala si tak za teba nikto neplatil poistné a tým pádom musíš byť samoplatca. Ak si robila na dohodu a nechodila celý mesiac do práce tak za dní kedy si nepracovala si musíš zaplatiť poistne sama. Z dohody sa odvádza iba za dní ktoré si odpracovala

mogaa
15. júl 2023

@zvedavec666 pokiaľ si mala dohodu na nepravidelný príjem , ten nedoplatok je z toho...alebo ďaľšia možnosť je, že si mala nižší vymeriavací základ a neplatila si poistné v potrebnej výške - v tomto prípade ak si zarobila predtým 100 eur brutto platila si len %odvody do ZP, ale teraz sa už musí hradiť poistné v plnej výške teda cca 80eur zdravotné poistenie.....